4.11 Kraina Janosika

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE


SŁOWACJA
leży w samym sercu Europy Środkowej, a z sąsiadującymi krajami łączy ją Dunaj. Północną połowę kraju pokrywają Karpaty- a w nich Wysokie Tatry − jeden z najsłynniejszych parków narodowych na Słowacji. Odkryjmy więc ciekawostki i tajemnice czekające w prawie każdej miejscowości, miasteczku, w górach i dolinach. Na wielu szczytach znajdują się zamki obronne świadczące o burzliwej historii podbojów Słowacji. Tradycyjne potrawy kuchni słowackiej to haluszki z bryndzą i kapuśniak z kiełbasą. Słynni Słowacy to między innymi Štefan Banič, który w roku 1913 wynalazł spadochron, urodzony w Ameryce znany przedstawiciel pop-artu Andy Warhol, którego rodzice pochodzili ze Wschodniej Słowacji.


"KRAINA JANOSIKA"             
PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ

06:00 -- ZBIÓRKA W GODZINACH PORANNYCH I ODJAZD AUTOKARU. PODRÓŻ PRZEZ POLSKĘ.
16:00 -- WIZYTA W SŁOWACKICH TATRACH. Zobaczymy Stary Smokowiec- najstarszą tatrzańską osadę znaną z górskiej scenerii u podnóża Tatr Wysokich. Stamtąd udamy się na szlak spacerowy na Hrebienok i do dostojnych Wodospadów Zimnej Wody (1,5 h w jedną stronę). Zaliczane są one do unikatów tego pasma górskiego, przepływają przez liczne formacje przyrodnicze tworząc widowiskowe katarakty.
21:00 -- PRZYJAZD DO MIEJSCOWOŚCI DEDINKY. To malownicza wieś położona w Słowackim Raju w dolinie rzeki Hnilec u wybrzeży zapory Palcmanská.
21:15 -- ROZMIESZCZENIE GRUPY W POKOJACH.
22:00 -- NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:30 -- ŚNIADANIE.
09:30 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
11:00 -- ZWIEDZANIE ZAMKU SPISKIEGO, który pod względem obszaru (ponad 4 ha) jest jednym z największych kompleksów zamkowych w postaci ruin w Europie Środkowej. W 1993 roku Zamek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO [+ bilet]. Poznamy prezentowaną średniowieczną salę tortur, kuchnię, sypialnie, łazienki i zbrojownię. Z zamku rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Następnie odwiedzimy spiską wieś ZEHRA. Jest ona znana dzięki cennemu rzymskokatolickiemu Kościołowi p.w. Świętego Ducha, który także został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Architektura najstarszej części kościoła o halowym korpusie i o dwóch nawach oraz z kwadratowym prezbiterium, łączy dwa, zachowane do dzisiaj, style. Jest to delikatne połączenie romańskich oraz wczesnogotyckich elementów budowlanych.
15:00 -- WIZYTA W LEWOCZY. To miasto które obfituje w zabytki, z zachowanym w całości, otoczonym murami obronnymi Starym Miastem. Zobaczymy jego najcenniejsze zabytki: gotycki KOŚCIÓŁ FARNY (po katedrze koszyckiej to drugi co do wielkości gotycki kościół na Słowacji), RATUSZ (pierwotnie gotycki, odbudowany w stylu renesansowym), pręgierz- kuta "klatka hańby" z 1600 r., KAMIENICE mieszczańskie w otoczeniu rynku (wśród nich kamienica Thurzonów z renesansową attyką), Stary KOŚCIÓŁ MINORYTÓW z gotycką rzeźbą Madonny z XV w. i z barokowymi figurami węgierskich królów i jezuickich świętych.
17:00 -- CZAS DO DYSPOZYCJI GRUPY.
19:30 -- POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA I OBIADKOLACJA.
+ OPCJONALNIE: udział w SŁOWACKIM WIECZORZE Ludowym [+ dopłata].
--- NOCLEG.

3 DZIEŃ
08:30 -- ŚNIADANIE.
09:30 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ.
10:30 -- PRZYJAZD DO SŁOWACKIEGO RAJU. Ten Park Narodowy dostał swoją nazwę całkiem zasłużenie. W jego gęstych lasach, daleko od zgiełku poczujecie się jak na innej planecie. Tylko Wy i dziewicza przyroda. Turystyczne szlaki prowadzą bowiem żelaznymi schodkami i korytami górskich rzeczek. To trzeba przeżyć! Na początek czeka nas zwiedzanie DOBSZYŃSKIEJ JASKINI LODOWEJ [+ bilet]. Należy ona do najcenniejszych jaskiń lodowych na świecie. Od roku 2000 znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrody. Jaskinia ma kilka zadziwiających części, między innymi zlodowaciała Mała i Wielka Sala albo Zawalony Dom. W słoneczny dzień zwiedzający zejdzie kilkadziesiąt metrów pod powierzchnię ziemi a pojawi się w lodowym królestwie zimna i doskonałych dzieł, wytworzonych przez matkę przyrodę. Następnie przejdziemy szlakiem turystycznym PRZEŁOM HORNADU. Szlak przebiega przez drabinki, mosty wiszące oraz specjalne kładki zamontowane na skałach [+ bilet]. Na koniec to relaksująca wizyta w AQUA PARKU z wodą termalną w Prednej Hore położonym w malowniczym otoczeniu przyrody Parku Narodowego Murańska Planina- na łonie natury pełnej magicznego czaru [+ bilet].
20:00 -- OBIADOKOLACJA, NOCLEG.

4 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW. WYJAZD.
10:00 -- PRZEJAZD KOLEJĄ TRANWERSALNĄ przez najbardziej malownicze tereny Słowackiego Raju. Panorama górskich krajobrazów, mostów kolejowych, wiaduktów, przejazd jedynym w Europie Wschodniej tunel spiralny o długości ponad 1 km, wjazd na najwyższy punkt wśród linii kolejowych na Słowacji na wysokość 955,5 m n.p.m.
16:00 -- POSTÓJ NA OBIAD (płatny we własnym zakresie).
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH.
Niniejszy program jest orientacyjny i poszczególne godziny mogą ulec zmianom.

Świadczenia wliczone w cenę:
* Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe.
* Usługa przewodnika.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po trasie).
* Ubezpieczenie NNW. Obowiązkowe składki na UFG i TFG.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 4- osobowych z łazienkami).

Za co należy dopłacić:
+ Na specjalne życzenie- pokoje o lepszym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
+ Za bilety wstępu i zestawy słuchawkowe.
+ Za obiad w drodze powrotnej.

Uwagi do programu:
* Podana cena jest orientacyjna.
* Końcowa cena zależy od terminu, miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE