TRÓJZĄB NEPTUNA

--» OFERTA GRUPOWA » 2 DNI


Fontanna Neptuna symbolizująca Boga Morza z trójzębem w dłoni od chwili swojego powstania w 1633 roku jest symbolem Gdańska. To przed nią fotografują się turyści z całego świata ujmując w tle majestatyczny Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta i Drogę Królewską.
Koncepcja posągu Neptuna – rzymskiego boga mórz i oceanów, jest manierystyczna, powstała w oparciu o linię łamaną, stworzona w taki sposób aby można było podziwiać ją ze wszystkich stron. Dzieło, któego historia liczy już 400 lat powstało aby zaświadczyć o potędze miasta Gdańsk. Ślady tej potęgi pomimo wielu wojennych zniszczeń odkrywamy na każdym kroku do dziś- zapraszamy do ich poznania.


"TRÓJZĄB NEPTUNA"                                  
PROPONOWANY PROGRAM WYCIECZKI

Podany harmonogram jest przykładowy i może ulec zmianie.

1 DZIEŃ
07:00 -- SPOTKANIE NA MIEJSCU ZBIÓRKI I WYJAZD KU PRZYGODZIE.
13:00 -- PRZYJAZD DO GDAŃSKA- SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I ZWIEDZANIE.
Ulica Długa i Długi Targ tworzące Trakt Królewski biegną prostopadle do Motławy od Złotej Bramy do Zielonej Bramy. Długi Targ pełnił rolę giełdy, mieszkali tu najzamożniejsi patrycjusze, burmistrzowie, kupcy, a niemal każda kamienica ma swoją ciekawą historię. Kamienice przy Długiej są typowymi domami gdańskimi o wąskich fasadach zwieńczonych szczytami bądź attykami, bogato zdobionych herbami, figurami alegorycznymi i postaciami antycznych bohaterów. Przy Długim Targu wznoszą się najważniejsze budowle miasta: Ratusz i Dwór Artusa (panorama z zewnątrz). Tu obejrzymy słynną Fontannę Neptuna, Dom Uphagena oraz Złotą Kamienicę- jeden z najpiękniejszych gdańskich budynków. Oddalając się od Długiego Targu zajrzymy do Bazyliki Marieckiej zwanej "koroną miasta Gdańska". To największa ceglana, gotycka świątynia w Europie. Następnie ulicą Mariacką- jedną z piękniejszych ulic miasta, przy której podziwiamy przykłady dawnej zabudowy z przedprożami, rzygaczami, z wąskimi i bogato dekorowanymi fasadami kamienic, należących niegdyś do kupców i złotników- dotrzemy do Motławy. Tam ujrzymy największy dźwig portowy średniowiecznej Europy i jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Gdańska: Żuraw, który służył niegdyś do przeładunku towarów i stawiania masztów na statkach. Panoramą nowoczesnej zabudowy na Wyspie Spichrzów i możliwością czasu wolnego na drobne zakupy kończymy nasz pobyt na gdańskiej starówce.
+ OPCJONALNIE: MUZEUM BURSZTYNU [+ dopłata]. Ponad 1000 eks­po­na­tów- od bry­łek z inklu­zjami sprzed 40 mln lat, przez bursz­tynowy las i bursz­tynową kom­natę po współ­cze­sne pro­jekty arty­stów- to jednąaz naj­więk­szych kolek­cji bursz­tynu na świe­cie. Od 24 lipca 2022 można ją oglądać w nowej loka­li­za­cji – w Wiel­kim Mły­nie w Gdań­sku.
lub HEWELIANUM: [+ dopłata]: Centrum nauki, edukacji przyrodniczej i ekologicznej, a także historycznej na Górze Gradowej, w zabytkowych zabudowaniach wojskowego fortu z pięknym punktem widokowym na Śródmieście oraz zabudowania stoczni.
Hewelianum to zarówno wystawy stałe, jak i mnóstwo wydarzeń: zajęć, pokazów i warsztatów.
OK. 16/17:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA.
OK. 17/18:00 -- PRZYJAZD DO MEJSCA ZAKWATEROWANIA. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
08:30 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I WYJAZD Z OŚRODKA.
10:00 -- WIZYTA W GDYNI.
Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. Zobaczymy tam DAR POMORZA - okręt nazywany "Białą Fregatą", zbudowany w stoczni Blohm & Voss w Hamburgu. W roku 1929 statek został zakupiony z datków społecznych i przekazany Państwowej Szkole Morskiej jako okręt szkoleniowy polskich nawigatorów. Zwiedzanie odbywa się bez przewodnika (bilet wliczony). Następnie odwiedzimy MOLO W SOPOCIE- to największa atrakcja miasta i najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim (bilet wliczony), a kontynuując wycieczkę zajedziemy do KATEDRY W OLIWIE. Przed wiekami wybudowana i zarządzana przez zakon cystersów, nadal urzeka swym pięknem. Jest najdłuższym kościołem w Polsce, licznie odwiedzanym przez turystów, głównie dzięki XVIII- wiecznym organom posiadającym prawie 8000 piszczałek. Warto posłuchać 20- minutowego koncertu, w czasie którego uwagę przykuwają liczne ruchome elementy instrumentu.
14:30 -- UDAJEMY SIĘ NA WESTERPLATTE.
1 września 1939 roku o godzinie 4.45 niemiecki krążownik "Schleswig- Holstein" rozpoczął niespodziewanie ostrzał półwyspu, na którym stacjonowała polska załoga, ze swoich głównych dział. Ta mała składnica miała wytrzymać zaledwie kilka godzin, jednakże z powodzeniem odpierała niemieckie ataki prowadzone z powietrza, lądu i morza aż 7 dni. Wydarzenia te upamiętnia dziś Pomnik Historii "Pole Bitwy na Westetplatte", który odwiedzimy na zakończenie naszego pobytu nad morzem.
OK. 15:30 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
OK. 18:00 -- OBIAD W TRASIE.
--- WIECZOREM ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (godzinę poda pilot).

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg (zwykle w pokojach 3- 6- osobowych).
+ Na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
* Wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad.
* Usługa przewodnicka w Gdańsku (1 dzień).
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu: molo w Sopocie, Dar Pomorza.
+ Propozycje fakultatywne: płatne dodatkowo.

UWAGI:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.

--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH