RIO GRANDE BUG

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 89 zł


Bug
to z pewnością jedna z najpiękniejszych rzek w Polsce. Jej źródła znajdują się na Ukrainie, na Wyżynie Podolskiej. Całkowita długość rzeki wynosi 772 km, na terenie naszego kraju rzeka ma 587 km. To rzeka o naturalnym charakterze, stosunkowo wartkim nurcie, niekiedy bardzo kapryśna. Charakteryzują ją liczne zakola, meandry, mielizny i urocze wysepki porośnięte zaroślami wierzbowymi. Rzeka tworzy krętą dolinę o stosunkowo wąskim dnie i nachylonych, wysokich zboczach z licznymi tarasami zalewowymi. W czasie naszej wycieczki poznamy nadbużański krajobraz Podlasia.

"RIO GRANDE BUG"         
PROGRAM ZGODNY Z PROJEKTEM "POZNAJ POLSKĘ"


PRZYKŁADOWY HARMONOGRAM:
09:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ODJAZD AUTOKARU
10:00 -- PRZYJAZD DO BIELSKA PODLASKIEGO.
Zwiedzanie Muzeum Obojga Narodów (
punkt edukacyjny/ bilet). Zdjęcia i pocztówki prezentujące miasto i jego mieszkańców na przestrzeni XX wieku, wytwory pracy artystów ludowych (pisanki, koszyki, tkaniny w tym ręczniki wyszywane) oraz eksponaty etnograficzne obrazujące życie mieszkańców okolicznych wsi (drobne narzędzia rolnicze, naczynia, elementy strojów).
Następnie wizyta w DROHICZYNIE: to historyczna stolica Podlasia. Gród powstał już w XI w. nad Bugiem, którym spławiano towary na Ruś. Ciekawostką jest fakt, że w 1253 r. w mieście odbyła się koronacja jedynego króla w dziejach Rusi – Daniela Romanowicza – prawnuka Krzywoustego. Zobaczymy tu Górę Zamkową (punkt edukacyjny) z której rozciąga się przepiękna panorama Przełomu Bugu; katedrę pw. Trójcy Przenajświętszej- pierwotny kościół został zbudowany dzięki szczodrości Władysława Jagiełły w 1392 roku a 300 lat później został przekazany zakonowi Jezuitów; cerkiew prawosławną p.w. św. Mikołaja.
OKO BUGU: przy przeprawie promowej między Drohiczynem a Korczewem powstała nowa atrakcja turystyczna. To licząca 20 metrów wieża widokowa z tarasem widokowym z któego oglądać można panoramę Doliny Bugu i Drohiczyna oraz z pomocą specjalnych urządzeń nasłuchiwać odgłosów natury.
MIELNIK: wzmianki o Mielniku sięgają XI wieku. Gród zlokalizowany był przy dwóch szlakach handlowych: rzeką Bug i drogą wiodącą z Wilna do Krakowa.
Z tarasu widokowego obejrzymy odkrywkową kopalnię kredy. Jest ona jedyną tego typu kopalnią czynną obecnie w Polsce. Początki eksploatacji kredy w Mielniku datuje się na wiek XVI, kiedy to wydobywano ją do celów budowlanych metodą tzw. "biedaszybów". Dopiero w połowie XX wieku rozpoczęto eksploatację na skalę przemysłową, która trwa do czasów współczesnych.
GRABARKA: jest sercem prawosławia w Polsce. Święta Góra to miejsce, gdzie od stu­leci podążają prawosławni pielgrzymi. Góra zasłynęła w 1710 r., kiedy epi­demia cholery szalała na terenach Podlasia. Gdy pewnemu starcowi we śnie zostało objawione, że ratunek można znaleźć na pobliskim wzgórzu, wierni poszli za głosem Bożym, przynosząc ze sobą krzyże. We­dług kroniki siemiatyckiej parafii ratunek od choroby znalazło wówczas ok. 10 tys. ludzi. W podzięce Bogu za cud zbudowano na tym miejscu drewnianą kapliczkę Przemienienia Pańskiego. Cerkiew przebudowywana, remontowana, upiększa­na dotrwała do 1990 r., kiedy to podpalona spłonęła doszczętnie. Nowa cerkiew została wyświęcona w 1998r. Jest już murowana. Zwiedzimy wzgórze pątników, zabytkową cerkiew p.w. Przemienienia Pańskiego i legendarne źródełko, które uratowało mieszkańców pobliskich Siemiatycz przez zarazą.
+ OPCJONALNIE:
1. REJS STATKIEM PRZEŁOMEM BUGU: Krajobraz tworzy dolina Bugu, którego bieg jest kręty, a miejscami meandrowy. Na szerokość od 1,5 do 4 km przecina on polodowcowe wysoczyzny, zagłębiając się w nie na głębokość ok. 20-30 m.
2. PRZEJAŻDŻKA MELEKSAMI PO DROHICZYNIE.
Ok. 17:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIE. WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
Ok. 19/20:00 -- POWRÓT (dokładną godzinę poda pilot).
Program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi.
* Bilety wstępu zgodnie z programem.
* Ubezpieczenie NNW.
* Opieka przewodnika (może wsiadać po trasie).
+ Obiad płatny dodatkowo.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy dokładny program i aktualną cenę.
Wycieczka jest dostosowana do wniosku o udział w programie "Poznaj Polskę".
Czas trwania: ok. 10/11 godzin.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546