BUSZUJEMY W PUSZCZY

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 95 zł


PUSZCZA BIAŁOWIESKA to ostatnia pozostałość lasów, które przed tysiącami lat porastały Europę od Uralu po Atlantyk. Stwierdzono w niej występowanie ponad 12 tys. gatunków zwierząt oraz tysiące gatunków roślin, setki gatunków ptaków, z czego szacuje się, że fauna została rozpoznana w 50%. Liczba gatunków roślin występująca w tej puszczy wynosi około 1000 oraz 250 mchów, co jest liczbą naprawdę imponującą. W puszczy znajduje się również 26 gatunków drzew oraz 55 krzewów, z czego większość to gatunki bardzo rzadkie.

"BUSZUJEMY W PUSZCZY"
PRZYKŁADOWY PROGRAM
:

08:30 -- ZBIÓRKA I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
10:00 -- PRZYJAZD W REJON PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ.
Nasze spotkanie z puszczą rozpoczynamy od wizyty w PARKU EDUKACJI LEŚNEJ (bilet). Miejsce to jest przystosowane do przeprowadzania zajęć z edukacji leśnej – znajdują się tu dwie klasopracownie, w których odbywają się spotkania o tematyce przyrodniczej. W ośrodku zlokalizowana jest ekspozycja edukacyjna – dotycząca fauny i flory lasów. Organizowane są tu także okolicznościowe wystawy przyrodnicze oraz plastyczne. Zobaczymy tam również malownicze herbarium, a w nim słoneczny poromierz, oryginalne barcie, „stołówkę” dla zwierząt, celtycki krąg mocy, oryginalną kapliczkę w starym dębie oraz wieżę widokową.
12:00 -- DOCIERAMY DO REZERWATU ŻUBRÓW (bilet). Pierwszy zwierzyniec utworzono tu już w 1929 roku. Jako pierwsze przywiezione zostały do Białowieży - pochodzący z Niemiec - samiec Borusse, mający domieszkę krwi żubra kaukaskiego i żubrobizon Kobold - pochodzący z Danii. Dziś w rezerwacie, w warunkach zbliżonych do naturalnych, eksponowane są żubry, koniki polskie typu tarpana, łosie, jelenie, sarny, dziki, wilkki i żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym.
14:00 -- WĘDRÓWKA PO ŻEBRACH ŻUBRA. To znana ścieżka prowadząca przez podmokłe tereny Puszczy Białowieskiej. Wędrując drewnianą kładką wśród olch, jesionów, świerków i lip można całkowicie zatracić się w uroku krajobrazu i dźwiękach ptasich koncertów. Szlak pozwala dostrzec różnorodność lasów białowieskich.
+ OPCJONALNIE: BUSZUJEMY PO WIEJSKIEJ CHACIE [+ 2 h]: wizyta w białowieskiej zagrodzie- zwiedzanie kuźni z miechem i kołem garncarskim, spacerek do stodoły z dawniej używanymi narzędziami i maszynami rolniczymi, w obejściu znajdziemy tradycyjną podlaską drewnianą chatkę z ganeczkiem oraz plac zabaw z karuzelą, zjeżdżalnią linową i całą masą różnego typu huśtawek- a wszystko to w otoczeniu pięknych, starych brzóz. WYPIEK BUŁEK: wizyta w gospodarstwie, gdzie poznamy tajniki wypieku domowego pieczywa. POCZĘSTUNEK PRZY OGNISKU: kiełbaska, pieczywo, keczup, musztarda lub kiełbaska, racuchy z jabłkami lub rabarbarem, kompot, pieczywo, keczup, musztarda, naczynia jednorazowe.
Ok. 15/16:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA.
Ok. 17/18:00 -- POWRÓT (dokładną godzinę poda pilot).

ŚWIADCZENIA zawarte w cenie
:
* Przejazd autokarem.
* Opłaty drogowe i parkingowe.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów.
* Usługa przewodnicka.
+ Posiłek płatny dodatkowo.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczniów + 3 opiekunów.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy dokładny program.
Czas trwania: ok. 7/8 godzin.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546