ZWIERZĘTA DRA DOLITTLE

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 149 zł


Polinezja, Dab- Dab, Tu- Tu, Geb- Geb, Jip- to przyjaciele Doktora Dolittle- najsłynniejszego na świecie lekarza zwierząt, rozsławieni w cyklu powieści Huhgha Loftinga. Jej tytułowy bohater początkowo był zwykłym lekarzem, ale ponieważ bardzo kochał zwierzęta- nie tylko zajął się ich leczeniem, ale nauczył się ich mowy. Tymczasem na Mazurach, schowane gdzieś głęboko, w leśnych mazurskich ostępach - istnieje miasteczko Puddleby. Tu również żyją dzikie zwierzęra zaprzyjaźnione z człowiekiem. Tylko tu możliwe jest wejście do niektórych gatunków na ich obszerne wybiegi a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Czy my też kochamy zwierzęta, a może uda nam się z nimi porozmawiać?

"ZWIERZĘTA DOKTORA DOLITTLE"
PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI:

08:00 -- ZBIÓRKA I WYJAZD AUTOKARU
10:30 -- PRZYJAZD DO KADZIDŁOWA.
Zwiedzanie PARKU DZIKICH ZWIĘRZĄT (bilet) położonego na terenie Puszczy Piskiej. Celem Parku jest umożliwienie poznania przede wszystkim gatunków rodzimych, dlatego jego mieszkańcami są głównie bizony, wilki, żurawie, żubry, jelenie i ptactwo leśne. Zwiedzanie Parku odbywa się z przewodnikami, którzy opowiadają o poszczególnych zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony. Dotyczy to przede wszystkim gatunków rzadkich rzadkich ginących, jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. Dużym sukcesem jest ich rozmnażanie na terenie Parku, co świadczy o odpowiednich warunkach ich utrzymania. W Parku prowadzone są prace związane z ochroną i reintrodukcją gatunków obecnie ginących lub zagrożonych, jak kuraki leśne czy ryś nizinny.
13:00 -- PRZYJAZD DO RUCIANEGO- NIDY.
RUCIANE- NIDA leży w sercu Puszczy Piskiej, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, na styku jezior Guzianka Wielka i Nidzkie. To jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych na Mazurach. W programie wycieczki godzinny REJS STATKIEM po Jeziorze Nidzkim (bilet). Jest ono piękne i dzikie: wzdłuż 68 kilometrów brzegu jeziora leży tylko 1 miasteczko i 2 większe wsie. Ze wszystkich stron jest ono otoczone lasami Puszczy Piskiej, jego średnia głębokość wynosi 6 m., a maksymalna 28 m.
14:00 -- ZAKUPY NA KIERMASZU PAMIĄTEK.
15:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
+ OPCJONALNIE:
1. Zwiedzanie Grodu Warownego GALINDIA [+ dopłata za bilet].
2. SPŁYW ŁODZIAMI [+ dopłata]: rejs łodziami Krutynią dostarcza niezapomnianych wrażeń gdyż rzeka na tym odcinku ujawnia wiele osobliwości ze świata roślin i zwierząt.
3. Wizyta w LEŚNICZÓWCE PRANIE [+ bilet]: zwiedzanie muzeum K.I. Gałczyńskiego. Obejrzymy m.in. warszawski gabinet poety, a w nim między innymi listy, zdjęcia, rękopisy.
4. OGNISKO Z KIEŁBASKAMI [+ dopłata]
.
5. OBIAD [+ dopłata].
-- POWRÓT I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (dokładną godzinę poda pilot).

Świadczenia:
* Przejazd autokarem.
* Opłaty drogowe i parkingi.
* Opieka pilota (może wsiadać po trasie).
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów oznaczone symbolem (bilet).
* Przewodnik w Kadzidłowie.
* Rejs statkiem ok. 1 godziny.
+ Obiad płatny dodatkowo.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 9/10 godzin (2023).

--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH
© 2023