NA DZIKIM ZACHODZIE

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 154 zł


Muzyka country kojarzona jest z kowbojami i Dzikim Zachodem. Dziś uznawana jest za jeden z narodowych symboli i element dziedzictwa kulturowego Stanów Zjednoczonych. To wyjątkowy styl, który jest nie tylko kolejnym gatunkiem muzycznym, lecz również sposobem patrzenia na świat. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country Mrągowo – to najstarszy, największy w Polsce festiwal muzyki country i folk, odbywający się corocznie nieprzerwanie od 1982 roku. Amfiteatr w którym odbywa się do dziś zbudowano błyskawicznie- z pomocą wojska, a impreza na dobre zagościła nad jeziorem Czos, stając się legendą.

"PEWNEGO RAZU NA DZIKIM ZACHODZIE"

PRZYKŁADOWY PROGRAM:

07:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
11:00 -- PRZYJAZD DO ŚWIĘTEJ LIPKI (-» punkt edukacyjny).
Na miejscu zobaczymy obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. To sławne Sanktuarium Maryjne, którego kustoszami od kilku już wieków są Ojcowie Jezuici leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 6 kilometrów na wschód od Reszla. Początki Sanktuarium Maryjnego sięgają XIV w. i znamy je tylko z opowiadań ludowych przekazywanych ustnie kilka wieków. Najwięcej informacji mamy w dokumentach spisanych  i wydanych w XVII wieku. W programie zwiedzanie zespołu klasztornego jezuitów, bazyliki z XVII w. i klasztornych krużganków, wysłuchanie koncertu organowego.
13:00 -- WIZYTA W MRĄGOWIE.
Zwiedzanie rozpoczniemy od odwiedzin MUZEUM WOJSKOWEGO (bilet). To placówka, założona przez miejscowego kolekcjonera, licząca około 70 wojskowych pojazdów. Jej perełkami są pojazdy gąsienicowe - czołgi T-34, T-55, transportery MTLB ze stacją zagłuszania radiowego i różne ciężarówki. Jest to żywe muzeum- pojazdy są wyeksponowane na wolnym powietrzu, można je obejrzeć z bliska, do wielu z nich można wejść.
LUB MUZEUM WARMII I MAZUR
(-» punkt edukacyjny/ bilet), któremieści się w centrum miasta w zabytkowym ratuszu. Placówka gromadzi pamiątki przeszłości regionu, powiatu i miasta Mrągowa z zakresu archeologii, etnografii, numizmatyki, historii, piśmiennictwa, sztuki współczesnej i ludowej.
Następnie spacer z
pilotem po miasteczku. Zobaczymy historyczną zabudowę: ratusz, strażnicę bośniacką, molo na jeziorze Czos, a malowniczą promenadą wzdłuż brzegu dotrzemy do Amfiteatru w którym odbywają się liczne imprezy- m.in. słynny Piknik Country.
15:30 -- ROZPOCZNIEMY POBYT W WESTERN CITY: odwzorowanym miasteczku z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w. Oprócz sprawdzonych pokazów artystycznych z udziałem profesjonalnych kowbojów, Western City oferuje pokazy iluzji oraz atrakcje multimedialne na miarę XXI w! W programie zwiedzanie MIASTECZKA: ratusz, Mexico bar, Saloon, cmentarz, zwierzyniec, zabytkowa lokomotywa, sklep z pamiątkami, biuro szeryfa (bilet). Ponadto: spotkania z kowbojami, pokazy artystyczne, konkursy, gry i zabawy.
17:30 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
--- POWRÓT WIECZOREM (dokładną godzinę poda pilot).

ŚWIADCZENIA zawarte w cenie:
* Przejazd autokarem.
* Opieka pilota (istnieje możliwość że pilot wsiądzie po drodze).
* Bilety wstępu: Muzeum Wojskowe (lub Muzeum Warmii i Mazur), Miasteczko Mrongoville.
* Opłaty drogowe i parkingi.
* Ubezpieczenie NNW i KL.
+ Obiad płatny dodatkowo.

UWAGI:
* Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
* Czas trwania: ok. 13/15 godzin.
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Program jest dostosowany do udziału w projekcie "Poznaj Polskę".
* W razie zainteresowania wyjazdem- zarezerwujemy autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy dokładny harmonogram.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546