LUBELSZCZYZNA

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

od 360 zł


Lubelszczyzna to region uroczo położony pomiędzy Wisłą a Bugiem. Ziemia wciśnięta na styku kultur wschodu i zachodu, kusi wieloma atrakcjami, zabytkami, egzotyką i pięknem przyrody. Lubelskie to najpiękniejszy polski pałac w Kozłówce, rejsy po Wiśle, spacery w zacienionych wąwozach pradoliny Wisły oraz kuracje i woda mineralna w nałęczowskich uzdrowiskach.

ORIENTACYJNY PROGRAM WYCIECZKI
Proponowany program jest orientacyjny i może ulec zmianie

1 DZIEŃ
08:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI. ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
12:30 -- PRZYJAZD DO KOZŁÓWKI. ZWIEDZANIE PAŁACU ZAMOYSKICH. To późnobarokowa rezydencja magnacka, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich. Pałac otoczony pięknym ogrodem kwiatowym, rozariami oraz nastrojowym parkiem krajobrazowym z zabytkowym drzewostanem. Zwiedzimy wnętrza pałacowe w sylu Drugiego Cesarstwa, które zachowały autentyczny wystrój z XIX wieku w tym: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety.
15:00 -- PRZYJAZD DO LUBLINA. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, trasą wiodąca do najciekawszych zabytków Starego Miasta: zobaczymy Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bramę Krakowską i Nowy Ratusz. W zwiedzanie można włączyć fakultatywnie: Taras widokowy na Wieży Trynitarskiej (bilet płatny), Krypty, skarbiec i zakrystię akustyczną w archikatedrze (bilet płatny). Chętni mogą zwiedzić Zamek Lubelski ze słynną kaplicą Świętej Trójcy (bilet płatny) oraz Lubelskie Podziemia. To ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta, powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Zostały one częściowo połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt (bilet płatny).
18:00 -- CZAS WOLNY DO WŁASNEJ DYSPOZYCJI- NA STARYM MIEŚCIE.
19:00 -- ZAKOŃCZENIE POBYTU I WYJAZD AUTOKAREM DO MIEJSCA NOCLEGU. OBIADOKOLACJA.
ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH- OBIEKT NIEKATEGORYZOWANY. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2-3 LUB 4****- 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD Z MIEJSCA NOCLEGU.
10:00 -- PRZYJAZD DO NAŁĘCZOWA.
Ta niewielka, lecz niezwykle malownicza miejscowość zdążyła zasłynąć z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, panujący tam unikalny mikroklimat jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Przechadzając się po Parku Zdrojowym, zaznamy spokoju i odprężenia, które tak trudno odnaleźć żyjąc w wielkim mieście. Po drugie - nie zapomnijmy o tym, że przyjeżdżamy do miejsca będącego ujęciem cenionych wód mineralnych. Butelka którejś z nich może być pamiątką bardzo oryginalną, a także cenną dla zdrowia (wstęp do palmiarni z wodą mineralną- płatny). Uroki Nałęczowa docenili m.in. Stefan Żeromski, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz czy Ewa Szelburg – Zarębina. Chcąc zagłębić się w powiązania każdej z tych osobistości z Nałęczowem, możemy odwiedzić któryś ze znajdujących się w miasteczku oddziałów muzealnych: Muzeum „Chata Żeromskiego” (bilet płatny lub z zewnątrz) i Pałac Małachowskich- Muzeum Bolesława Prusa (bilet płatny lub z zewnątrz).
12:00 -- WIZYTA W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ.
Miasto jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Poza turystyką, Kazimierz znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu też plenery malarskie. Miasteczko posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych (m.in. obiekty sakralne, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane). Zabytki Kazimierza cechuje autentyzm, ich oryginalność to prawdziwa wartość miasta. W programie naszej wycieczki spacer po Rynku, panorama zabytkowych słynnych kamieniczek oraz drewnianej studni, wejście na Basztę z XII w.- gdzie znajduje się taras widokowy (bilet platny). Wdrapiemy się także na Górę Trzech Krzyży (bilet płatny) oraz zwiedzimy Farę- kościół pw. św. Jana Chrzciciela.
+ FAKULTATYWNIE: REJS STATKIEM wycieczkowym po Wiśle (bilet) lub spacery wąwozami w pradolinie Wisły.
OK. 15/16:00 -- WYJAZD W TRASĘ POWROTNĄ.
OK. 17/18:00 -- OBIAD.
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH. DOKŁADNĄ GODZINĘ POWROTU PODA PILOT.

Świadczenia zawarte w cenie:
* 1 nocleg w pokojach 2- 4- osobowych,
* 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 2 obiady.
* Usługa przewodnika w Zamościu oraz na Roztoczu.
* Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że opiekun/ pilot może dołączyć po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Świadczenia płatne dodatkowo
:
+ Bilety wstępu: Pałac Zamoyskich, Palmiarnia w Nałęczowie, Baszta i Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu oraz dodatkowe punkty z programu fakultatywnego.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546