5.01 Bawarska Wiosna

→ WYCIECZKI SZKOLNE I WYJAZDY DLA FIRM » ZAGRANICZNE

Bawaria jest największym z krajów związkowych Niemiec. Jej stolicą jest Monachium. Region idealnie łączy ze sobą tradycję i nowoczesność. Znaleźć tu można tętniące życiem metropolie i niemal nietknięte dziewicze puszcze, historyczne zabytki harmonizują z nowatorską architekturą, a aktywny wypoczynek można połączyć z leniwym obcowaniem z przyrodą. Co roku rzesze turystów przyciąga stolica landu, czyli Monachium, które charakteryzuje się niezapomnianą atmosferą i specyficznym jowialnym stylem bycia mieszkańców. JEJ NAJWIĘKSZE ATRAKCJE TO "GLOCKENSPIEL" W MONACHIUM- BAJKOWY ZAMEK NEUSCHWANSTEIN- ALPEJSKI ETTAL- WĄWÓZ PARTNACHKLAMM.

"BAWARSKA WIOSNA"                 
ORIENTACYJNY PROGRAM

1 DZIEŃ
-- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI W GODZINACH PORANNYCH.
-- ODJAZD NA WYCIECZKĘ.
-- PRZEJAZD PRZEZ POLSKĘ I CZECHY. OBIAD W TRASIE.
-- PRZYJAZD DO MIEJSCA NOCLEGU. ROZMIESZCZENIE GRUPY W POKOJACH.

2 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- NASTĘPNIE WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I PRZEJAZD DO MONACHIUM (3 H.).
-- OKOŁO POŁUDNIA PRZYJAZD DO STOLICY BAWARII. MONACHIUM, zachwyca swoim bawarskim urokiem, wielokulturowym stylem i licznymi atrakcjami. Wizyta w centrum miasta i zwiedzanie starej części rynku od Bramy Karola do bramy Isartor. Zobaczymy: Kościół Mariacki- symbol stolicy Bawarii, Stary Ratusz z 1480 roku- obecnie Muzeum Zabawek, neogotycki Nowy Ratusz XIX w.- słynący z 43 dzwonów, stare targowisko Viktualienmarkt słynące z wielu spożywczych rarytasów, słynny Hofbrauhaus- historyczną piwiarnię dworską, Kościół Teatynów, gdzie pochowano Teresę Kunegundę- córkę Jana III Sobieskiego, Rezydencję Książąt i Królów Bawarskich [z zewnątrz lub fakultatywnie wnętrza + dopłata za bilet], gmach Opery Narodowej. Ponadto codziennie o 11:00, 12:00 i 17:00 na centralnym placu miasta można obejrzeć sceny z jego historii. Na dwóch piętrach zegara ratusza uruchamiane są wtedy marionetki kuranta, przedstawiające dwa historyczne wydarzenia z życia Monachium: ślub Wilhelma V. z Renatą von Lothringen w 1568 r. oraz taniec bednarzy z 1517 roku, który wykonano, aby podnieść na duchu mieszkańców w czasie szalejącej wówczas epidemii dżumy. Czas wolny na spacer.
+ OPCJONALNIE: wizyta w słynnej PINAKOTECE z cennymi zbiorami malarstwa: Tycjan, Rembrandt, Leonardo da Vinci, Hieronim Bosch, Rafael, Rubens i inni [+ dopłata za bilet 10 EUR].
-- PRZEJAZD DO HOTELU.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- PO ŚNIADANIU PRZEJAZD DO SŁAWNEGO NA CAŁYM ŚWIECIE ZAKĄTKA BAWARII- NEUSCHWANSTEIN. o baśniowy zamek położony na szczycie wzniesienia- najbardziej rozpoznawalny symbol Bawarii czy Niemiec- starannie dopracowana budowla pod każdym względem. Budynek powstawał od 1869 roku jakoT wyidealizowany średniowieczny zamek rycerski dla króla bawarskiego Ludwika II Wittelsbacha. Neuschwanstein jest najsławniejszym spośród zamków Ludwika II i jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Niemiec. Każdego roku zwiedza go ponad 1,3 miliona turystów. Często nazywany „zamkiem z bajki” Neuschwanstein jest udostępniony do zwiedzania przez prawie cały rok. Architektura i wystrój wnętrz są naznaczone romantycznym eklektyzmem z XIX wieku, zaś sama budowla jest jednym z najważniejszych dzieł historyzmu. Zwiedzamy wnętrza: Sala Tronowa niemal w całości pokryta złotem, Sypialnia Króla Ludwika oraz Sala Śpiewaków miejsce licznych koncertów muzyki wagnerowskiej.
Następnie przejazd do FUSSEN, spacer po mieście wsród zabytkowych kamieniczek, rzut oka na gotycki Wysoki Zamek - rezydencje Biskupów Augsburga i barokowy Klasztor Sw. Magnusa, piękny kościółek Szpitalny. W drodze powrotnej ewentualnie pielgrzymkowy kościół Wieskirche -znany z rokokowego wystroju i listy UNESCO). Następnie wizyta w benedyktyńskim klasztorze ETTAL, wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Ettal jest jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych likierów w przyklasztornym sklepie oraz piwa, sera czy innych specjałów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów,
-- POWRÓT DO HOTELU.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

4 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- NASTĘPNIE WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I WYJAZD Z HOTELU.
Przejazd przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße do LINDERHOF, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Dawny pałacyk myśliwski przebudowany jako mały, zaciszny neobarokowy pałac będący jego samotnią. Krótki spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla. Piesza wycieczka do wąwozu PARTNACHKLAMM - należącego do najpiękniejszych w całych Alpach, 800-metrowego wąwozu (różnica wzniesień 90 m.) wyżłobionego przez rzekę Partnach. Wąwóz jest bardzo efektowny, wąskie ścieżki wykute w skale, groty prze które trzeba przejść, w dole rwący potok, robią niesamowite wrażenie. Do tego w niektórych miejscach z góry leci woda i to w sporych ilościach. Nastęnie czas wolny na zakupy.
-- PRZYJAZD DO CZECH NA OBIADOKOLACJĘ I NOCLEG.

5 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- POWRÓT DO POLSKI.
-- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH.
Niniejszy program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA:
* Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje.
* Transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Pakiet ubezpieczeń NNW + KL.
* Obowiązkowe składki na TFG i UFG.
* Opieka przewodnika.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po drodze).
* 4 noclegi (zwykle w pokojach 3- 5- osobowych)
+ na życzenie pokoje o lepszym standardzie, 2- 3- os. z łazienkami i TV.
+ Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - płatne dodatkowo.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE