TANIEC Z GWIAZDAMI

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 179 zł

 

Olsztyńskie Planetarium od blisko 40 lat stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Olsztyna. Nowoczesny, cyfrowy system projekcyjny, dwa projektory video pokrywają obrazem liczącym 16 milionów pikseli, całą kopułę sali projekcyjnej. Otaczający nas widok sterowany jest na żywo za pomocą oprogramowania, które pozwala na zaprezentowanie gwieździstego nieba i zachodzących na nim zjawisk. Taniec z gwiazdami czas zacząć! Voilà!
 

TANIEC Z GWIAZDAMI
PROGRAM WYCIECZKI
:

07:00 -- WYJAZD SPOD SZKOŁY.
12:00 -- PRZYJAZD DO OLSZTYNA.
OLSZTYN: miasto założone w XIV wieku przez Krzyżaków, dawna siedziba Kapituły Warmińskiej. Dziś stolica Warmii i Mazur. Zwiedzanie Starego Miasta: Wysoka Brama, budynek Gazety Olsztyńskiej, bryła zamku, ulica Staromiejska i ratusz barokowy, kościół współkatedralny p.w. św. Jakuba, pomnik św. Jana Nepomucena. Wizyta we wnętrach tajemniczego Zamku Kapituły Warmińskiej (wstęp). Gotycki zamek to najstarszy i najbardziej okazały zabytek stolicy Warmii i Mazur. Przez wieki stanowił serce miasta, które rozwijało się w jego cieniu. Kiedyś był domem Mikołaja Kopernika, który właśnie tu, w murach tej budowli spisał tektst pierwszej księgi "De refolutionibus..."- dzieła swego życia, które "wstrzymało Słońce i pchnęło z posad Ziemię". Obecnie mieści się tu siedziba Muzeum Warmii i Mazur, a komnaty i dziedziniec stoją otworem przed zwiedzającymi. Niepowtarzalny charakter zbiorów tworzą m.in. kolekcje: rzeźby gotyckiej, malarstwa religijnego Warmii, portretu holenderskiego, wyrobów konwisarskich i ludwisarskich, grafiki współczesnej.
PLANETARIUM: taniec z gwiazdami w przestworzach i galaktykach- poznajemy gwiazdozbiory i konstelacje (bilet).
17:00 -- WYJAZD Z OLSZTYNA.
21:30 -- ORIENTACYJNA GODZINA ZAKOŃCZENIA WYCIECZKI.

Świadczenia:
* Przejazd autokarem.
* Opłaty drogowe i parkingi.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów oznaczone symbolem (bilet).
* Opieka pilota (może wsiadać po trasie).
+ Obiad płatny dodatkowo.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 12/13 godzin (© 2023).

--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH