PŁYNIE WISŁA PŁYNIE (2 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

NAJCIEKAWSZE ATRAKCJE:
PAŁAC ZAMOYSKICH W KOZŁÓWCE-
UROKLIWY KLIMAT KAZIEMIERZA NAD WISŁĄ-
PALMIARNIA W NAŁĘCZOWIE-
ZESPÓŁ STAREGO MIASTA W SANDOMIERZU

PROGRAM WYCIECZKI:
1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Kozłówki. Zwiedzanie Pałacu Zamoyskich (bilet płatny).
Przyjazd do Kazmierza Dolnego. Spacer po Rynku, panorama zabytkowych słynnych kamieniczek oraz drewnianej studni, Wejście na Basztę z XII w.- taras widokowy (bilet platny) oraz Górę Trzech Krzyży (bilet płatny), wejście do katedra (bilet płatny). Przejazd do Nałęczowa. Spacer po Parku Zdrojowym, palmiarnia (bilet płatny), Muzeum „Chata Żeromskiego” (bilet płatny lub z zewnątrz) i Pałac Małachowskich (bilet płatny lub z zewnątrz). Następnie czas wolny.
W godzinach wieczornych zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Fakultatywnie: obiadokolacja uroczysta.

2 DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd z ośrodka. Zwiedzanie Sandomierza: Rejs statkiem Kapitan Prokop po Wiśle i panorama miasta (bilet). Rynek z ratuszem z XIV w., kamieniczki, domek Długosza, Brama Opatowska, bazylika katedralna fundacji Kazimierza Wielkiego, zamek, Wąwóz Jadwigi, kość. Jakuba, Collegium Gostomianum, Wąwóz Piszczele, "ucho igielne" i podziemna trasa turystyczna (bilet).
Po południu wyjazd w drogę powrotną. Obiad w trasie.
Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENY:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
1 nocleg, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje.
Transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe, opłaty za parkingi, pakiet ubezpieczeń NNW, opieka pilota, usługi przewodników miejscowych. W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
~ obsługa DJa: 400 zł/ grupa.
~ kolacja uroczysta: 60 zł/ os. z muzyką mechaniczną, dwa dania gorące, zimne przekąski, kawa, herbata, napoje chłodzące. Alkohol płatny dodatkowo.

OPIS ATRAKCJI:
* SANDOMIERZ: istnieją trzy hipotezy dotyczące pochodzenia nazwy miasta. Pierwsza z nich wiąże się z geograficznym położeniem grodu zlokalizowanym w miejscu, gdzie rzeka San wpada (domierza) do Wisły. Druga hipoteza związana jest z prasłowiańskimi sądami pokoju, nazywanymi „sudami mira”, które miały odbywać się na miejscowych wzgórzach. Trzecia hipoteza wiąże się z legendarnym rycerzem, Sędomirem lub Sudomirem, będącym prawdopodobnie pierwszym założycielem osady. Sandomierz nazywany jest czasami „Małym Rzymem”. To określenie stosowali przede wszystkim starsi mieszkańcy miasta. Podobieństwo wynika m.in. z tego, że Sandomierz, podobnie jak Rzym, położony jest na siedmiu wzgórzach. Poza tym pod miastami ciągną się podziemne labirynty, w Rzymie - katakumby, natomiast w Sandomierzu - dawne piwnice kupieckie i legendarne lochy. Co więcej – obydwa miasta mają podobną, burzliwą historię – wielu mieszkańców zginęło z rąk najeźdźców, a ziemia kryje ich liczne szczątki. Od średniowiecza, gród górujący nad rzeką jest jednym z najważniejszych ośrodków władzy w Polsce. Już za czasów Bolesława Chrobrego, o tej funkcji miasta wspomina Gall Anonim.  Kolejne wieki czynią go stolicą Księstwa Sandomierskiego, ale też nie oszczędzają od najazdów Tatarskich, które doszczętnie rujnują miasto. Ponowna lokacja miasta następuje w XIII wieku przez Leszczka Czarnego, dzięki której Sandomierz odradza się z popiołów. W XIV wieku zyskuje już rangę  miasta królewskiego Korony Królestwa Polskiego i rozkwita dzięki handlowi zbożem.  Od tego czasu na sandomierskim zamku często rezyduje dwór królewski, jak i zagraniczni goście. Duża rola miasta w historii „danej Polski” i niewielkie zniszczenia wojenne sprawiają, że do naszych czasów zachowuje się olbrzymia część zabytków Sandomierza.
* KAZIMIERZ DOLNY jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Jest też jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno- wypoczynkowych w kraju i za granicą, o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej. Poza turystyką, Kazimierz znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu też plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym i na tradycji bohemy malarskiej, literackiej i twórczej w szerokim rozumieniu tego słowa. Miasteczko posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych, udostępnianych zwiedzającym (m.in. obiekty sakralne, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane). Zabytki Kazimierza cechuje autentyzm, ich oryginalność to prawdziwa wartość miasta. Tutejsza architektura nacechowana jest romantyką i czarem, które dla ludzi wrażliwych są niezwykle atrakcyjne i cenne.

KAZIERZ DOLNY: zwiedzanie, zabytki, historia miasta, atrakcje turystyczne.
* KOZŁÓWKA: Zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce został uznany za pomnik historii w 2007 roku. Kozłówka to wybudowana w latach 30. XVIII wieku arystokratyczna rezydencja o układzie kompozycyjnym reprezentującym barokowy typ „entre cour et jardin”. Na przełomie XIX i XX wieku, kiedy należała do jednego z najbardziej wpływowych rodów magnackich Rzeczypospolitej – Zamoyskich, została poddana znacznej rozbudowie, stając się wyjątkowej okazałości pałacem zaliczanym do najlepszych realizacji neobarokowych w Polsce. Wpisuje się on w nurt popularnych w tym okresie modernizacji, które przeistaczały stare siedziby w dumne rodowe rezydencje pełne rodzinnych pamiątek, jednocześnie dostosowane do wymogów współczesnego życia, bez uszczerbku dla ich historycznej atrakcyjności. Zachowanie pierwotnej kompozycji przestrzennej, umiejętne wykorzystanie elementów zastanego założenia, świadome operowanie stylami historycznymi – tak w formie architektonicznej, jak i wystroju wnętrz o licznych odwołaniach do przeszłości, dziejów rodu i ojczyzny, świadczy o kulturze artystycznej właścicieli i ich szacunku do tradycji. Kozłówka najlepiej ze wszystkich rezydencji magnackich w Polsce przetrwała dziejowe kataklizmy. O utrzymanie autentyzmu miejsca, z zachowanym szczęśliwie wyposażeniem i zbiorami artystycznymi, dba dziś użytkujące je w sposób wzorcowy Muzeum Zamoyskich (bilet płatny) lub: PUŁAWY: Chlubą Puław, dawnej siedziby Lubomirskich, Sieniawskich i Czartoryskich, jest rozległy zespół pałacowo-parkowy, główna rezydencja Czartoryskich, na przełomie XVIII i XIX w. drugi po stolicy ośrodek życia politycznego i kulturalnego na ziemiach polskich. Pierwszy pałac wybudował Stanisław Herakliusz Lubomirski w latach 1671-1677, według projektu Tylmana z Gameren, w formie włoskiej willi o zróżnicowanej bryle, z czterema narożnymi pawilonami i tarasem od strony Wisły. Czartoryscy, nowi właściciele, do przebudowy siedziby wedle oświeceniowej mody zatrudnili miejscowego architekta, Chrystiana Piotra Aignera. Klasycystyczna budowla stoi pomiędzy dziedzińcem a ogrodem. Do dzisiaj zachowała się część wnętrz: sień, sala kamienna oraz sala gotycka i rycerska. Od czasu emigracji Czartoryskich po powstaniu listopadowym rezydencja służy m.in. placówkom naukowym. Parkowi na skarpie księżna Izabela nadała formę romantycznego ogrodu w stylu angielskim, usianego budowlami, pomnikami, głazami, sztucznymi ruinami i grotami. Rosną tu między innymi egzotyczne robinie białe i korkowce. Od głównej bramy pałacu stara aleja lipowa prowadzi w lewo do Świątyni Sybilli. Rotundę otoczoną kolumnami zaprojektował Chrystian Piotr Aigner w latach 1798-1802, wzorując się na rzymskiej świątyni Westy w Tivoli. Niegdyś jako Świątynia Pamięci mieściła zbiory pierwszego muzeum w Polsce. Zwiedzamy: klasycystyczno- romantyczny zespół pałacowo- parkowy z budowlami tj.: Świątynia Sybilli, Domek Gotycki i Pałac Czartoryskich (z zewnątrz lub dopłata bilet).
* NAŁĘCZÓW: niewielka, lecz niezwykle malownicza miejscowość na Lubelszczyźnie, zdążyła zasłynąć na skalę Polski z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, panujący tam unikalny mikroklimat jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia zaledwie w kilka dni. Wizyta w Nałęczowie z pewnością posłuży każdemu, kto poszukuje spokoju, a także pewnego rodzaju odskoczni od codziennych, niekiedy bardzo stresujących obowiązków. Przechadzając się po zlokalizowanym w sercu Nałęczowa Parku Zdrojowym, zaznamy spokoju i odprężenia, które tak trudno odnaleźć żyjąc w wielkim mieście. Nie zapomnijmy o tym, że przyjeżdżamy do miejsca będącego ujęciem cenionych wód mineralnych. Butelka którejś z nich może być pamiątką bardzo oryginalną, a także cenną dla zdrowia.
Uroki Nałęczowa docenili m.in. Stefan Żeromski, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz czy Ewa Szelburg – Zarębina. Chcąc zagłębić się w powiązania każdej z tych osobistości z Nałęczowem, możemy odwiedzić któryś ze znajdujących się w miasteczku oddziałów muzealnych. Wiele historycznych faktów i ciekawostek z życia nałęczowskiej społeczności kryją również tutejsze wille. Duża część z nich powstała jeszcze w XIX wieku (np. Ukraina, Zofijówka, Tolin czy Aurelia). Niektóre, jak np. Willa Oktawia czy Willa Brzozy, być może zaskoczą nas swoją ciekawą historią.
O zbawiennych dla zdrowia właściwościach miasteczka przesądza klimat wywołujący samoczynne obniżanie się ciśnienia. Nie bez znaczenia jest też dosyć duże skupienie drzew i terenów zielonych w jego ścisłym centrum. Dzięki tym właśnie walorom Nałęczów stał się jedynym w Polsce uzdrowiskiem o profilu wyłącznie kardiologicznym.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400