SPADAJĄCA GWIAZDA

→ WYCIECZKI SZKOLNE I WYJAZDY DLA FIRM » 1 DNIOWE

od 179 zł


Zakon krzyżacki był zakonem rycerskim założonym w 1190 roku w Ziemi Świętej. Potoczna nazwa Krzyżacy pochodzi od czarnych krzyży, które zakonnicy ci nosili na piersiach. W 1228 roku do Polski przybyli pierwsi rycerze Krzyżaccy wezwani przez Konrada I Mazowieckiego do obrony Mazowsza i Kujaw przed Prusami i Jaćwingami. Książę nadał zakonowi ziemię chełmińską do wypraw w głąb Prus.

"OBROTY SFER NIEBIESKICH"
ORIENTACYJNY PROGRAM:

06:00 -- ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
10:00 -- PRZYJAZD DO NIDZICY I ZWIEDZANIE ZAMKU Z PRZEWODNIKIEM.
Poznawanie Warmii i Mazur nie można uznać za kompletne bez obejrzenia stojącego od wieków zamku w Nidzicy (-» punkt edukacyjny/ bilet). Powstał on w drugiej połowie XIX w. w stylu gotyckim na niewielkim wzgórzu, a nieopodal płynie rzeka Nida. Zbudowano go na planie prostokąta, który tworzy mały dziedziniec zamknięty czterema skrzydłami.
12:00 -- WIZYTA W GRUNWALDZIE. SPACER Z PILOTEM NA POLE BITWY.
Nazwa wsi wywodzi się od Grünefelde (zielone pole). W roku 1410 rozegrała się tu jedna z największych bitew średniowiecza: między siłami zakonu krzyżackiego, pod dowództwem wielkiego mistrza Ulricha von Jungingena, a połączonymi siłami polskimi i litewskimi, pod dowództwem króla Polski Władysława II Jagiełły. Bitwa ta zakończyła się zwycięstwem wojsk polsko- litewskich i pogromem sił krzyżackich, nie została jednak wykorzystana dla całkowitego zniszczenia zakonu. Zobaczymy panoramę Pomnika Zwycięstwa i makietę pola bitwy grunwaldzkiej.
+ OPCJONALNIE: MUZEUM BITWY GRUNWALDZKIEJ [+ dopłata]. Na miejscu czeka na nas cała masa różnych atrakcji, które nie tylko pomogą wyobrazić sobie jak wyglądało to historyczne starcie, ale też w bardzo sugestywny sposób wprowadzą nas w niezwykły świat średniowiecznych władców, rycerzy i bitew.
14:00 -- ODWIEDZINY OLSZTYNA. SPACER Z PILOTEM.
Gród nad Łyną leży na terenie historycznej Warmii, a w jego granicach znajduje się 11 jezior i ponad 1800 ha lasów. Patronem miasta jest św. Jakub Starszy, opiekun wędrowców. Jego wizerunek, z muszlą w jednej ręce i laską w drugiej, stanowi herb miasta. Olsztyn posiada już ponad 650-letnią historię. Ślady jej pozostały do dzisiaj, a duch wielu znakomitości unosi się nad Starym Miastem. Spacerując uliczkami Starego Miasta podziwiać można pozostałości murów obronnych, masywną sylwetkę zamku i niezwykłą architekturę średniowiecznej katedry św. Jakuba z 2 połowy XIV w. Ciekawy jest także budynek Gazety Olsztyńskiej, ulica Staromiejska i ratusz oraz pomnik Jana Nepomucena i Mikołaja Kopenika. Jeśli chodzi o tego ostatniego to był on mieszkańcem olsztyńskiego zamku, gdzie prowadził swoje astronomiczne obserwacje. W 500 rocznicę jego urodzin w Olsztynie otwarto jedno z największych w Polsce PLANETARIUM. Topomnik zbudowanym w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi. W programie seans na wybrany temat (-» punkt edukacyjny/ bilet).
ok. 17:00 -- ZAKOŃCZENIE PROGRAMU I WYJAZD Z OLSZTYNA.
ok. 22:00 -- POWRÓT (dokładną godzinę poda pilot).

Świadczenia zawarte w cenie:
* Przejazd autokarem turystycznym
* Opieka pilota (możliwość że wsiądzie po drodze).
* Bilety wstępu: Zamek w Nidzicy, planetarium.
* Opłaty drogowe i parkingi.
* Ubezpieczenie NNW i KL.
+ Wyżywienie płatne dodatkowo.
+ Usługa przewodnicka w Olsztynie: dopłata.
+ Zwiedzanie Bitwy Grunwaldzkiej: dopłata.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Program jest dostosowany do udziału w projekcie "Poznaj Polskę".
Czas trwania: ok. 15/16 godzin (© 2023).

--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

 

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH