LUBELSZCZYZNA (2 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE


Lubelszczyzna to region uroczo położony pomiędzy Wisłą a Bugiem. Ziemia wciśnięta na styku kultur wschodu i zachodu, kusi wieloma atrakcjami, zabytkami, egzotyką i pięknem przyrody. Lubelskie to najpiękniejszy polski pałac w Kozłówce, rejsy po Wiśle, spacery w zacienionych wąwozach pradoliny Wisły oraz kuracje i woda mineralna w nałęczowskich uzdrowiskach.

"LUBELSZCZYZNA"
PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
-- Wyjazd w godzinach porannych.
-- Przejazd do Kozłówki. Zwiedzanie pałacu.
-- Przejazd do Lublina.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, trasą wiodąca do najciekawszych zabytków Starego Miasta: zobaczymy Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bramę Krakowską i Nowy Ratusz. W zwiedzanie można włączyć fakultatywnie: Taras widokowy na Wieży Trynitarskiej (bilet płatny), Krypty, skarbiec i zakrystia akustyczna w archikatedrze (bilet płatny), zamek lubelski i kaplica Świętej Trójcy (bilet płatny). Lubelskie Podziemia to ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Zostały one częściowo połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt (bilet płatny). Czas wolny.
-- W godzinach wieczornych zakończenie zwiedzania i wyjazd z Lublina.
-- Przyjazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.
-- Fakultatywnie: obiadokolacja uroczysta.

2 DZIEŃ
-- Śniadanie.
-- Wyjazd z ośrodka.
-- Przyjazd do Nałęczowa i zwiedzanie uzdrowiska: spacer po Parku Zdrojowym, palmiarnia (bilet płatny), Muzeum „Chata Żeromskiego” (bilet płatny lub z zewnątrz) i Pałac Małachowskich (bilet płatny lub z zewnątrz).
-- Przyjazd do Kazmierza Dolnego.
Spacer po Rynku, panorama zabytkowych słynnych kamieniczek oraz drewnianej studni, Wejście na Basztę z XII w.- taras widokowy (bilet platny) oraz Górę Trzech Krzyży (bilet płatny), wejście do katedra (bilet płatny). REJS statkiem wycieczkowym po Wiśle (bilet) lub spacery wąwozami w pradolinie Wisły.
-- Po południu wyjazd w drogę powrotną.
-- Obiad w trasie.
-- Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
1 nocleg, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje.
Transport autokarem klasy LUX, opłaty parkingowe, opłaty drogowe, pakiet ubezpieczeń NNW, opieka pilota, usługi przewodników miejscowych. W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
-- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
-- kolacja uroczysta z muzyką mechaniczną, dwa dania gorące, zimne przekąski, kawa, herbata, napoje chłodzące. Alkohol płatny dodatkowo.
-- obsługa DJ- a do kolacji uroczystej.


__
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400


OPIS PUNKTÓW ZWIEDZANIA W PROGRAMIE WYCIECZKI
:
* KAZIMIERZ DOLNY jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Jest też jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno- wypoczynkowych w kraju i za granicą, o ponad stuletniej tradycji letniska i kolonii artystycznej. Poza turystyką, Kazimierz znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. Wielu malarzy ma tu swoje galerie, pracownie, odbywają się tu też plenery malarskie. Wyjątkowość Kazimierza opiera się głównie na bogactwie kulturowym i na tradycji bohemy malarskiej, literackiej i twórczej w szerokim rozumieniu tego słowa. Miasteczko posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych, udostępnianych zwiedzającym (m.in. obiekty sakralne, zabytkowe budynki Muzeum Nadwiślańskiego, synagoga, zespół zamkowy, budownictwo drewniane). Zabytki Kazimierza cechuje autentyzm, ich oryginalność to prawdziwa wartość miasta. Tutejsza architektura nacechowana jest romantyką i czarem, które dla ludzi wrażliwych są niezwykle atrakcyjne i cenne.
KAZIERZ DOLNY: zwiedzanie, zabytki, historia miasta, atrakcje turystyczne.

* LUBLIN nazywany jest stolicą wschodniej Polski – jest największym i najprężniej rozwijającym się miastem po tej stronie Wisły. Bogata historia oraz położenie w wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. Znalazło to swoje szczególne odbicie w różnorodnej architekturze, topografii, a także wpłynęło na jego rozwój społeczno-kulturowy. Lublin zachwyca swoją ponad 700-letnią historią. Dumne dzieje miasta do dziś dnia skrywają stare mury i zaułki. Zachowane w tak dobrym stanie Stare Miasto jest w Polsce oprócz Lublina jeszcze tylko w Krakowie. Wiekowe, autentyczne budowle tworzą niepowtarzalny i magiczny klimat miasta, w którym krzyżowały się kultury i religie wielu narodów.
Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej
LUBLIN: atrakcje turystyczne, muzea, transport, hotele, noclegi.
20-113 Lublin, ul. Jezuicka 1/3, tel. 81-532 44 12, fax 81- 442 35 56,

* KOZŁÓWKA: Zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce został uznany za pomnik historii w 2007 roku. Kozłówka to wybudowana w latach 30. XVIII wieku arystokratyczna rezydencja o układzie kompozycyjnym reprezentującym barokowy typ „entre cour et jardin”. Na przełomie XIX i XX wieku, kiedy należała do jednego z najbardziej wpływowych rodów magnackich Rzeczypospolitej – Zamoyskich, została poddana znacznej rozbudowie, stając się wyjątkowej okazałości pałacem zaliczanym do najlepszych realizacji neobarokowych w Polsce. Wpisuje się on w nurt popularnych w tym okresie modernizacji, które przeistaczały stare siedziby w dumne rodowe rezydencje pełne rodzinnych pamiątek, jednocześnie dostosowane do wymogów współczesnego życia, bez uszczerbku dla ich historycznej atrakcyjności. Zachowanie pierwotnej kompozycji przestrzennej, umiejętne wykorzystanie elementów zastanego założenia, świadome operowanie stylami historycznymi – tak w formie architektonicznej, jak i wystroju wnętrz o licznych odwołaniach do przeszłości, dziejów rodu i ojczyzny, świadczy o kulturze artystycznej właścicieli i ich szacunku do tradycji. Kozłówka najlepiej ze wszystkich rezydencji magnackich w Polsce przetrwała dziejowe kataklizmy. O utrzymanie autentyzmu miejsca, z zachowanym szczęśliwie wyposażeniem i zbiorami artystycznymi, dba dziś użytkujące je w sposób wzorcowy Muzeum Zamoyskich (bilet płatny)
lub: PUŁAWY: miasto nad Wisłą- zwiedzamy: klasycystyczno- romantyczny zespół pałacowo- parkowy z budowlami tj.: Świątynia Sybilli, Domek Gotycki i Pałac Czartoryskich (z zewnątrz lub bilet) lub ZAMEK FIRLEJÓW W JANOWCU: zwiedzamy renesansowy, ufortyfikowany zamek budowany na wysokiej skarpie wiślanej vis a vis Kazimierza, spichlerz, dwór, zabytkowe pojazdy konne (bilet).

* NAŁĘCZÓW: niewielka, lecz niezwykle malownicza miejscowość na Lubelszczyźnie, zdążyła zasłynąć na skalę Polski z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, panujący tam unikalny mikroklimat jest w stanie pozytywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia zaledwie w kilka dni. Wizyta w Nałęczowie z pewnością posłuży każdemu, kto poszukuje spokoju, a także pewnego rodzaju odskoczni od codziennych, niekiedy bardzo stresujących obowiązków. Przechadzając się po zlokalizowanym w sercu Nałęczowa Parku Zdrojowym, zaznamy spokoju i odprężenia, które tak trudno odnaleźć żyjąc w wielkim mieście. Nie zapomnijmy o tym, że przyjeżdżamy do miejsca będącego ujęciem cenionych wód mineralnych. Butelka którejś z nich może być pamiątką bardzo oryginalną, a także cenną dla zdrowia. Uroki Nałęczowa docenili m.in. Stefan Żeromski, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz czy Ewa Szelburg – Zarębina. Chcąc zagłębić się w powiązania każdej z tych osobistości z Nałęczowem, możemy odwiedzić któryś ze znajdujących się w miasteczku oddziałów muzealnych. Wiele historycznych faktów i ciekawostek z życia nałęczowskiej społeczności kryją również tutejsze wille. Duża część z nich powstała jeszcze w XIX wieku (np. Ukraina, Zofijówka, Tolin czy Aurelia). Niektóre, jak np. Willa Oktawia czy Willa Brzozy, być może zaskoczą nas swoją ciekawą historią. O zbawiennych dla zdrowia właściwościach miasteczka przesądza klimat wywołujący samoczynne obniżanie się ciśnienia. Nie bez znaczenia jest też dosyć duże skupienie drzew i terenów zielonych w jego ścisłym centrum. Dzięki tym właśnie walorom Nałęczów stał się jedynym w Polsce uzdrowiskiem o profilu wyłącznie kardiologicznym.