DZIECI PANA ASTRONOMA (2 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

PROGRAM WYCIECZKI:
1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Olsztyna.
Zwiedzamy: Stare Miasto (Wysoka Brama, dziedziniec i wieża Zamku Kapituły Warmińskiej (bilet), ratusz barokowy, kościół św. Jakuba, pomnik Jana Nepomucena). Spacer ulicą Staromiejską wśród zabytkowych kamieniczek, ulicznych sprzedawców i kwaciarni. Następnie czas wolny.
Przejazd do Fromborka.  Zapraszamy do spaceru śladami naszego wielkiego astronoma, który wbrew wszystkim- ruszył Ziemię i wstrzymał Słońce. W programie zwiedzania: katedra (bilet), fortyfikacje wokół wzgórza katedralnego, Muzeum lub Wieża Mikołaja Kopernika (bilet), Wieża Dzwonna, kanonie oraz seans w planetarium (bilet).
W godzinach wieczornych zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Fakultatywnie: obiadokolacja uroczysta.

2 DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd z ośrodka.
Wycieczka na plaże Mierzei Wiślanej.
Przejazd do Malborka i zwiedzanie Zamku Krzyżackiego (trasa 3 godzinna).
Po południu wyjazd w drogę powrotną. Obiad w trasie.
Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENY:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
1 nocleg, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje.
Transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe, opłaty parkingowe, pakiet ubezpieczeń NNW, opieka pilota, usługi przewodników miejscowych.
W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ kolacja uroczysta: 60 zł/ os. z muzyką mechaniczną
~ obsługa DJa: 400 zł/ grupa.

* OLSZTYN: pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z roku 1334, kiedy to Henryk von Luter założył w zakolu rzeki Łyny drewnianą strażnicę puszczańską, nadając jej nazwę Allenstein. Dziś to stolica województwa Warmii i Mazur a jej najciekawsze zabytki to: ZAMEK - wizytę w olsztyńskim zamku należy zacząć od wypowiedzenia życzenia, ściskając za nos kamienną „pruską babę” na zamkowym dziedzińcu. Ponoć baba życzenia spełnia. Wybudowany w XIV w. stanowił najpotężniejszą warownię wybudowaną przez Kapitułę Warmińską, siedzibę kanoników. Na zamku była też zbrojownia, łaźnia, pralnia, wozownia i stajnia. Obecnie Muzeum Warmii i Mazur.  KOŚCIÓŁ ŚW. JAKUBA - wzniesiony w XIV w. gotycki potężny kościół . Z kościołem św. Jakuba związana jest legenda o świeczniku z rogami jelenia (XVI w.). Pewnego razu podczas polowania w podolsztyńskim lesie spłoszony jeleń wbiegł do centrum Olsztyna, do wnętrza katedry i padł martwy. Na pamiątkę tego niezwykłego zdarzenia wykonano ozdobiony prawdziwym porożem drewniany świecznik z głową jelenia. WYSOKA BRAMA – pozostała jedna z trzech bram prowadzących do miasta, zwana Bramą Górną. Na przestrzeni wieków pełniła różne funkcje. Była w niej zbrojownia i więzienie, mieszkali w niej bezdomni, obecnie to hotel PTTK. STARY RATUSZ - dawniej siedziba władz miasta , obecnie Biblioteka Wojewódzka i miejsce wielu ciekawych wystaw. Po renowacji w 2003 roku Ratusz odzyskał swój dawny kształt , najstarsza część pochodzi z XVI w. RATUSZ zwany Nowym – wybudowany w1916 r. stanowi siedzibę władz miasta. W tym miejscu od XV w. stał kościółek św. Krzyża, później był tu cmentarz.

*MALBORK: w języku łacińskim nazwa miasta brzmiała: Mariaeburgum, Mariae castrum, Marianopolis, czyli gród Marii- od imienia patronki Zakonu. Historia tego miejsca rozpoczyna się z chwilą, kiedy to część terenu Pomezanii została zdobyta przez książąt pomorskich. Za ich sprawą na prawym, wysokim brzegu Nogatu powstał gród o nazwie Zantyr. Na skutek polityki księcia Sambora, jednego z braci władcy Świętopełka, gród ten podarowano Zakonowi Krzyżackiemu. Już od 1274 roku Krzyżacy zaczęli wznosić tu silnie ufortyfikowany zamek. W ten sposób powstał w XIV i XV wieku Zamek Wielkich Mistrzów Krzyżackich- otoczony murami obronnymi z bramami, składający sie z trzech oddzielnych zamków: Zamku Wysokiego, Zamku Średniego oraz Zamku Niskiego zwanego także Przedzamczem.W czasie wycieczki zwiedzimy te arcydzieło gotyckiej sztuki budowlanej (bilet).

* FROMBORK: zwiedzimy miasto Mikołaja Kopernika. Ten wielki polski astronom urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu i tu skończył pierwsze nauki w szkole parafialnej. Po studiach ukończonych na Akademii Krakowskiej i Uniwersytecie w Bolonii objął we władanie kanonię warmińską- zamieszkując w Lidzbarku oraz w Olsztynie. Po przeprowadzce do Fromborka poświęcił się już pracy naukowej, spędzając tu większość życia, pisząc m.in. słynne dzieło „De revolutionibus...”. Tu też zmarł w roku 1543. Teraz zapraszamy do spaceru śladami naszego wielkiego astronoma, który wbrew wszystkim- ruszył Ziemię i wstrzymał Słońce.

* MIERZEJA WIŚLANA: wąski pas lądu o dł. 60 km- wbijający się w powierzchnię Bałtyku. Przejazd przez Stegnę, Kąty Rybackie. Spacer nad morze, panorama kościoła ryglowego, domy rybackie.

INNE INFORMACJE:
Oferujemy atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400