ZAMOŚĆ- LEŻAJSK

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE


Zamość - "Perła Renesansu", "Padwa Północy" - gdzie na każdym kroku spotykamy ślady wspaniałej przeszłości. Zabudowa miasta zachowała się niemal w niezmienionej formie, a wpis na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO usytuował go w gronie najcenniejszych. Zamość to jeden z 7 cudów Polski wg czytelników Rzeczpospolitej.
      Położone w jego sąsiedztwie Roztocze to pasmo wzgórz, ciągnące się od Kraśnika aż po Lwów, które tworzy niezwykłą krainę geograficzną. Jest to miejsce, które oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej. Połączeniu Zamościa i Roztocza dało nam jeden z najciekawszych regionów w Polsce, który musi odwiedzić każdy.

ORIENTACYJNY PROGRAM WYCIECZKI

Proponowany program jest orientacyjny i może ulec zmianie

1 DZIEŃ
06:00 -- WYJAZD I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
12:00 -- PRZYJAZD DO ZAMOŚCIA.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek Wielki- serce i salon miasta, jeden z najwspanialszych XVI-w. placów, Ratusz z 52- metrową wieżą- majestatyczna bryła dominuje nad rynkiem, Kamienice Ormiańskie- to najpiękniejsze i najlepiej zachowane domy zamojskich mieszczan, Akademia Zamojska, Pałac Zamoyskich, Katedra, Generałówka, Kościół klarysek, Rynek Wodny, Rynek Solny, Synagoga.
Następną atrakcją będzie Twierdza Zamość. Podziemna Trasa Turystyczna prowadzi galeriami strzeleckimi i kazamatami kurtyny, nadszańca i bastionu VII broniących dostępu do zamojskiej twierdzy. To liczący około pół kilometra spacer, podczas którego można zapoznać się ze zmianami, jakie na przestrzeni 250 lat przeszły jego fortyfikacje, i poczuć się jednym z obrońców Zamościa (bilet).
17:00 -- WYJAZD AUTOKAREM DO HOTELU.
19:00 -- ZAKWATEROWANIE GRUPY W PENSJONACIE LUB OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.
+ Fakultatywnie proponujemy organizację obiadokolacji uroczystej: dwa dania gorące, zimne przekąski, kawa, herbata, napoje chłodzące. Alkohol płatny dodatkowo.

2 DZIEŃ
07:30 -- ŚNIADANIE.
08:30 -- WYJAZD Z HOTELU. PRZEJAZD NA ROZTOCZE.
Z przewodnikiem odwiedzimy Kościół "Na Wodzie" w Zwierzyńcu. Jest to miejsce, do którego przybywają tłumy ludzi, turystów i pielgrzymów z całej Polski.
Odwiedzimy również Susiec. To tu znajdują się słynne "szumy": 24 progi skalne, tworzące wodospady. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie wyraźnie widać granicę geologiczna dzielącą Europę Wschodnią (płytową) od Europy Zachodniej (fałdowej). Szlak Szumów umożliwia zobaczenie wszystkich 24 wodospadów- ale spokojnie- my zobaczymy ten najciekawszy, znajdujący się na rzece Jeleń. Ma on 1.5 m wysokości oraz 9 m szerokości i jest najwyższym wodospadem na Roztoczu. Dojście do niego wprowadzi nas w prawdziwy roztoczański nastrój. Następnie, aby lepiej poznać roztoczańskie krajobrazy udamy się na wieżę widokową.
W dalszej kolejności odwiedzimy LEŻAJSK, a tam Ekspozycję Browarnictwa, która znajduje sie w jednej z oficyn Dworu Starościńskiego. Wystawa przedstawia historię browarnictwa, proces produkcji piwa, eksponaty związane z piwowarstwem oraz kufle, etykiety i nagrody które zdobył leżajski browar. Zwiedzający w trakcie projekcji dwóch filmów mają okazję poznać zarówno historię światowego browarnictwa jak również tradycję i dzień dzisiejszy piwowarstwa na ziemi leżajskiej.
15:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
18:00 -- POSTÓJ W TRASIE NA OBIAD (PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE).
-- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH.

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg w pokojach 2- 4- osobowych,
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad. 
* Usługa przewodnika w Zamościu oraz na Roztoczu.
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Świadczenia płatne dodatkowo
:
+ Bilety wstępu: Twierdza Zamość, Muzeum Browarnictwa w Leżajsku.
+ Kolacja uroczysta: z muzyką mechaniczną, dwa dania gorące, zimne przekąski, kawa, herbata, napoje chłodzące. Alkohol płatny dodatkowo.
+ Obsługa DJ-a.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546