NO POKAŻ SIĘ ŻUBRZE

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 115 zł


Żubr to bez wątpienia król Puszczy Białowieskiej- duży, ciemnobrązowy z podwiniętymi do góry rogami. Potężny. Majestatyczny żubr. Wbrew pozorom oraz rozmiarom, żubra wcale nie jest łatwo w puszczy zobaczyć czy sfotografować. Choć duży, potrafi się kryć pomiędzy drzewami tak, że wypatrzeć go są w stanie ci, którzy doskonale znają jego obyczaje. Samce, nazywane bykami, przeciętnie ważą w granicach 700 kg, ale znany historii najcięższy osobnik osiągnął masę 920 kg. W kłębie dorastają do nawet 1,9 m, ale przeważnie wysokość nie przekracza 1,75 m.

NO POKAŻ SIĘ ŻUBRZE
PROGRAM WYCIECZKI:

08:30 -- WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI
10:30 -- PRZYJAZD DO PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ I ROZPOCZĘCIE ZWIEDZANIA:
REZERWAT ŻUBRÓW i Tarpanów (bilet). W pierwszej połowie XIX wieku jedyną naturalną ostoją żubra nizinnego była Puszcza Białowieska. Liczebność populacji białowieskiej aż do wybuchu I wojny światowej oscylowała w granicach 350-1898 osobników, a tuż przed wojną odnotowano 727 sztuk żubrów. Wojna, która przetoczyła się przez teren Puszczy, zapoczątkowała dzieło zniszczenia jej fauny. Pierwszy zwierzyniec utworzono już tu w 1929 roku. Jako pierwsze przywiezione zostały do Białowieży - pochodzący z Niemiec - samiec Borusse, mający domieszkę krwi żubra kaukaskiego i żubrobizon Kobold - pochodzący z Danii. Dziś w rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym) i wilki.
BIAŁOWIEŻA: Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN (bilet) jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych i równocześnie najstarszym, czynnym muzeum województwa podlaskiego. Jego tradycje sięgają okresu międzywojennego, a w swoich zbiorach posiada wiele cennych kolekcji naukowych i rzadkich okazów. Siedzibą Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego jest nowoczesny budynek, w którym w sposób innowacyjny i atrakcyjny prezentowane są zbiory przyrodnicze z dziedziny zoologii, botaniki, historycznego użytkowania Puszczy. Szczególnie silnie akcentowane są procesy ekologiczne charakterystyczne dla Białowieskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie z przewodnikiem i wjazd windą na taras widokowy.
DĘBY KRÓLEWSKIE (bilet): szlak pokazujący jedne z najstarszych drzewostanów Puszczy Białowieskiej. O wartości tych drzew świadczą nadane im imiona polskich królów. Przy każdym dębie ustawiona jest tabliczka z informacjami dotyczącymi wieku i wymiarów pomnika przyody oraz dotyczącymi danego króla. Od dębu do dębu prowadzi drewniana kładka. Miejsce to jest więc scieżką edukacyjną zarówno z punktu widzenia botaniki, jak i historii Polski.
+ OPCJONALNIE:
# 1. WĄSKOTORÓWKA BIAŁOWIESKA: kolejka w przeszłości była wykorzystywana do transportu drewna, obecnie jest atrakcją turystyczną. Zabytkowy pociąg zabierze nas w trasę z Hajnówki do doliny rzeki Leśnej (6 km).
# 2. EXPRESS BIAŁOWIESKI pozwala na miłe spędzenie czasu w Białowieży. Wybierając się na przejażdżkę można wiele zobaczyć, poznając przy tym historię Białowieży i Puszczy. Kolejka, która składa się z lokomotywy i zadaszonego wagonika może jednorazowo przewieźć 30 osobową grupę.
# 3. PIECZENIE KIEŁBASEK PRZY OGNISKU: na zakończenie zwiedzania proponujemy spotkanie przy ognisku w ostępach Puszczy Białowieskiej, gdzie poczujemy się jak myśliwi pieczący swoje zdobycze.
Ok. 16:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ
Ok. 17/19:00 -- POWRÓT DO MIEJSCA ZBIÓRKI I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI

Świadczenia:
* Przejazd autokarem.
* Opłaty drogowe i parkingowe.
* Opieka osoby ze strony organizatora (może dołączyć po trasie).
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów do wyszczególnionych obiektów.
+ Dodatkowe opcje zwiedzania za dopłatą.
+ Wyżywienie za dopłatą.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 8 godzin (© 2023).
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH