PRZYBYLI UŁANI DO OSOWCA

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 99 zł


Twierdza Osowiec była nazywana „Rosyjskim Verdun”. Ta XIX wieczna budowla, zaliczana ówcześnie do najnowocześniejszych twierdz świata. Składała się z 4 fortów: fort 1 (Centralny), fort 2 (Zarzeczny), fort 3 (Szwedzki), fort 4 (Nowy). Obecnie spośród czterech fortów tylko dwa są w stanie używalności – Fort Centralny i Fort Szwedzki. Pozostałe forty zostały zniszczone podczas działań wojennych i wejście na ich teren jest bardzo niebezpieczne. Twierdza okazała się warta włożonych w nią pieniędzy, ponieważ nigdy nie została zdobyta. Czy uda nam się ją teraz zdobyć?

"PRZYBYLI UŁANI DO OSOWCA"
WYCIECZKA BEZ UDZIAŁU PILOTA

PRZYKŁADOWY PROGRAM

08:30 -- ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI I WYJAZD AUTOKARU.
09:30 -- PRZYJAZD DO OSOWCA- REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Grupa dojeżdża na miejsce pod opieką kierowcy RAMIS.
TWIERDZA OSOWIEC: Zwiedzanie zaczynamy od muzeum twierdzy. To właśnie tutaj znajdziemy: bronie używane w walce, mundury żołnierzy, wiele przedmiotów charakterystycznych dla wojen w tym okresie. Tutaj również poznamy historię budowy twierdzy. Po wyjściu z muzeum przewodnik zabierze nas na długi spacer po korytarzach twierdzy. Poza zwiedzeniem naziemnej części będziemy mieli możliwość zwiedzenia jej rozległych podziemi. To właśnie w ciemnych korytarzach poczujemy to, co czuli żołnierze w latach wojny. Poza zimnem i wilgocią zmagali się oni z ciemnościami oraz wiecznym strachem. Dane nam będzie to poczuć, gdy przewodnik zgasi latarki i zaprosi nas do przejścia korytarza po ciemku. Ważną rolę w twierdzy odgrywały kaponiery i półkaponiery, w których to ulokowane było 67 armat obronnych, kaliber 57 i 76mm. Za czasów świetności Twierdzy Osowiec na jej terenie znajdowały się baraki magazynowe, zespół ceglanych i drewnianych domów, a nawet cerkiew. Zobaczymy także, że żołnierze przygotowali sobie także miejsca do odpoczynku i sportu, np boisko do siatkówki. Zwiedzanie twierdzy trwa ok. 2 godziny.
12:00 -- OGNISKO NA ZAMKU. Po wizycie w twierdzy zapraszamy Was do bajkowego kasztelu. Ma 6 wież, fosę, korytarze i mury zwieńczone blankami, na których dumnie stoją atrapy armat. To doskonałe miejsce na ognisko z kiełbaskami i podsumowanie wycieczkowych wrażeń (wliczone).
+ OPCJONALNIE:
# 1. Wizyta na BAGNACH BIEBRZAŃSKICH
[+ dopłata]: rozległe torfowiska z unikalną różnorodnością gatunków roślin i zwierząt oraz naturalnych ekosystemów. Poznaj krainę niedostępnych bagien, tysięcy ptaków i rosochatego łosia. Przejście szlakiem turystycznym po bagnach biebrzańskich wraz z wejściem na wieże i platformy widokowe (bilet oraz przewodnik/ + 1,5 godz.).
# 2. Zwiedzamy ZAMEK W TYKOCINIE [+ dopłata]. Powstał on na bazie drewnianej warowni. W połowie XVI wieku król Zygmunt II August bardzo upodobał sobie twierdzę tykocińską i utworzył tu arsenał konny, skarbiec i bibliotekę, tworząc tym samym z zamku rezydencję królewską. Zwiedzimy podziemia zamkowe, wystawę historii zamku, kolekcję broni, Salę Szklaną z odtworzonym największym piecem kaflowym oraz wieżę więzienną (zwiedzanie z przewodnikiem).

OK. 12/14:00 PO ZAKOŃCZENIU ZWIEDZANIA WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ DO DOMU
OK. 14/16:00 POWRÓT AUTOKARU I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.

Świadczenia:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingi płatne.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów do Twierdzy Osowiec.
* Usługa przewodnicka w Twierdzy Osowiec.
* Ognisko z kiełbaskami.
+ Opcje fakultatywne płatne dodatkowo.
- Cena wycieczki nie zawiera opieki pilota.

Uwagi
:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania w wersji podstawowej: ok. 5/6 godzin (© 2023).

--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH