NEPTUN I KRZYŻACY

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

od 719 zł

 

Neptun to bóg mórz, oceanów, chmur i trzęsień ziemi. Krążąc po morzach i dostarczając miażdżące fale, zatopił wiele statków, wysyłając żeglarzy do wodnistych grobów. Uważano, że Neptun włada trójzębem - trójtorową bronią do pchania używaną przez przez rybaków. Bóg mórz poruszał się na rydwanie ciągniętym przez mityczne koniki morskie. Kiedy morze jest dostatecznie wzburzone, piana na grzbietach fal nazywana jest morskimi grzywaczami, które to porównanie odnosić się ma do rozwianych grzyw pędzących rumaków. I chociaż Neptun pochodzi z Rzymu to zadomowił się także i w Gdańsku, gdzie na slynnej fontannie srogim trójzębem od lat przypomina, kto jest królem Baltyku.

NEPTUN I KRZYŻACY
PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ
08:00 -- WYJAZD SPOD SZKOŁY.
14:00 -- PRZYJAZD DO MALBORKA I ZWIEDZANIE ZAMKU KRZYŻACKIEGO.
* ZAMEK KRZYŻACKI W MALBORKU (bilet/ zwiedzanie z audioguidem) to jedna z najwspanialszych fortecy w Europie. Zbudowanie tej budowli zajęło Krzyżakom 150 lat. W XIV i XV wieku Malbork był siedzibą wielkiego mistrza zakonu i stolicą państwa krzyżackiego. Dziś w Muzeum Zamkowym można odwiedzić ciekawe wystawy stałe i czasowe, wśród nich: Zamek Wysoki, Zamek Średni i Pałac Wielkich Mistrzów.
18:00 -- PRZYJAZD DO MIEJSCA NOCLEGU.
ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH- PENSJONAT LUB OŚRODEK WYPOCZYNKOWY.
NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].
19:00 -- OBIADOKOLACJA, NASTĘPNIE NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- PO ŚNIADANIU WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
* GDYNIA to piękne miasto powstałe z morza i marzeń przedwojennego pokolenia Polaków, miasto mew, statków i słonej wody. Zwiedzimy tu DAR POMORZA (bilet), jeden z najpiękniejszych zachowanych żaglowców na świecie, który 27 maja 1983 r. rozpoczął nowy etap swojej historii jako statek- muzeum, stając się sui generis pomnikiem i symbolem tradycji i dążeń morskich Polaków. Korzystając z okazji odwiedzimy też SKWER KOŚCIUSZKI, jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni. Zobaczymy także POMNIK JOSEPHA CONRADA- wiekiego pisarza marynisty.
* SOPOT to najpopularniejsze kąpielisko nad Zatoką Gdańską. Zwiedzimy tutaj MOLO (bilet)- jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, będące wizytówką kurortu. Obiekt składa się z 2 części: drewnianej i lądowej. Część drewniana (spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu (511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej).
* OLIWA na początku była malutką osadą, która rozkwitła, gdy w XII wieku otrzymali ją cystersi. I choć niemal sto lat temu wchłonął ją Gdańsk, zachowała wyrazisty charakter. Oliwa ma styl! Broni się przed zabetonowaniem i wciąż ubiera na zielono. Najważniejszym miejscem jest licząca 107 m. długości KATEDRA. To najdłuższy kościół w Polsce. Zachowało się tu bogate wyposażenie, w tym słynne ORGANY. Mało kto wie, że były one wówczas największymi organami na świecie. Wystarczy jeden guzik, by tchnąć życie w niemal wszystkie figury ozdabiające instrument. W trakcie prezentacji można posłuchać tu koncertu muzyki organowej i obejrzeć festiwal ruszających się figurek. Kolejną atrakcją jest PARK OPATÓW. Posiada wartości botaniczne, ale to również cenny dokument sztuki ogrodowej. Park dzieli się na kilka części: francuską, alpinarium, parter kwiatowo- trawnikowy oraz ogród.
18:30 -- POWRÓT DO OŚRODKA.
19:00 -- OBIADOKOLACJA, NASTĘPNIE NOCLEG.

3 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE
08:00 -- WYKWATEROWANIE GRUPY I WYJAZD Z OŚRODKA.
09- 14:00 -- REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA:
* GDAŃSK jest jednym z najstarszych miast Polski, o ponad tysiącletniej historii. Był miastem królewskim i hanzeatyckim, w XVI wiegu- najbogatszym w Rzeczypospolitej. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pochodzi z 997 roku i tę datę często przyjmuje się umownie jako początek dziejów miasta. My zapraszamy do odwiedzenia najciekawszych miejsc. ULICA DŁUGA i DŁUGI TARG tworzące Trakt Królewski należą do najpiękniejszych ulic miasta. Mieszkali tu najzamożniejsi patrycjusze gdańscy i niemal każda kamienica ma swoją własną ciekawą historię. To właśnie tu znajdują się najważniejsze zabytki Gdańska: Brama Wyżynna, Wielka Zbrojownia, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Złota Brama, Ratusz, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Zielona Brama oraz położony na nabrzeżu Motławy Żuraw.
* WESTERPLATTE jest półwyspem w Gdańsku. W tym miejscu działała wojskowa składnica tranzytowa. Jej wrześniowa obrona w 1939 roku stała się jednym z najważniejszych i najlepiej znanych symboli oporu Polski przeciwko najazdowi hitlerowców. Nazwa „Westerplatte” wywodzi się z języka niemieckiego. Od słów: Wester – zachodni oraz platte czyli płyta (tu w znaczeniu wyspa), tak więc w dosłownym przekładzie oznacza zachodnią wyspę. Kulminacyjnym punktem zwiedzania symbolicznego półwyspu Westerplatte jest Pomnik Obrońców Wybrzeża. Znajduje się on na kopcu tuż obok wejścia do portu, ma 23 metry wysokości. Jego budowa trwała 2 lata. Powstał w 236 bloków granitowych, waży 1150 ton.
14:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ
20/22:00 -- PRZYJAZD I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE
:
* 2 noclegi w pokojach 2- 4 osobowych w ośrodku wypoczynkowym lub pensjonacie
(na życzenie zamiana: pokoje 2- 3- osobowe/ standard hotelowy)
* wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej.
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Osługa przewodnicka, opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że pilot dołączy po drodze).
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Bilety wstępu zgodnie z programem.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH