Budapeszt wycieczki Biuro Podróży Białystok

GIEWONT I BARWY DUNAJU

3 DNI → ZAKOPANE- TATRY- BUDAPESZT

Budapeszt, największe miasto i stolica Węgier, jest jedną z najważniejszych metropolii europejskich. Jest to miejsce, do którego chętnie przybywają turyści, aby poczuć atmosferę królewskiego miasta. Tatry natomiast to najwyższe polskie góry. Strzeliste szczyty, skały, górskie potoki i stawy, w których przeglądają się jak w lustrze wierzchołki gór no i świadomość, że jest się w tych naj… w Polsce, to wszystko sprawia, że są doprawdy niesamowite.

PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI
Program jest orientacyjny a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

1 DZIEŃ
07:00 → ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
→ PRZYJAZD DO ZAKOPANEGO, które jest najwyżej położonym miastem w Polsce. Położony u podnóża Tatr – zapewnia niezapomniane widoki na góry. Dwa szczyty stały się już jego symbolem: Gubałówka i majestatyczny Giewont. Zakopane jest też prawdziwą skarbnicą zabytków – wiele budynków zamieszkałych po dziś dzień, to perełki architektury ludowej. Znajdziemy tu zabytkowe góralskie chaty, piękne bogato zdobione wille, które gościły przed laty wielu znakomitych gości. W programie spacer po KRUPÓWKACH. To najbardziej znana ulica miasta, gwarna i tętniąca życiem. Ulica ciągnie się wzdłuż potoku Foluszowego. Znajdziemy tu praktycznie wszystko: luksusowe hotele, sklepy, najlepsze restauracje oraz bary i kawiarnie. Zamiennie po trasie: zwiedzanie KOPALNI SOLI W WIELICZCE (dopłata za bilet).
→ NASTĘPNIE PRZYJAZD DO PENSJONATU.
→ ZAKWATEROWANIE UCZESTNIKÓW.
→ OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
06:00 → ŚNIADANIE.
06:30 → WYJAZD Z PENSJONATU I PRZEJAZD DO BUDAPESZTU.
BUDAPESZT– zwiedzanie z przewodnikiem. Poznawanie stolicy Węgier rozpoczniemy od BUDY. Najważniejszym miejscem jest tu Wzgórze Zamkowe i Zamek Vajdahunyad ze Starówką. W czasie naszego spaceru podziwiamy monumentalne budynki, piękne barokowe zdobienia oraz pomniki i fontanny rozlokowane w różnych miejscach budowli. Następnym punktem programu będzie Stare Miasto. Odbędziemy po nim spacer, podczas którego zobaczymy plac św. Trójcy oraz z zewnątrz kościół Macieja, Baszty Rybackie, Plac św. Trójcy, zaplecza hotelu Hilton z ruinami klasztoru Dominikanów, Cukiernię Sissi, Pałac Budanski i Pałac Prezydencki. Następnie odwiedzimy PESZT. Różni się on od Budy, jest starszy i stanowił uboższą dzielnicę przemysłową. Zwiedzanie rozpoczniemy od gmachu Parlamentu. Następnie przejedziemy wzdłuż rzeki aż do zielonego mostu Wolności, mijając po drodze most łańcuchowy św. Elżbiety. Sprawia on sprawia wrażenie wiecznie żywego i potwornie zatłoczonego. Na głównej ulicy Vaci Pesztu usłyszeć można praktycznie wszystkie języki świata. Miejsce to tętni życiem 24 godziny na dobę, pełno jest restauracji, sklepów z pamiątkami i eleganckich butików. Wąskimi uliczkami docieramy do Bazyliki św. Stefana. Tam przechowywana jest najważniejsza relikwia- zasuszona dłoń króla św. Stefana. Od Bazyliki spacer na Andrassy- jedną z najpiękniejszych ulic Budapesztu.
18:00 → WYJAZD Z BUDAPESZTU I POWRÓT DO POLSKI.
23/24:00 → POWRÓT DO POLSKI, PÓŹNA KOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ
09:00 → ŚNIADANIE.
09:00 → WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I WYJAZD W DALSZĄ TRASĘ.
• Ostatniego dnia naszej wycieczki zapraszamy na RUSINOWĄ POLANĘ. Trasa jest wyjątkowo piękna ze względu na rewelacyjne panoramy Tatr. Wspominał już o nich z zachwytem Tytus Chałubiński pisząc o „widoku na 100 szczytów i przełęczy”. Odwiedzimy także pięknie położone Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, wiele par zawarło tu związek małżeński, a woda ze znajdującego się obok źródełka powszechnie uważana jest za uzdrawiającą. Indywidualny zakup biletów i spacer pod kierunkiem pilota grupy.
→ PO ZAKOŃCZENIU PROGRAMU WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
→ W TRASIE POSTÓJ NA OBIAD (NP MC DONALD). PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE.
→ ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH.

CENA ZAWIERA:
* Przejazd autokarem. Opłaty drogowe i parkingi.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 4- os. z łazienkami).
* Opiekuna grupy/ pilota.
* Usługi przewodnickie w Budapeszcie i na szlaku.
* Pakiet ubezpieczeń NNW, KL.
* Obowiązkowe składki na TFG i UFG.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
* Bilet wstępu na szlak.

CO MOŻNA ZAMÓWIĆ DODATKOWO:
+ Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.
+ Obiad grupowy w drodze powrotnej.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546, ramisbort@wp.pl

W przypadku akceptacji oferty prosimy o kontakt celem ustalenia dogodnego terminu. Wówczas sprawdzimy dostępność, zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.