BAWARSKA WIOSNA (5 dni)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE:
"GLOCKENSPIEL" W MONACHIUM- BAJKOWY ZAMEK NEUSCHWANSTEIN- ALPEJSKI ETTAL- WĄWÓZ
PARTNACHKLAMM

I dzień
Przejazd przez Polskę. Obiad. Nocleg w Czechach w mieście Żelezna Ruda.
Zakwaterowanie w pokojach 2- 3- 4- osobowych z łazienkami.

II dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Monachium. 3 godziny jazdy.
Przyjazd do MONACHIUM, które zachwyca swoim bawarskim urokiem, wielokulturowym stylem i licznymi atrakcjami. Wizyta w centrum miasta i zwiedzanie starej części rynku od Bramy Karola do bramy Isartor. Zobaczymy: Kościół Mariacki- symbol stolicy Bawarii, Stary Ratusz z 1480 roku- obecnie Muzeum Zabawek, neogotycki Nowy Ratusz XIX w.- słynący z 43 dzwonów, stare targowisko Viktualienmarkt słynące z wielu spożywczych rarytasów, słynny Hofbrauhaus- historyczną piwiarnię dworską, Kościół Teatynów, gdzie pochowano Teresę Kunegundę- córkę Jana III Sobieskiego, Rezydencję Książąt i Królów Bawarskich (z zewnątrz lub fakultatywnie/ bilet 10 EUR), gmach Opery Narodowej. Ponadto codziennie o 11:00, 12:00 i 17:00 na centralnym placu miasta można obejrzeć sceny z jego historii. Na dwóch piętrach zegara ratusza uruchamiane są wtedy marionetki kuranta, przedstawiające dwa historyczne wydarzenia z życia Monachium: ślub Wilhelma V. z Renatą von Lothringen w 1568 r. oraz taniec bednarzy z 1517 roku, który wykonano, aby podnieść na duchu mieszkańców w czasie szalejącej wówczas epidemii dżumy. Możliwa wizyta włynnej Pinakotece z cennymi zbiorami malarstwa: Tycjan, Rembrandt, Leonardo da Vinci, Hieronim Bosch, Rafael, Rubens i inni (fakultatywnie / bilet 10 EUR). Czas wolny na spacer.
Obiadokolacja. Przejazd do hotelu w okolicach Monachium i nocleg.

III dzień
Po śniadaniu przejazd do sławnego na całym świecie zakątka Bawarii - NEUSCHWANSTEIN.
Neuschwanstein to baśniowy zamek położony na szczycie wzniesienia - najbardziej rozpoznawalny symbol Bawarii czy Niemiec - starannie dopracowana budowla pod każdym względem. Budynek powstawał od 1869 roku jako wyidealizowany średniowieczny zamek rycerski dla króla bawarskiego Ludwika II Wittelsbacha. Neuschwanstein jest najsławniejszym spośród zamków Ludwika II i jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Niemiec. Każdego roku zwiedza go ponad 1,3 miliona turystów. Często nazywany „zamkiem z bajki” Neuschwanstein jest udostępniony do zwiedzania przez prawie cały rok. Architektura i wystrój wnętrz są naznaczone romantycznym eklektyzmem z XIX wieku, zaś sama budowla jest jednym z najważniejszych dzieł historyzmu. Zwiedzamy wnętrza: Sala Tronowa niemal w całości pokryta złotem, Sypialnia Króla Ludwika oraz Sala Śpiewaków miejsce licznych koncertów muzyki wagnerowskiej.
Następnie przejazd do FUSSEN, spacer po mieście wsród zabytkowych kamieniczek, rzut oka na gotycki Wysoki Zamek - rezydencje Biskupów Augsburga i barokowy Klasztor Sw. Magnusa, piękny kościółek Szpitalny. W drodze powrotnej ewentualnie pielgrzymkowy kościół Wieskirche -znany z rokokowego wystroju i listy UNESCO). Następnie wizyta w benedyktyńskim klasztorze ETTAL, wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Ettal jest jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, możliwość zakupu miejscowych likierów w przyklasztornym sklepie oraz piwa, sera czy innych specjałów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów Ettaler Klosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów,
Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

IV dzień
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße do LINDERHOF, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Dawny pałacyk myśliwski przebudowany jako mały, zaciszny neobarokowy pałac będący jego samotnią. Krótki spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla. Piesza wycieczka do wąwozu PARTNACHKLAMM - należącego do najpiękniejszych w całych Alpach, 800-metrowego wąwozu (różnica wzniesień 90 m.) wyżłobionego przez rzekę Partnach. Wąwóz jest bardzo efektowny, wąskie ścieżki wykute w skale, groty prze które trzeba przejść, w dole rwący potok, robią niesamowite wrażenie. Do tego w niektórych miejscach z góry leci woda i to w sporych ilościach.
Nastęnie czas wolny na zakupy. Przyjazd do Czech na nocleg i obiadokolację.
Zakwaterowanie w pokojach 2- 3- 4- osobowych z łazienkami.

V dzień
Śniadanie, powrót do Polski.
Niniejszy program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

Cena wycieczki:
na zapytanie tel. +48858798400, ramisbort@wp.pl

Świadczenia:
4 noclegi ze śniadaniami w pokojach 2- 3- 4- os ., 4 obiadokolacje.
Przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe oraz parkingowe.
Opieka osoby ze strony organizatora na czas realizacji programu.
Usługi przewodnickie.
Pakiet ubezpieczeń NNW i KL.
Na wycieczce są przewidziane wstępy płatne, prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniej kwoty.
Nie jest to opcja obowiązkowa i kosztuje: ~  50- 70 €.


Serdecznie zapraszamy.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 85 8798400