ZACZAROWANA DOROŻKA

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 99 zł

Podlasie to jedyny w Polsce region, który jest oparty w tak znacznym stopniu na rolnictwie. We współczesnych czasach funkcjonują tu nowoczesne zakłady przetwórstwa żywności, mleczarnie, zakłady zbożowe, fabryki budujące maszyny i narzędzia rolnicze oraz wiele wiele innych. W przeszłości rolnictwo funkcjonowało jednak zupełnie inaczej. Zapraszamy więc do podróży nie tylko w przestrzeni ale i w czasie aby zobaczyć jak wyglądało życie na wsi w czasach naszych przodków.

"ZACZAROWANA DOROŻKA"
WYCIECZKA BEZ UDZIAŁU PILOTA

PRZYKŁADOWY PROGRAM
:
08:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ODJAZD!
10:00 -- PRZYJAZD DO CIECHANOWCA I REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Grupa dojeżdża na miejsce pod opieką kierowcy RAMIS.
SKANSEN ROLNICTWA CIECHANOWIEC
(bilet): Muzeum znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku (dawna posiadłość rodziny Starzeńskich), odbudowanym ze zniszczeń wojennych. Muzeum posiada dziewięć działów: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego-Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Uprawy Roślin, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Tradycji Zielarskich, Muzeum Weterynarii i Oświatowo-Promocyjny. W skansenie zgromadzono 53 zabytkowe obiekty architektury drewnianej, które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz.
Muzeum Pisanki (powstało dzięki darowi prof. Ireny Stasiewicz, która przekazała kolekcję ponad 1000 pisanek [pochodzą one z Polski, Białorusi, Czech, Chin, Japonii i Kenii, wykonane woskiem, malowane, oklejane papierem, rdzeniem sitowia, kolorową włóczką, perełkami, cekinami a nawet makiem].
ZIOŁOWY ZAKĄTEK (bilet): zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Jego tematem przewodnim są zioła, a rośnie tam 1500 odmian roślin leczniczych i aromatycznych. Także gatunki objęte ścisłą ochroną oraz rośliny lecznicze stosowane w domu dziś i dawniej. W trakcie zwiedzania "gawęda o ziołach" oraz nauka rozpoznawania roślin. Czas trwania: ok. 30 minut.wycieczka po gospodarstwie, zwiedzanie ogrodu i gawęda o ziołach. Po zwiedzaniu wizyta w sklepiku, gdzie można kupić suszone zioła. W ofercie 150 gatunków suszonych roślin zielarskich, mieszanki lecznicze, przyprawowe, kosmetyczne, herbaty ziołowe i owocowe, oraz nalewki ziołowe. Ponadto na terenie ogrodu botanicznego mieści się drewniany plac zabaw dla najmłodszych. Znajdziemy tam ogródeczek z szafą ogrodnika, drewniane domki, piaskownice, huśtawki, ślizgawkę i wiele innych atrakcji.
+ OPCJONALNIE:
+ WARSZTATY ZIELARSKIE [+ 45 min.]: warsztaty zielarskie edukacyjne przybliżą nam jak wykorzystywane są rośliny i runo leśne naturalnie występujące w okolicy oraz uprawiane na potrzeby gospodarstwa. Własnoręczne przygotowanie mieszanek ziołowych i pachnących woreczków.
+ RANCZO NA SÓWCE [+ 2 h.]: dom alpak i ich przyjaciół- wielbłądów, koni, osiołków, krów, kaczek, gęsi, kur i kotów! To
miejsce do odpoczynku, oderwania się od życia w biegu, miejsce gdzie obcuje się wśród 200 alpak. Goście mogą w towarzystwie pracownika wejść na pastwisko i spędzić czas wśród stada futrzanych, ciekawskich zwierząt. Na ranczu do Państwa dyspozycji znajduje się kawiarnia z pyszną kawą i domowymi ciastami! Na terenie rancza znajduje się plac zabaw dla dzieci, liczne hamaki i leżaki, a na naszym stawie można popływać rowerami wodnymi. Na miejscu także sklep z pamiątkami i produktami z wełny alpak. Można w nim również wykupić spacer z alpaką lub magnes z Państwa zdjęciem z alpaką.
Ok. 16/17:00 ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ
Ok. 18/19:00 POWRÓT POD SZKOŁĘ.

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe.
* Bilety wstępu zgodnie z programem.
* Ubezpieczenie NNW.
- Cena wycieczki nie zawiera opieki pilota.
+ Obiad płatny dodatkowo.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy dokładny program i aktualną cenę.
Czas trwania: ok. 10/11 godzin.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546