ZAMOŚĆ I ROZTOCZE (2 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

PROGRAM WYCIECZKI:
Niniejszy program jest orientacyjny i może ulec zmianom

1 DZIEŃ
03:00 wyjazd z Białegostoku
09:00 przyjazd do Zamościa (postój autokaru 9 godzin).
Zamość - "Perła Renesansu", "Padwa Północy", "Miasto Arkad Odrodzenia" - unikatowy przykład XVI-wiecznej myśli urbanistycznej rodem z Włoch, gdzie na każdym kroku spotykamy ślady wspaniałej przeszłości, bowiem zabudowa miasta zachowała się niemal w niezmienionej formie, a wpisanie miasta na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO usytuowało go w gronie najcenniejszych. Najpiękniejszy w tej części Europy Rynek Wielki, kamienice kupców ormiańskich, liczne świątynie i pozostałości fortyfikacji zachwycają od lat. Jeden z 7 cudów Polski wg czytelników Rzeczpospolitej.
9-12:00 Zwiedzanie miasta: Rynek Wielki- serce i salon miasta, jeden z najwspanialszych XVI-w. placów, Ratusz z 52- metrową wieżą- majestatyczna bryła dominuje nad rynkiem, Kamienice Ormiańskie- to najpiękniejsze i najlepiej zachowane domy zamojskich mieszczan, Akademia Zamojska, Pałac Zamoyskich, Katedra, Generałówka, Kościół klarysek, Rynek Wodny, Rynek Solny, Synagoga.
12:00 Przejście do Muzeum Zamojskiego: zwiedzanie wnętrza kamienicy bogatego kupca ormiańskiego (parter), obejrzenie XVII-wiecznej makiety miasta - zapoznanie się z ideą powstania miasta idealnego (bilet grupowy: 6 zł).
13- 15:00 Twierdza Zamość: Podziemna Trasa Turystyczna prowadzi galeriami strzeleckimi i kazamatami kurtyny, nadszańca i bastionu VII broniących dostępu do zamojskiej twierdzy. To liczący około pół kilometra spacer, podczas którego można zapoznać się ze zmianami, jakie na przestrzeni 250 lat przeszły jego fortyfikacje, i poczuć się jednym z obrońców Zamościa (bilet normalny: ok. 10 zł).
15:00 Po zakończeniu zwiedzania Starego Miasta obiad oraz czas wolny na spacery.
17:00 Nastepnie przejście piechotą do ZOO (1 km). Ogród zoologiczny w Zamościu zajął pierwsze miejsce w konkursie Polska Pięknieje oraz zdobył Nagrodę Główną głosowania internetowego wśród Siedmiu Cudów Funduszy Europejskich. Rocznie ogród odwiedza około 200 tys. osób. Aby zobaczyć ekspozycje przyjeżdżają turyści z całej Polski. Nieoficjalnie mówi się o zamojskim zoo jako o największej atrakcji po prawej stronie Wisły (bilet grupowy ok. 10 zł).
19:00 Wyjazd autokarem do hotelu. Zakwaterowanie grupy.
Fakultatywnie obiadokolacja uroczysta: dwa dania gorące, zimne przekąski, kawa, herbata, napoje chłodzące. Alkohol płatny dodatkowo.
Nocleg.

2 DZIEŃ
08:00 Śniadanie.
09:00 Wyjazd z hotelu, przejazd na Roztocze.
Zwiedzanie z przewodnikiem Roztoczańskiego Parku Narodowego z piękną fauną i florą: Kościół Filialny "Na Wodzie" w Zwierzyńcu p.w. Św. Jana Nepomucena, unikalny pomnik poświęcony klęsce spowodowanej atakiem szarańczy, pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie. Szumy nad rzeką Tanew to kolejne miejsce, które warto zobaczyć będąc na Roztoczu. Przybywają tu turyści z okolicy i nie tylko, po to by podziwiać,  jak rzeka przepływająca przez leśne pagórkowate tereny poradziła sobie z naturą tworząc półki z mini wodospadami. Zagroda Giuciów – tutaj można cofnąć się w czasie o kilkaset lat. Wewnątrz skansenu, zgromadzono przyrządy i narzędzia codziennego użytku jakie w minionych latach wykorzystywali nasi przodkowie (bilet jest płatny).
15:00 zakończenie zwiedzania i wyjazd w drogę powrotną do Białegostoku.
18:00 obiad w drodze powrotnej.
Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
1 nocleg, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje.
Transport autokarem klasy LUX, opłaty parkingowe, opłaty drogowe, pakiet ubezpieczeń NNW, opieka pilota, usługi przewodników miejscowych. W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
~ obsługa DJa: 400 zł/ grupa.
~ kolacja uroczysta: 60 zł/ os. z muzyką mechaniczną, dwa dania gorące, zimne przekąski, kawa, herbata, napoje chłodzące. Alkohol płatny dodatkowo.