KRÓLOWA ŚNIEŻKA (3 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

WROCŁAW- KARKONOSZE- SZKLARSKA PORĘBA- KARPACZ

PROPOZYCJA PROGRAMU:
1 dzień:
Wyjazd i przejazd autokarem do Wrocławia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
* WROCŁAW: jest jednym z tych polskich miast, o których mówić można tak naprawdę bez końca. Zarówno usytuowanie, architektura jak i kultura tego miasta tworzą je naprawdę niezwykłym i atrakcyjnym pod wieloma względami. Miasto usytuowane jest na terenie Niziny Śląskiej i leżącym w Pradolinie Wrocławskiej. Wysokość terenu jaki zajmowany jest przez Wrocław mieści się w przedziale od 105 do 155 metrów nad poziomem morza. Na taką a nie inną wysokość wpływ ma między innymi usypane w sposób sztuczny wzniesienie Kilimandżaro. Wrocław niejednokrotnie nazywany jest Wenecją Północy. Takie określenie związane jest między innymi z położeniem w otoczeniu wód powierzchniowych - Wrocław leży nad rzeką Odrą oraz jej czterema dopływami. Pod względem historycznym Wrocław uznawany jest za stolicę Śląska. Niegdyś Wrocław był bardzo ważnym węzłem komunikacyjnym, gdyż krzyżowały się na jego terenie dwie drogi handlowe - Szlak bursztynowy oraz Via Regia. Zwiedzamy: Ostrów Tumski z katedrą, Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik A. Fredry.
Fakultatywnie wejście do Panoramy Racławickiej.
PANORAMA RACŁAWICKA we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Pomysłodawcą Panoramy był znany lwowski malarz Jan Styka (1858-1925), który zaprosił do współpracy znakomitego batalistę Wojciecha Kossaka (1856-1942). Ceny biletów.
Następnie przejazd w rejon Karpacza. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Zamku Chojnik, Cieplic Śląskich, Szklarskiej Poręby i Karpacza.
* ZAMEK CHOJNIK to świetnie zachowane ruiny warowni obronnej z XIII wieku. Bolesław Łysy- Rogatka wzniósł tu dwór myśliwski o cechach obronnych, który pod koniec XIII wieku rozbudował go Bolko I Surowy. Zamek nigdy, mimo wielu prób, nie został zdobyty. Zniszczył go jednak piorun, od którego uderzenia spłoną w 1675 roku. Gród wzniesiono na górze o tej samej nazwie na wysokości 627 m n.p.m. Wspinaczka, choć nieco mozolna, nagrodzona jest malowniczym widokiem na całą  Kotlinę Jeleniogórską. A z wieży zamkowej rozciąga się przepiękna panorama na Karkonosze, Izery i Rudawy Janowickie (bilet jest płatny). * CIEPLICE ŚLĄSKIE: Największym skarbem Cieplic są lecznicze wody termalne. To najstarszy w Polsce, założony w 1281 roku kurort, będący dziś uzdrowiskową częścią Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Wdzięk, zaciszność oraz klimat szacownego uzdrowiska, położonego u stóp Karkonoszy, w sercu Kotliny Jeleniogórskiej doceniają przybywający tu liczni kuracjusze. W programie: spacer po uzdrowisku i parku, budynki uzdrowiskowe, panorama źródeł gorącej wody.
* SZKLARSKA PORĘBA: WODOSPAD KAMIEŃCZYKA- najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Woda spada trzema kaskadami o łącznej wysokości 27 metrów (bilet jest płatny). WODOSPAD SZKLARKI (bilet jest płatny) najpiękniejszy karkonoski wodospad z kotłem eworsyjnym. * KARPACZ: Świątynia WANG (bilet)- luterański kościół zbudowany w Norwegii w XIII w., przeniesiony później do Karpacza.
Powrót do ośrodka. Obiadokolacja i nocleg. Fakultatywnie impreza integracyjna.

3 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Zamku Książ lub Podziemnego Miasta Osówka.
DO WYBORU: ZAMEK KSIĄŻ: położony na urwistym skalnym zboczu, trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Trasa: „Śladami tajemnic II wojny światowej”: część barokowa i gotycka, tajemnicze windy i sztolnie, Sala Balowa (bilet).
LUB PODZIEMNE MIASTO „OSÓWKA”: ogromny system betonowych korytarzy, umocnień i hal. Cel prac był utrzymywany w tajemnicy. Miała to być tajna kwatera Adolfa Hitlera lub podziemna fabryka zbrojeniowa tajnej broni (bilet).
Wyjazd w drogę powrotną. Obiad w trasie. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
Pakiet ubezpieczeń NNW. Usługi przewodnickie.
Transport autokarem klasy lux. Opłaty parkigowe i opłaty drogowe.
opieka osoby ze strony organizatora na czas realizacji programu.
W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
~ obsługa DJa: 400 zł/ grupa.
~ kolacja uroczysta: 60 zł/ os. z muzyką mechaniczną, dwa dania gorące, zimne przekąski, kawa, herbata, napoje chłodzące. Alkohol płatny dodatkowo.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400