Cześć Żeglarzu! Marzysz o wyrwaniu się z codzienności w miejsce, gdzie rano obudzi Cię śpiew ptaków, a nie dźwięk budzika? Wyjazd na Mazury to twoja przepustka do krainy ciszy i spokoju, gdzie każdy dzień jest jak oddech świeżego powietrza. Tu przyroda pisze scenariusz, a Ty jesteś głównym bohaterem! Zapomnij o zatłoczonych plażach i hałaśliwych kurortach. Mazury oferują autentyczne doświadczenie dla duszy szukającej relaksu i odprężenia. Zarezerwuj wyjazd do Gołdpaii zanim inni Cię wyprzedzą! Skontaktuj się z nami, a sprawimy, że Twoja mazurska przygoda będzie niezapomniana. Nie pozwól, by wiosna minęła bez Ciebie!

„GOLD-UP”                            
PRZYKŁADOWY PROGRAM
Poniższy harmonogram jest orientacyjny i może ulec zmianie.

1 DZIEŃ
— WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI W GODZINACH PORANNYCH.
— PRZYJAZD DO WIGIER I ROZPOCZĘCIE REALIZACJI PROGRAMU:
KLASZTOR WIGRY (-» punkt edukacyjny/ bilet): kamedulski erem należał do najbogatszych w Europie. Ufundowany został przez Jana II Kazimierza. Zobaczyny krypty- katakumby, w których grzebani byli mnisi zamieszkujący klasztor, eremy, kościół, wieżę zegarową, Apartamenty Papieskie, Kaplicę Papieską. Następnie zwiedzimy Suwalski Park Krajobrazowy: wdrapiemy się na GÓRĘ CISOWĄ, zobaczymy polodowcowe formy krajobrazu: OZ TURTULSKI, WISZĄCĄ DOLINĘ i GŁAZOWISKO BACHANOWO. Zobaczymy także JEZIORO HAŃCZA, najgłębsze w Polsce oraz wiadukty kolejowe w STAŃCZYKACH (-» punkt edukacyjny/ bilet). Są one jednymi z najwyższych w Polsce. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd nazwa – Akwedukty Puszczy Rominckiej. Kolejna atrakcja to OKO MAZUR: nowoczesna wysoka na 34 metry wieża, przez swój ośmioboczny kształt stała się jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych. Z tarasu rozpościerają się widoki na piękne, polodowcowe krajobrazy, przypominające wyglądem panoramę Szwajcarii.
— W GODZINACH WIECZORNYCH OBIADOKOLACJA.
— ZAKWATEROWANIE W OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM. NOCLEG.

2 DZIEŃ
— ŚNIADANIE W GODZINACH PORANNYCH.
— REALIZACJA DALSZEGO PROGRAMU ZIELONEJ SZKOŁY.
Tego dnia poznamy GOŁDAP, miasto które słynie z najczystszego w Polsce powietrza, tężni, borowiny oraz wód mineralnych. Czeka nas zatem wizyta w MAZURSKICH TĘŻNIACH SOLANKOWYCH oraz wejście na punkt widokowy (bilet). Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646 m., spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi – jego cząsteczki wnikają do organizmu. Odwiedzimy także PIJALNIĘ chlorkowo- sodowej wody mineralnej oraz zdrojową promenadą udamy się na MOLO PŁYWAJĄCE na Jeziorze Gołdap. To miejsce zarówno malownicze jak i tajemnicze gdyż tu zbudowano w 1940 roku kwaterę wojenną dowództwa Luftwaffe o kryptonimie „Robinson”. Następnie odwiedzimy WIEŻĘ CIŚNIEŃ, która stanowiła niegdyś element miejskiej sieci wodociągowej (bilet). Budowla o wysokości 46,5 m posiada 7 kondygnacji i kopulaste przekrycie zwieńczone latarnią z iglicą.
+ OPCJONALNIE: PARK LINOWY [dopłata] lub SPŁYW KAJAKOWY [dopłata].
— W GODZINACH WIECZORNYCH CZAS DO DYSPOZYCJI WŁASNEJ. OBIADOKOLACJA.
— NOCLEG.

3 DZIEŃ
— ŚNIADANIE W GODZINACH PORANNYCH.
— REALIZACJA DALSZEGO PROGRAMU ZIELONEJ SZKOŁY. Odwiedzimy MUZEUM KULTURY LUDOWEJ W WĘGORZEWIE [bilet] Na miejscu do wyboru: • ZWIEDZANIE z przewodnikiem, • LEKCJA MUZEUALNA z zakresu historii, etnografii, archeologii i krajoznawstwa. A wszystko to podane w ciekawy sposób, z wykorzystaniem różnych form multimedialnych. Lekcje przebiegają w przyjemnej atmosferze, zachęcającej do aktywnego uczestnictwa. Na zajęciach pobudzane są wszystkie zmysły: słuchu, wzroku, dotyku, mowy, ruchu a nawet węchu a przekazywane treści  podawane są w na tyle ciekawy sposób, aby jak najwięcej istotnych informacji uczeń mógł przyswoić. • ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE (ceramika, tkactwo, malowanie kafli, pisanki, dekoracje) [+ dopłata za rękodzieło]. Kontynuując wycieczkę dotrzemy do m. MAMERKI. Tam zwiedzanie KWATERY GŁÓWNEJ WERMACHT [bilet]. Są to najlepiej zachowane obiekty na mazurskim szlaku fortyfikacji II wojny światowej. Kompleks zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu. Na miejscu: Bursztynowa Komanta, Wieża Widokowa, Muzem Historii, U-Boot i Wunderwaffe, podziemne tajemnicze tunele i bunkry. Następnie odwiedzimy MOLO- FALOCHRON NA MAMRACH. Ten punkt widokowy spacerowicze licznie odwiedzają o każdej porze roku. Umocnienia wykonane z głazów, które tworzyły tu swoisty bufor jeszcze zanim powstał obiekt, sprawia, że molo naturalnie wpisuje się w krajobraz.
+ OPCJONALNIE: WIZYTA W PRACOWNI GARNCARSKIEJ [dopłata].
— W GODZINACH WIECZORNYCH CZAS DO DYSPOZYCJI WŁASNEJ. OBIADOKOLACJA.
— NOCLEG.

4 DZIEŃ
— ŚNIADANIE W GODZINACH PORANNYCH.
— WYKWATEROWANIE Z OŚRODKA I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
Po drodze docieramy do m. RAPA, gdzie zobaczymy niezwykłą PIRAMIDĘ. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce, zbudowany jako mauzoleum. Budowla została zainspirowana egipskimi piramidami. We wnętrzu znajduje się grobowiec rodziny von Fahrenheid, a konstrukcja sama w sobie jest unikalna dla architektury polskiej.
— W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH PRZYJAZD I ZAKOŃCZENIE ZIELONEJ SZKOŁY.

Świadczenia:
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 3- 4- osobowych z łazienkami i TV).
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
* Opieka pilota (możliwość dołączenia po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu: Klasztor Wigry, mosty w Stańczykach, punkt widokowy na tężni w Gołdapii, wieża ciśnień, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Kwatera Wermacht w Mamerkach.

Co można zamówić dodatkowo:
1. Wizyta w PARKU LINOWYM.
2. SPŁYW KAJAKOWY.
3. WARSZTATY RĘKODZIEŁA: ceramika, tkactwo, malowanie kafli, pisanki, dekoracje.
4. ZAJĘCIA GARNCARSKIE. Wyszukiwanie i uzdatnianie gliny, formowanie ręczne, podstawy formowania na kole garncarskim, specjalistyczne formowanie przykrywek, imadeł, wylewów i innych elementów-naczyń, naczynia wielodzielne, podstawy szkliwienia i zdobnictwa, suszenie naczyń, redukcyjny i utleniający wypał w piecach opalanym drewnem, hartowanie naczyń w zakwasie chlebowym.

Uwagi:
• Oferta 2024
• Podana cena może ulec zmianie w zależności od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy (najniższe ceny: do 20.04., średnie ceny: 21.04.- 20.05., najwyższe ceny: 21.05- 20.06). Optymalna liczba uczestników: grupy szkolne: 42 uczniów + 3 opiekunów; grupy dorosłych: 40 osób.
• Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.