POLSKA AMAZONKA

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 109 zł


 
To nie żart! Dzika kraina podobna do tej z Ameryki Południowej znajduje się niedaleko Białegostoku. Polską Amazonią nazywa się część Podlasia nad środkową Narwią. Rzeka płynie w tej okolicy wieloma korytami, tworzy labirynt większych i mniejszych strumieni, które przeplatają się ze sobą albo nikną w szuwarach - zupełnie jak tropikalna Amazonka. Czasem Narew rozlewa się szeroko i wśród trudno dostępnych trzcinowisk tworzy ukryte oczka wodne, jakby miniaturowe jeziorka otoczone zielenią. W wielu miejscach pod dywanem roślin kryją się mokradła. Podobnego krajobrazu nie ma w całej Europie! Nad Narwią czekają też czyste kąpieliska i szlaki rowerowe, nie brakuje również miejsc z fascynującą historią. A więc w drogę!
     Warto tu zajrzeć o każdej porze roku. Wiosną pięknie prezentują się szerokie na ponad kilometr rozlewiska. Najłatwiej jest wtedy zaobserwować przybywające na te tereny dzikie ptaki. Latem Narew zmienia się w ogromną dżunglę, w której bez znajomości terenu bardzo trudno jest się odnaleźć. Nie bez powodu rzeka ta nazywana jest polską Amazonką.


NAREW- POLSKA AMAZONIA
PRZYKŁADOWY PROGRAM WYCIECZKI:

08:30 -- ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI I WYJAZD AUTOKARU
09:00 -- PRZYJAZD DO KUROWA: Początki tego miejsca sięgają XV- wieku. Zobaczymy tam zabytkowy budynek dworku, który jest siedzibą Parku Narodowego oraz przejdziemy się na spacer "Kładką wśród bagien" (bilet), gdzie po raz pierwszy spotkamy się z przyrodą rzeki Narew.
Następnie odwiedzimy OŚRODEK EDUKACYJNY "MŁYNARZÓWKA" (bilet). Powstał on w zabytkowym 100-letnim domu młynarza. Obejrzymy film o genezie powstania doliny Narwi, zapoznamy się z systemem rzeki wielokorytowej na multimedialnej makiecie a niewątpliwą atrakcją jest duże akwarium z rybami  Narwi. Diorama przyrodnicza prezentuje zbiorowiska występujące w Parku. Przedstawiona została również ornitofauna Parku, życie bobrów oraz bezkręgowców. Diorama kulturowa porównuje użytkowanie doliny dawniej i obecnie. Na ekspozycji są również stoły multimedialne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Na zewnątrz budynku znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz altanki służące do odpoczynku.
NARWIAŃSKI PARK NARODOWY: Dolina Narwi ma tu ok. 3 km szerokości, a rzeka rozdziela się tu na 4- 5, a nawet 6 odnóg tworząc niepowtarzalną plątaninę strumieni i starorzeczy. Pomiędzy korytami rzeki występuje wiele wysp. Dzięki ścieżce edukacyjnej obejrzymy najciekawsze miejsca gdzie do niedawna można było dopłynąć tylko łodzią (bilet).
KRUSZEWO: 5-cio kondygnacyjna wieża widokowa w Kruszewie, to najwyższy punkt, z którego możemy podziwiać piękne narwiańskie krajobrazy. Obiekt położony jest w sercu Parku nad samą rzeką Narew. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie odpoczniemy rozkoszując się unikalnym krajobrazem dzikiej doliny Narwi.
CHOROSZCZ: zwiedzamy letnią rezydencję Branickich i Muzeum Wnętrz Pałacowych (bilet). To jednopiętrowy budynek z licznymi dekoracjami fasadowymi. Ten XVIII – wieczny pałacyk, za czasów Branickich mieścił w sobie dwadzieścia dwa pomieszczenia, z czego większość miała charakter reprezentacyjny. Piętro pałacyku zajmowały apartamenty gościnne, zaś dolną – apartamenty Branickich.
+ OPCJONALNIE: „WIOSKA BOCIANIA”: Pentowo to wspaniałe miejsce dla miłośników ptaków. Ten czarujący zakątek wspólnie z miastem Tykocin nosi tytuł Europejskiej Wsi Bocianiej, który Pentowo otrzymało w 2001 roku z rąk niemieckiej fundacji Euronatur. Tytuł ten przyznawany jest tylko jednemu takiemu miejscu w  kraju. Z 2 wież widokowych można obejrzeć 25 gniazd bocianich. Dodatkowo można zamówić ognisko i krótką przejażdżkę konną w siodle.
13:30 -- NA ZAKOŃCZENIE PROGRAMU MOŻNA ZAMÓWIĆ OGNISKO.
15/16:00 -- ORIENTACYJNA GODZINA POWROTU.

ŚWIADCZENIA zawarte w cenie:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingi płatne.
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów.
* Opieka pilota (może wsiadać po drodze).
+ Wizyta w wiosce bocianiej płatna dodatkowo.
+ Ognisko z kiełbaskami lub własnym prowiantem.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 5/6 godzin (© 2023).
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH