PIASTOWIE I KOPERNIK

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

Szlak Piastowski łączy szereg miejscowości związanych z Początkami Państwa Polskiego. Przebiega przez obszary północno- wschodniej Wielkopolski i Kujawy Zachodnie. Nazwa szlaku przywodzi na myśl władającą ziemiami polskimi w okresie wczesnośredniowiecznym dynastię Piastów. A przy okazji zahaczymy o
Toruń- jedno z najstarszych miast w Polsce. Miasto było domem światowej sławy astronoma - Mikołaja Kopernika. Na Rynku Starego Miasta można stanąć twarzą w twarz z jego pomnikiem - najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem miasta, a także zobaczyć kamienicę, która przez wielu historyków uznawana jest za miejsce narodzin tego wybitnego naukowca.


"PIASTOWIE I KOPERNIK"
PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ
07:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI. ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
13:00 -- PRZYJAZD DO TORUNIA.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem i spaer trasą pozwalającą na zapoznanie się z najciekawszymi zabytkami miasta takimi jak: Łuk Cezara - Kościół Mariacki - Rynek Staromiejski - Ratusz Staromiejski - Dwór Artusa - Piernikowa Aleja Gwiazd - Kościół św. Ducha, Kamienica Pod Gwiazdą - gospoda flisacza - pomnik Kopernika - Flisak - Dom Kopernika (z zewnątrz) - Krzywa Wieża - zespół murów obronnych - spichrze - Brama Żeglarska i Mostowa - Droga Królewska - Katedra Świętojańska (bilet jest płatny). Fakultatywnie można zwiedzić MUZEUM PIERNIKA: produkcja pierników według starych receptur (bilet jest płatny) obejrzeć seans w PLANETARIUM (bilet jest płatny) lub zwiedzić TWIERDZĘ TORUŃ (bilet jest płatny).
18:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIE, PRZEJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.
ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH- OBIEKT NIEKATEGORYZOWANY. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2-3 LUB 4****- 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE. WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW.
10:00 -- PRZYJAZD DO BISKUPINA.
Zwiedzimy tam Muzeum Archeologiczne i skansen a w nim: * osiedle obronne kultury łużyckiej z VIII w. p. n. e. Całość otaczał falochron zbudowany z dębowych pali wbitych w brzeg i dno jeziora, a wokół osady wzniesiono wał obronny. Przez wał wiodło przejście bronione wysoką na 9-8 metrów bramę. Zamykały ją dwuskrzydłowe wrota. * Rezerwat archeologiczny z epoki kamienia z rekonstrukcją obozowiska łowców mezolitycznych. * Wioskę wczesnopiastowską: okolnica z pustym majdanem pośrodku, gdzie znajdowały się jamy gospodarcze służące między innymi do pędzenia dziegciu oraz wędzenia ryb (wstęp jest płatny).
Zwiedzanie KRUSZWICY, która zasłynęła za sprawą legend o złym władcy Popielu, zjedzonym w wieży przez myszy i Piaście Kołodzieju. W średniowieczu, w plemiennym państwie Goplan, strategiczna rola Kruszwicy wynikała z położenia na przeprawie przez jezioro Gopło. Mysia Wieża, niepisany symbol miasta, jest pozostałością po zamku  Kazimierza Wielkiego gotyckim, który był warownią na pograniczu polsko-krzyżackim (bilet płatny).
Fakultatywnie zwiedzanie GNIEZNA (dopłata 10 zł). W programe wejście do Archikatedry WNMP i św. Wojciecha- gdzie przechowywane są relikwie świętego i panorama słynnych drzwi gnieźnieńskich (bilet jest płatny).
+ FAKULTATYWNIE: GNIEZNO
Miastobyło pierwszą stolicą Polski i pierwszą metropolią kościelną. Według legendy, jego nazwa wywodzi się od słów "gniazdo" i związana jest z powstaniem państwa polskiego. Zwiedzimy Katedrę- świątynię koronacyjna królów, siedzibę pierwszego w Polsce arcybiskupstwa, miejsce ważnych wydarzeń z okresu początków polskiej państwowości. Stąd wyruszył z misją chrystianizacji Prus św. Wojciech, patron Królestwa Polskiego. Jej wystrój oraz nagromadzone we wnętrzu dzieła sztuki, elementy jej świetnego wyposażenia, jak bezcenny obiekt – słynne Drzwi Gnieźnieńskie, są przejawem najwyższych umiejętności artystów reprezentujących różne style i epoki.
OK. 15/16:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
OK. 18/19:00 -- OBIAD W TRASIE.
--- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH (DOKŁADNĄ GODZINĘ POWROTU PODA PILOT).

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg w pokojach 2- 4- osobowych,
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad. 
* Usługa przewodnika w Toruniu.
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Świadczenia płatne dodatkowo:
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546