GŁĘBOKA WODA WIGIER

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 149 zł

 

Jezioro Wigry, to zdecydowanie największe jezioro położone w północno-wschodniej Polsce.  Jest to jeden z najczystszych akwenów w Polsce, stąd nazywane jest także jeziorem o kryształowej toni. Całe Wigry są objęte strefą ciszy. Nie spotkamy tu hałaśliwych motorówek tylko ciszę, spokój, słońce i wiatr.

że całe Wigry są objęte strefą ciszy. Nie spotkasz tu wypasionych motorówek, a obserwowanego kormorana lub łabędzia nie spłoszy grupa młodzieży na skuterach. Jeżeli jacht ma silnik, to musi on być elektryczny. Cisza, spokój, słońce, wiatr.

Więcej na stronie: https://www.geekipodrozniki.pl/wigierski-park-narodowy/


"GŁĘBOKA WODA WIGIER"
PRZYKŁADOWY PROGRAM
:

08:30 -- SPOTKANIE NA MIEJSCU ZBIÓRKI I ODJAZD NA WYCIECZKĘ!
10:30 -- DOCIERAMY NA MIEJSCE I ZACZYNAMY ZWIEDZANIE
MUZEUM WIGIER
(-» punkt edukacyjny/ bilet): budynek muzeum znajduje się na brzegu jeziora Wigry, w odrestaurowanym budynku dawnej Stacji Hydrobiologicznej. Wewnątrz zobaczymy ekspozycje prezentującą historię nadwigierskiego krajobrazu, głębiny jezior, rzeki, torfowiska i ekosystemy lądowe Wigierskiego Parku Narodowego, działalność człowieka oraz historię i dokonania dawnej Stacji Hydrobiologicznej na Wigrach.
KLASZTOR WIGRY (-» punkt edukacyjny/ bilet): kamedulski erem należał do najbogatszych w Europie. Ufundowany został w 1667 roku przez Jana II Kazimierza Wazę z obowiązkiem codziennej modlitwy o oddalenie od kraju wszystkich nieszczęść. W 1805 klasztor zlikwidowano, a zakonnicy przenieśli się na podwarszawskie Bielany. Zobaczyny krypty- katakumby, w których grzebani byli mnisi zamieszkujący klasztor, eremy, kościół, wieżę zegarową, Apartamenty Papieskie, Kaplicę Papieską.
ZABYTKOWA KOLEJKA (bilet): w programie także przejazd zabytkową kolejką wąskotorową po Wigierskim Parku Narodowym. To cenny wytwór techniki i jedna z najdłużej funkcjonujących kolejek leśnych w Polsce  Podziwiamy widoki malowniczych jeziornych zatok i wysp.
+ OPCJONALNIE:
1. REJS STAKIEM po Jeziorze Wigry. Rejs jest wyjątkowy ponieważ odbywa się statkiem pasażerskim specjalnie przygotowanym dla papieża Jana Pawła II. Rejs odbywa się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, największego zwartego kompleksu leśnego na niżu Europy, na terenie którego można podziwiać unikatową faunę i florę. Podczas rejsu statek zatrzymuje się na Plosie na głębokości 73m - njagłębszym miejscu na Wigrach. Atrakcją rejsu jest również widok na Klasztor Kamedułów.
2. PIECZENIE KIEŁBASEK NA OGNISKU: podsumowanie wrażeń.
OK. 15/16:30 -- ZAKOŃCZYMY POBYT NAD JEZ. WIGRY.
OK. 17/18:30 -- POWRÓT I KONIEC WYCIECZKI.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
* Bilety wstępu zgodnie z programem,
* Ubezpieczenie NNW,
* Opieka pilota- przewodnika.
+ Obiad jest płatny dodatkowo.

UWAGI:
* Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
* Czas trwania: ok. 9/11 godzin.
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Program jest dostosowany do udziału w projekcie "Poznaj Polskę".
* W razie zainteresowania wyjazdem- zarezerwujemy autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy dokładny harmonogram.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546.