wycieczki do Białowieży

BIAŁOWIESKIE SPA

3 DNI →
BIAŁOWIEŻA- REZERWAT ŻUBRÓW- SPA & WELLNESS

Jeśli szukasz wycieczki do Białowieży, to świetnie się składa, bo jest ona miejscowością wyjątkową, a wielu ochrzciło ją „leśną stolicą” Polski. Położona w geograficznym sercu Puszczy Białowieskiej, otoczona gęstymi lasami, w których żyje najliczniejsza, licząca ok. 800 osobników populacja wolnościowa żubra na świecie, skradła serca wielu Polakom. Jej prawdziwym sercem jest Białowieski Park Narodowy, pierwszy polski obiekt przyrodniczy, który został wpisany przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości.

1 DZIEŃ

○ WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI I PRZYJAZD DO BIAŁOWIEŻY. NA MIEJSCU ROZLOKOWANIE GRUPY W HOTELU, W POKOJACH 2- 3- OSOBOWYCH Z ŁAZIENKAMI. Po przyjeździe zaprosimy Państwa na OBIAD a tuż po nim będzie czas do własnej dyspozycji. Hotel Żubrówka leży z dala od zgiełku głównych traktów, zapewnia Gościom komfort i umożliwia pełny kontakt z nieskazitelną przyrodą. Zlokalizowany u progu Białowieskiego Parku Narodowego stanowi enklawę ciszy i spokoju zapewniając komfortowe warunki pracy i wypoczynku. Zachęcamy wszystkich Gości do aktywności na świeżym powietrzu! Można pospacerować po uliczkach Białowieży lub Parku Pałacowym. Oferujemy też bezpłatny wynajem rowerów turystycznych, kortów tenisowych oraz pola do minigolfa (wymagana jest rezerwacja). W tym czasie, aż do godziny 21:00 będzie można także korzystać z hotelowego kompleksu basenowego utrzymanego w scenerii puszczańskiej. W jego skład wchodzi basen rekreacyjny, „przeciwfala”, poza tym hydromasaże, brodzik, trzy sauny, dwa jacuzzi wewnętrzne oraz jacuzzi na świeżym powietrzu!
Latem można z basenu wyjść również na zewnątrz i relaksować się na leżakach pod błękitnym niebem, ponieważ strefa SPA Hotelu Żubrówka **** Białowieża to doskonałe miejsce do wypoczynku bez względu na pogodę czy porę roku. Został on zaprojektowany w nawiązaniu do scenerii Puszczy Białowieskiej, w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

2 DZIEŃ

○ Od godziny 07:00 można już udać się do hotelowej restauracji na ŚNIADANIE SERWOWANE W FORMIE BUFETU. O godzinie 10:00 rozpoczniemy REALIZACJĘ PROGRAMU WYCIECZKI DO BIAŁOWIEŻY, na której czekają Państwa następujące atrakcje:
• REZERWAT ŻUBRÓW I TARPANÓW: poznajemy zwierzęta żyjące w Puszczy Białowieskiej. Na powierzchni ok. 27 ha, w warunkach zbliżonych do naturalnych, prezentowane są wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w białowieskich lasach oraz duże drapieżniki. Dodatkową atrakcją obiektu jest Pawilon Edukacyjny.
• ŻEBRA ŻUBRA: ciekawą atrakcją jest ścieżka ochrzczona imieniem króla puszczy. Podczas spaceru po drewnianych kładkach i usypanej sztucznie grobli, mamy okazję podziwiać dzikie tereny prastarego lasu. Ta trasa poprowadzi nas przez bardziej podmokłe tereny Puszczy Białowieskiej, niedostępne suchą nogą, a z każdym krokiem mamy okazję poznać jej nowe i wciąż dzikie oblicze.
• AUTOKAROWA WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM w czasie której poznamy pozostałe najciekawsze miejsca Białowieży: jest nim na przykład cerkiew prawosławna pod wezwaniem świętego Mikołaja, ufundowana przez cara Aleksandra III. Ze względu na wyrafinowaną architekturę i cenne wyposażenie uważana była za najpiękniejszą w guberni grodzieńskiej. Wejście do obiektu płatne. W czasie podróży podziwiamy wiejską architekturę Białowieży: drewniane kolorowe domki z dekoracjami snycerskimi, które obejmują nie tylko okiennice, ale także wiatrownice, nad- i podokienniki, narożniki, szczyty domostw oraz elewację. Łatwo w niej dostrzec motywy roślinne, zwierzęce, krzyże oraz hafty. Obejrzymy także zabytkowy kościół świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, który wraz z charakterystyczną białą wieżą jest dziś jednym z najwyższych budynków w okolicy. Rzucimy okiem na zrekonstruowane wiaty dawnej carskiej stacji kolejowej Białowieża Pałac oraz na budynek kultowej Restauracji Carskiej w zabytkowym budynku stacji Białowieża Towarowa, a potem skansen starych lokomotyw i wagonów, które zanim dojechały do Białowieży przemierzyły miliony kilometrów.
○ Około 15:00 zaprosimy na OBIADOKOLACJĘ, A NASTĘPNIE BĘDZIE CZAS WOLNY DO WŁASNEJ DYSPOZYCJI I KORZYSTANIE ZE STREFY SPA & WELLNESS.

3 DZIEŃ

○ ŚNIADANIE, oczywiście serwowane w postaci bufetu szwedzkiego i wykwaterowanie z pokojów. Na zakończenie wycieczki do Białowieży czeka nas wizyta w MUZEUM PRZYRODNICZYM. Jego siedzibą jest nowoczesny budynek, w którym zwiedzający podziwiają zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki, historii Puszczy. Szczególnym zaakcentowaniem cieszą się tam procesy ekologiczne charakterystyczne dla Białowieskiego Parku Narodowego.
○ OKOŁO 12:00 ZAKOŃCZYMY WSPÓLNE ZWIEDZANIE, POŻEGNAMY SIĘ A PAŃSTWO WYRUSZĄ W DROGĘ POWROTNĄ DO DOMU.

ŚWIADCZENIA

zawarte w cenie wycieczki do Białowieży:
a) 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
b) na życzenie wynajem autokaru, opłaty drogowe i parkingi lub transport własny,
c) bilety wstępu do Muzeum Przyrodniczego i Rezerwatu Żubrów,
d) przewodnik w Białowieży oraz w Muzeum Przyrodniczym (2 dni),
e) ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na UFG i TFG.

Co można zamówić dodatkowo:
+ kolacja grillowa w Puszczy Białowieskiej. Proponowane menu: kiełbaski ogniskowe, bigos myśliwski, deska wędlin, smalczyk z ogórkiem kiszonym, mix grillowy (kiszka ziemniaczana, kiełbaski, karkówka, boczek, grillowane warzywa), pomidory z cebulką w sosie własnym, kawa, herbata, napoje zimne, pieczywo, ciastka, keczup, musztarda, dodatki. Do dyspozycji grupy zadaszone wiaty z ławami i miejscami do siedzenia. Czas umili: akordeonista oraz oprawa muzyki mechanicznej.
+ przejazd zabytkową kolejką wąskotorową na trasie Hajnówka- Topiło- Hajnówka. To jedna z największych atrakcji turystycznych na terenie Puszczy Białowieskiej. Wybudowana przez Niemców w 1915 roku do wywozu drewna dziś wiezie turystów w najdziksze puszczańskie ostępy. Końcowa stacja Topiło to malutka osada nad rzeką Perebel zaledwie 3 km od granicy z Białorusią.
+ spacer kładką doliną Narwi do pustelni w Odrynkach. Odwiedzimy Skit św. Antoniego i Teodozjusza Kijowsko- Pieczerskich – jedyny w Polsce skit prawosławny. Wkraczając w progi tego mistycznego miejsca od razu czujemy jego niesamowitą energię.

Uwagi:

• Program wycieczki jest orientacyjny, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy. Najniższe ceny: do 20.IV, średnie ceny: 21.IV- 20.V, najwyższe ceny: 21.V- 20.VI). Optymalna liczba uczestników: grupy szkolne: 42 uczniów + 3 opiekunów; grupy dorosłych: ok. 40 osób.
• Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą: +48 793 809 546, ramisbort@wp.pl

W przypadku akceptacji oferty prosimy o kontakt celem ustalenia dogodnego terminu. Wówczas sprawdzimy dostępność, zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program wycieczki do Białowieży.