ZAMOŚĆ I ROZTOCZE

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE


Zamość - "Perła Renesansu", "Padwa Północy" - unikatowy przykład XVI-wiecznej myśli urbanistycznej rodem z Włoch, gdzie na każdym kroku spotykamy ślady wspaniałej przeszłości. Zabudowa miasta zachowała się niemal w niezmienionej formie, a wpis na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO usytuował go w gronie najcenniejszych. Zamość to jeden z 7 cudów Polski wg czytelników Rzeczpospolitej.
      Położone w jego sąsiedztwie Roztocze to pasmo wzgórz, ciągnące się od Kraśnika aż po Lwów, które tworzy niezwykłą krainę geograficzną. Jest to miejsce, które oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej. Połączeniu Zamościa i Roztocza dało nam jeden z najciekawszych regionów w Polsce, który musi odwiedzić każdy.

ORIENTACYJNY PROGRAM WYCIECZKI:
Proponowany program jest orientacyjny i może ulec zmianom

1 DZIEŃ
04:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI
10:00 -- PRZYJAZD DO ZAMOŚCIA (postój autokaru 9 godzin).
10-12:00 -- ZWIEDZANIE MIASTA Z PRZEWODNIKIEM: zobaczymy Rynek Wielki- serce i salon miasta, jeden z najwspanialszych XVI wiecznych placów, Ratusz z 52- metrową wieżą- jego majestatyczna bryła dominuje nad całym rynkiem, spojrzymy na Kamienice Ormiańskie- to najpiękniejsze i najlepiej zachowane domy zamojskich mieszczan. Następnie podejdziemy do Akademii Zamojskiej i Pałacu Zamoyskich, zwiedzimy Katedrę i Kościół klarysek, zobaczymy także tzw. Generałówkę, Rynek Wodny, Rynek Solny i budynek Synagogi.
12:00 -- Wejście do Muzeum Zamojskiego: zwiedzanie wnętrza kamienicy bogatego kupca ormiańskiego (parter), obejrzenie XVII-wiecznej makiety miasta - zapoznanie się z ideą powstania miasta idealnego (bilet płatny).
13-15:00 -- Zwiedzanie Twierdzy Zamość: Podziemna Trasa Turystyczna prowadzi galeriami strzeleckimi i kazamatami kurtyny, nadszańca i bastionu VII broniących dostępu do zamojskiej twierdzy. To liczący około pół kilometra spacer, podczas którego można zapoznać się ze zmianami, jakie na przestrzeni 250 lat przeszły jego fortyfikacje, i poczuć się jednym z obrońców Zamościa (bilet płatny).
15:00 -- Po zakończeniu zwiedzania Starego Miasta obiad oraz czas wolny na spacery.
17:00 -- Przejście piechotą do ZOO (1 km). Ogród zoologiczny w Zamościu zajął pierwsze miejsce w konkursie Polska Pięknieje oraz zdobył Nagrodę Główną głosowania internetowego wśród Siedmiu Cudów Funduszy Europejskich. Rocznie ogród odwiedza około 200 tys. osób. Aby zobaczyć ekspozycje przyjeżdżają turyści z całej Polski. Nieoficjalnie mówi się o zamojskim zoo jako o największej atrakcji po prawej stronie Wisły (bilet płatny).
19:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA I WYJAZD AUTOKAREM DO MIEJSCA NOCLEGU.
20:00 -- OBIADOKOLACJA.
ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH- OBIEKT NIEKATEGORYZOWANY. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2-3 LUB 4****- 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE
09:00 -- WYJAZD Z HOTELU, PRZEJAZD NA ROZTOCZE.
Wizytę rozpoczynamy od małej miejscowości Zwierzyniec- serca Roztocza. Tu zobaczymy stawy "Echo", z których dumny jest Roztoczański Park Narodowy oraz kościół na wodzie. Jest to miejsce, do którego przybywają tłumy ludzi, turystów i pielgrzymów z całej Polski.
Następnie odwiedzimy Susiec. To tu znajdują się słynne "szumy": 24 progi skalne, tworzące wodospady. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie wyraźnie widać granicę geologiczna dzielącą Europę Wschodnią (płytową) od Europy Zachodniej (fałdowej). Szlak Szumów umożliwia zobaczenie wszystkich 24 wodospadów- ale spokojnie- my zobaczymy ten najciekawszy, znajdujący się na rzece Jeleń. Ma on 1.5 m wysokości oraz 9 m szerokości i jest najwyższym wodospadem na Roztoczu. Dojście do niego wprowadzi nas w prawdziwy roztoczański nastrój. Chcesz się przekonać, jak tam jest? Zapraszamy.
Następnie polecamy wybór programu zwiedzania wg własnych preferencji:
# 1. Aby lepiej poznać roztoczańskie krajobrazy udamy się na wieżę widokową. Stała się kolejną atrakcją, przyciągną turystów i zachwyca ich pięknymi widokami. Jakby tego było mało- czeka nas kolejna wspinaczka na basztę w Józefowie- zbudowaną z miejscowego kamienia. 19- metrów wysokości sprawia, że z góry mamy pyszne widoki na duży fragment Puszczy Solską i interesujące kamieniołomy.
# 2. Zwiedzanie Olejarni Świątecznej- pobyt w zagrodzie połączony ze zwiedzaniem kilku zestawów historycznych maszyn do tłoczenia oleju świątecznego i degustacją. Opowieści o oleju, olejarzach, produkcji i sprzedaży (stand-up z humorem). Projekcja programu tematycznego. Możliwość zakupów w sklepie Olechata. Warsztaty "jak drzewiej olej się biło": poznamy jak i z jakich roślin powstaje olej świąteczny. Zobaczymy maszyny i urządzenia do bicia oleju metodą tradycyjną. Poznamy olej świąteczny roztoczański oraz historię produktu regionalnego (bilet płatny)
Zakończenie pobytu na Roztoczu to wizyta w miejscu, w którym chrząszcz brzmi w trzcinie. W Szczebrzeszynie - bo o nim mowa zobaczymy dwumetrowy pomnik najsłynniejszego na świecie chrząszcza odlany w brązie. Zobaczymy tu ponadto ekspozycję Muzeum Zegarów. Przewodnim tematem są tam zegary wahadłowe wiszące, czyli ścienne - wyłącznie typu szwarcwaldzkiego - zwane też zegarami ludowymi, a także wiejskimi, kuchennymi lub po prostu drewniakami.
15:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIE I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
18:00 -- PRZYSTANEK NA OBIAD.
--- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH (DOKŁADNĄ GODZINĘ POWROTU PODA PILOT).

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg w pokojach 2- 4- osobowych,
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 2 obiady.
* Usługa przewodnika w Zamościu oraz na Roztoczu.
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Świadczenia płatne dodatkowo
:
+ Bilety wstępu: Muzeum Zamojskie, Twierdza Zamość, ZOO, Olejarnia Świąteczna.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546