DZIECI PANA ASTRONOMA

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

 

Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 roku. Był astronomem, kanonikiem, prawnikiem, matematykiem, lekarzem i ekonomistą. Jego najważniejszym dziełem jest traktat "O obrotach sfer niebieskich", w którym opisał heliocentryczną wizję wszechświata. Obecnie w miejscu, w którym niegdyś zamieszkiwał we Fromborku, istnieje muzeum. Nieprzypadkowo też wystawiano mu pomniki, bowiem należał do najświatlejszych umysłów swoich czasów.

ORIENTACYJNY PROGRAM WYCIECZKI
Proponowany program jest orientacyjny i może ulec zmianie

1 DZIEŃ

08:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I WYJAZD AUTOKARU. PRZEJAZD DO MALBORKA.
W języku łacińskim nazwa miasta brzmiała: Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, czyli gród Marii- od imienia patronki Zakonu. Historia tego miejsca rozpoczyna się z chwilą, kiedy to część terenu Pomezanii została zdobyta przez książąt pomorskich. Za ich sprawą na prawym, wysokim brzegu Nogatu powstał gród o nazwie Zantyr. Na skutek polityki księcia Sambora, jednego z braci władcy Świętopełka, gród ten podarowano Zakonowi Krzyżackiemu. Już od 1274 roku Krzyżacy zaczęli wznosić tu silnie ufortyfikowany zamek. W ten sposób powstał w XIV i XV wieku Zamek Wielkich Mistrzów Krzyżackich- otoczony murami obronnymi z bramami, składający sie z trzech oddzielnych zamków: Zamku Wysokiego, Zamku Średniego oraz Zamku Niskiego zwanego także Przedzamczem. W czasie wycieczki zwiedzimy te arcydzieło gotyckiej sztuki budowlanej (bilet).
17:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA I WYJAZD AUTOKAREM DO MIEJSCA NOCLEGU. OBIADOKOLACJA.
ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH- OBIEKT NIEKATEGORYZOWANY. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2-3 LUB 4****- 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYKWATEROWANIE GRUPY I WYJAZD AUTOKARU DO FROMBORKA.
Zwiedzimy miasto Mikołaja Kopernika. Ten wielki polski astronom urodził się w Toruniu i tu skończył pierwsze nauki w szkole parafialnej. Po studiach ukończonych na Akademii Krakowskiej i Uniwersytecie w Bolonii objął we władanie kanonię warmińską- zamieszkując w Lidzbarku oraz w Olsztynie. Po przeprowadzce do Fromborka poświęcił się już pracy naukowej, spędzając tu większość życia, pisząc m.in. słynne dzieło „De revolutionibus...”. Tu też zmarł w roku 1543. Teraz zapraszamy do spaceru śladami naszego wielkiego astronoma, który wbrew wszystkim- ruszył Ziemię i wstrzymał Słońce. W programie zwiedzania: katedra (bilet), fortyfikacje wokół wzgórza katedralnego, Muzeum lub Wieża Mikołaja Kopernika (bilet), Wieża Dzwonna, kanonie oraz seans w planetarium (bilet).
14:00 -- PRZYJAZD DO OLSZTYNA.
Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1334, kiedy to Henryk von Luter założył w zakolu rzeki Łyny drewnianą strażnicę puszczańską, nadając jej nazwę Allenstein. Zwiedzamy z pilotem: Stare Miasto (Wysoka Brama, dziedziniec Zamku Kapituły Warmińskiej, ratusz barokowy, kościół św. Jakuba, pomnik Jana Nepomucena). Spacer ulicą Staromiejską wśród zabytkowych kamieniczek, ulicznych sprzedawców i kwaciarni.
14:00 -- KRÓTKI CZAS WOLNY NA DROBNE ZAKUPY, NASTĘPNIE ODJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
--- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH (DOKŁADNĄ GODZINĘ POWROTU PODA PILOT).

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg w pokojach 2- 4- osobowych,
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad. 
* Usługa przewodnika w Zamościu oraz na Roztoczu.
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Świadczenia płatne dodatkowo
:
+ Bilety wstępu: Zamek w Malborku, Frombork: Planetarium, Muzeum Kopernika, Katedra.
+ Obiad w drodze powrotnej.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546