W KRAINIE CZARÓW (2 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

PROGRAM WYCIECZKI:
* GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE: leżą w centralnej części województwa świętokrzyskiego, to najstarsze obok Sudetów góry w Polsce. Najwyższe wzniesienie tych gór to Łysica mająca 612 m n.p.m. leżąca w paśmie Łysogór. Trzon Gór Świętokrzyskich stanowi tzw. pasmo główne, składające się z Pasma Jeleniowskiego, Łysogór i Pasma Masłowskiego.
Łysogóry, w całości objęte ochroną w postaci Świętokrzyskiego Parku Narodowego, są najczęściej odwiedzanym rejonem. Historyczne miejsce w postaci Świętego Krzyża, od którego powstała nazwa gór, Nowa Słupia słynąca z dymarek świętokrzyskich i drugi co do wielkości szczyt - Święty Krzyż z opactwem Benedytkynów, to wszystko sprawia, że od lat licznie przybywają tu turyści z kraju i zagranicy.
ŚW. KRZYŻ: zwiedzanie opactwa Benedyktów z XII wieku (klasztor, kościół Św. Krzyża), Muzeum Misyjne Księży Oblatów (historia Św. Krzyża), eksponaty z misji, kaplica Oleśnickich (bilet). ŚW. KATARZYNA: zespół klasztorny z 1471 r., źródełko i kapliczka.
* CHĘCINY: Najstarsza zachowana informacja źródłowa o zamku pochodzi z przywileju wystawionego przez księcia Władysława Łokietka w roku 1306, zawierającego obietnicę nadania kapitule krakowskiej castrum Chancin wraz z przynależnymi mu wsiami. Na bazie wspomnianych dokumentów można domniemywać, iż budowę warowni rozpoczęto gdzieś na przełomie XIII i XIV wieku. Po śmierci Łokietka król Kazimierz Wielki rozbudował zamek, czyniąc zeń jedną z najpotężniejszych królewskich fortec, której przez następnych 250 lat żadne wojska nie potrafiły zdobyć ani szturmem, ani sposobem. Pod nieobecność panującego opiekę nad warownią sprawowali starostowie ze 150-osobową zbrojną załogą, mającą za zadanie nadzór nad bezpieczeństwem publicznym w podległym im rejonie. Zwiedzamy ruiny zamku (bilet).
* NOWA SŁUPIA: figura legendarnego pielgrzyma Emeryka, wyjście na szlak w Góry Świętokrzyskie (bilet).
* KIELCE: Pałac Biskupów Krakowskich (z zewnątrz). Zabytek - grupy "0", najcenniejszy przykład polskiej rezydencji z epoki Wazów. Katedra Wniebowzięcia NMP, ulica Sienkiewicza, Kadzielnia- rezerwat ścisły (zjawiska tektoniczne i krasowe). Karczówka: zespół klasztorny.
+ DO WYBORU: KRZEMIONKI: prahistoryczna kopalnia krzemienia pasiastego (bilet)
LUB JASKINIA "RAJ" (fakultatywnie): najpiękniejsza polska jaskinia krasowa (bilet).

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
1 nocleg, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje.
Transport autokarem klasy LUX, opłaty parkingowe, opłaty drogowe, pakiet ubezpieczeń NNW, opieka pilota, usługi przewodników miejscowych. W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ kolacja uroczysta: 60 zł/ os. z muzyką mechaniczną
~ obsługa DJa: 400 zł/ grupa.