KRAINA PIĘKNA JAK BAŚŃ

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 139 zł


Suwalszczyzna
należy do tych urodziwych regionów naszego kraju, gdzie natura nagromadziła wyjątkowo dużo różnorodnych form rzeźby terenu i wykształciła bogatą szatę roślinną. Geologiczny obraz tej krainy ukształtowała działalność lądolodu skandynawskiego, który czterokrotnie nasuwał się na ziemie polskie.

KRAINA PIĘKNA JAK BAŚŃ
PROGRAM WYCIECZKI:

08:30 -- ZBIÓRKA POD SZKOŁĄ I ODJAZD AUTOKARU.
11:00 -- PRZYJAZD DO WIGIER I ROZPOCZĘCIE REALIZACJI PROGRAMU:
KLASZTOR WIGRY (-» punkt edukacyjny/ bilet): kamedulski erem należał do najbogatszych w Europie. Ufundowany został w 1667 roku przez Jana II Kazimierza Wazę z obowiązkiem codziennej modlitwy o oddalenie od kraju wszystkich nieszczęść. W 1805 klasztor zlikwidowano, a zakonnicy przenieśli się na podwarszawskie Bielany. Zobaczyny krypty- katakumby, w których grzebani byli mnisi zamieszkujący klasztor, eremy, kościół, wieżę zegarową, Apartamenty Papieskie, Kaplicę Papieską.
Następnie przejazd w północną część Suwalszczyzny, gdzie wdrapiemy się na GÓRĘ CISOWĄ: zwaną także z racji swojego wyglądu Suwalską Fudżijamą, wzniesienie przypominające krater wulkanu. Zwiedzanie Suwalskiego Parku Krajobrazowego- najstarszy w Polsce. Ustanowiony on został na terenie który przed wiekami ukształtował lodowiec. Dzięki temu na naszej wycieczce możemy podziwiać liczne jeziora, doliny rzek, wzgórza morenowe.
OZ TURTULSKI, WISZĄCA DOLINA: panorama polodowcowych form geologicznych z punktu widokowego TURTUL położonego przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Wisząca dolina jest ciekawą formą polodowcową ukształtowania terenu. Jest to sucha dolina o długości 4 km. Jej dno znajduje się 10 metrów powyżej dna doliny Czarnej Hańczy, od którego oddzielone jest stromym progiem. Ozy są to wały wzgórz zbudowane z piasków i żwirów. Oz turtulski ciągnie się dnem doliny Czarnej Hańczy. Ma długość 2,8 km, tworzy go 13 rozciągniętych pagórków. GŁAZOWISKO BACHANOWO jest jednym z niewielu miejsc w Polsce o tak dużym nagromadzeniu głazów narzutowych. To łąka usiana potężną ilością większych i mniejszych kamieni- znaleźć tu możemy około 10 tysięcy różnych głazów. Mają w obwodzie od 0,5 do 8 metrów. Ciekawostką jest fakt, że potężna liczba kamieni, jeszcze nie "wyrosła"- lwia część głazów znajduje się ciągle pod ziemią.
JEZIORO HAŃCZA: najgłębsze w Polsce i całej środkowej części Niżu Środkowoeuropejskiego. Spacer wzdłuż jego brzegu.
STAŃCZYKI (-» punkt edukacyjny/ bilet): zobaczymy tu wiadukty kolejowe nad rzeką Błędzianką (bilet). Mosty w Stańczykach są najwyższymi na linii i jednymi z najwyższych w Polsce. Długość - 200m i wysokość 36 m. Konstrukcja żelbetowa, pięcioprzęsłowa o równych 15 m łukach. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd nazwa - Akwedukty Puszczy Rominckiej.
OKO MAZUR: nowoczesna wysoka na 34 metry wieża, przez swój ośmioboczny kształt stała się jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych. Z tarasu rozpościerają się widoki na piękne, polodowcowe krajobrazy, przypominające wyglądem panoramę Szwajcarii.
Ok. 18:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA.
Ok. 20/21:00 -- POWRÓT (dokładną godzinę poda pilot).

ŚWIADCZENIA:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe,
* Bilety wstępu zgodnie z programem,
* Ubezpieczenie NNW,
* Opieka pilota- przewodnika.
+ Obiad jest płatny dodatkowo.

WAŻNE INFORMACJE:
Optymalna grupa: 42 uczniów + 3 nauczycieli.
Czas trwania: ok. 12/13 godzin.

Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Wycieczka jest dostosowana do wniosku o udział w programie "Poznaj Polskę".
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546.
2023