PIRACI Z AUGUSTOWA

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 109 zł
cena dla klas 1- 3

 

AUGUSTÓW: to wg Polaków najmilsze miasto w Polsce. Gród położony jest nad rzeką Nettą a otoczony aż 3 jeziorami: Białym, Necko i Sajno. Najważniejszym zabytkiem jest powstały w XIX wieku Kanał Augustowski łączący systemy wodne rzek Wisły i Niemna. Według legendy osada nad Nettą była miejscem pierwszej schadzki króla Zygmunta Augusta z Barbarą Radziwiłłówną. Dla upamiętnienia tego wydarzenia król założył tu miasto. Augustów został założony w 1555 r., prawa miejskie (magdeburskie) otrzymał Augustów dopiero w 1557 roku.


"PIRACI Z AUGUSTOWA"
PROGRAM WYCIECZKI:

09:00 -- ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I ODJAZD!
11:00 -- PRZYJAZD DO CELU I REALIZACJA PROGRAMU
AUGUSTÓW: Krótki spacer po mieście i porcie. Poznamy zasadę działania śluzy wodnej zbudowanej na Kanale Augustowskim będącym najcenniejszym zabytkiem polskiej myśli hydrotechnicznej. Obejrzymy również muzealia: zabytkową barkę przedstawiające rozwój i historię Żeglugi na Kanale Augustowskim. Następnie czeka nas wizyta na bulwarach plaży miejskiej i w amfiteatrze.
STUDZIENNICZNA sanktuarium a w nim: kościół MB Szkaplerznej zbudowany przez chłopa ze wsi Pawłówka pod Sejnami, z wystrojem dzieła ludowych artystów i 8- boczna kaplica z kopią obrazu MB Częstochowskiej, źródło i pomnik Jana Pawła II.
REJS STATKIEM (bilet). Trasa wiedzie przez miasto Augustów- wzdłuż bulwarów miejskich i pod ulicą Mostową. Następnie statek wpływa na Jezioro Necko i płynie obok wyciągu nart wodnych oraz plaży miejskiej a na skarpie widzimy strefę uzdrowiskową i położoną obok plażę miejską. Następnie udajemy się do Doliny Rospudy - pokonując gwałtowne zakręty i kamieniste mielizny rzeki Rospuda (rejs 1 godzinny/ tańszy) lub do Studzienicznej (rejs 2,5 godzinny/ droższy)- pokonujemy Klonownicę- najkrótszą rzekę w Polsce liczącą zaledwie 800 metrów i wpływamy na przepiękne Jezioro Białe, podziwiając niezwykłe krajobrazy. Rejs kończy się na śluzie wodnej Studzienniczna. Dla dzieci powyżej 10 roku życia obowiązuje dopłata za bilet normalny.
+ OPCJONALNIE: PIECZENIE KIEŁBASEK PRZY OGNISKU LUB OBIAD [+ 1 H].
OK. 15:00 -- ZAKOŃCZENIE PROGRAMU I ODJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
OK. 16/17:00 -- POWRÓT NA MIEJSCE ZBIÓRKI.

Świadczenia:
* Przejazd autokarem.
* Bilety wstępu zgodnie z programem.
* Opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW.
* Opieka pilota- przewodnika (może dołączyć po trasie).

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 7/9 godzin (© 2023).
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH