KUKURYKU NA RĘCZNIKU
--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE
"KUKURYKU NA RĘCZNIKU"
PROGRAM WYCIECZKI:
06:00 -- ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
Ok. 10:00 -- DOCIERAMY NA MIEJSCE I ROZPOCZYNAMY ZWIEDZANIE.
KAZIMIERZ DOLNY (-» punkt edukacyjny). Początki osady sięgają XI wieku. Na jednym ze wzgórz istniała osada zwana Wietrzną Górą, należąca do zakonu benedyktynów. W 1181 roku Kazimierz Sprawiedliwy przekazał osadę norbertankom z podkrakowskiego Zwierzyńca. Norbertanki zmieniły nazwę osady na Kazimierz (imię darczyńcy). Nazwa została odnotowana w kronikach po raz pierwszy w 1249 roku, a przymiotnik „Dolny” został dodany w latach późniejszych, w celu odróżnienia osady (w dolnym biegu rzeki, choć tak naprawdę jest to bieg środkowy) od Kazimierza, założonego pod Krakowem (w górnym biegu rzeki).
W programie zwiedzanie miasteczka: Rynek ze słynnymi kamieniczkami. Szczegółną uwagę zwrócimy na Kamienicę Celejowską oraz Przybyłów (-» punkt edukacyjny). Są to renesansowe kamienice z 1615 roku, nawiązuje architektonicznie do budowli renesansu włoskiego i niderlandzkiego. Zobaczymy także drewnianą studnię, katedrę- kościół farny, Górę Trzech Krzyży (bilet), ruiny zamku i basztę z XII w. (bilet). Poznamy też legendę o najsłynniejszym polskim kogucie.
Następnie udamy się do NAŁĘCZOWA: to miasto uzdrowiskowe leżące w województwie lubelskim. Historia miejscowości zaczęła się na przełomie VIII i IX w. W XVIII w. dobra przejął Stanisław Małachowski herbu Nałęcz. Od nazwy herbowej powstała nazwa Nałęczów. Wody lecznicze Nałęczowa odkrył daleki kuzyn Stanisława, Antoni Małachowski, który odkupił od niego dobra nałęczowskie. Spacer po Parku Zdrojowym, wejście do palmiarni (bilet) i degustacja "Nałęczowianki", oraz zewnętrzy widok na Muzeum Żeromskiego- tzw. "Chatę" i Pałac Małachowskich. Pamiątkowe zdjęcie przy "ławeczce Prusa".
+ OPCJONALNIE: KOZŁÓWKA: Pałac Zamoyskich z XVIII w. zwiedzamy wnętrza, które zachowały autentyczny wystrój z XIX wieku w tym: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety [+ dopłata za bilet].
Ok. 14:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA. CZAS NA DROBNE ZAKUPY I KIERMASZ PAMIĄTEK.
Ok. 15:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
Ok. 20:00 -- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (dokładną godzinę poda pilot).
Świadczenia wliczone w cenę:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Bilety wstępu zgodnie z programem.
* Ubezpieczenie NNW.
* Opieka pilota- przewodnika (może wsiadać po trasie).
Za co należy dopłacać:
+ Obiad.
+ Zwiedzanie opcjonalne.
Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić wybór oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Program jest dostosowany do udziału w projekcie "Poznaj Polskę".
Czas trwania: ok. 14 godzin (© 2023).
--
Podana powyżej cena jest szacunkowa, dokładna wycena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy. Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546
ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH