FERIE W TATRACH

→ WYCIECZKI INDYWIDUALNIE

Cena:979.00
W tej cenie: 3 wolne miejsca.


Najwyższe polskie góry to zdecydowanie miejsce, w którym można się zakochać. Niektórzy wracają tu po kilka i więcej razy w roku. Strzeliste szczyty, skały, górskie potoki i stawy, w których przeglądają się jak w lustrze wierzchołki gór no i świadomość, że jest się w tych naj w Polsce, to wszystko sprawia, że wędrówki po Tatrach są niesamowite.


"TATRY: ZAKOPANE- SMOKOWIEC"                      
CENA REGULARNA: 1099 ZŁ

20.01.2024- SOBOTA
» KRUPÓWKI
07:00 -- ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI W BIAŁYMSTOKU.
17:00 -- PRZYJAZD DO ZAKOPANEGO, które jest najwyżej położonym miastem w Polsce. Położony u podnóża Tatr - zapewnia niezapomniane widoki na góry. Dwa szczyty stały się już jego symbolem: Gubałówka i majestatyczny Giewont. Zakopane jest też prawdziwą skarbnicą zabytków – wiele budynków zamieszkałych po dziś dzień, to perełki architektury ludowej. Znajdziemy tu zabytkowe góralskie chaty, piękne bogato zdobione wille, które gościły przed laty wielu znakomitych gości. W programie spacer po KRUPÓWKACH. To najbardziej znana ulica miasta, gwarna i tętniąca życiem. Ulica ciągnie się wzdłuż potoku Foluszowego. Znajdziemy tu praktycznie wszystko: luksusowe hotele, sklepy, najlepsze restauracje oraz bary i kawiarnie.
--- NASTĘPNIE PRZYJAZD DO PENSJONATU.
--- ZAKWATEROWANIE UCZESTNIKÓW. NOCLEG.

21.01.2024- NIEDZIELA » SMOKOWIEC
08:30 -- ŚNIADANIE.
09:30 -- WYJAZD Z PENSJONATU I REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Tego dnia czeka nas niedzielna wycieczka w SŁOWACKIE TATRY. Są one mniej znane, ale za to owiane owiane nutą tajemnicy i legendami. Ich obszar wynosi 341 km2 kwadratowych co oznacza że na terytorium Słowacji leżą cztery piąte powierzchni całych Tatr. Ze względu na nadzwyczajną koncentrację piękna przyrody Tatry zasłużyły sobie na nazwę „miniaturowych Alp“, ponieważ na niewielkiej powierzchni występuje wszystko to, co oferują Alpy. W programie spacer z pilotem na Hrebienok i do dostojnych Wodospadów Zimnej Wody (2 h. w jedną stronę). Zaliczane są one do unikatów, przepływają przez liczne formacje skalne tworząc widowiskowe katarakty. Kaskadę tworzą – od dołu – Długi Wodospad, Wielki Wodospad, Skryty Wodospad i Mały Wodospad. Granitowe gardziele rozcinane spadającą wodą rozłamują się na bloki skalne, zaściełające koryto Zimnej Wody. Ze szlaku podziwiamy także potężne tatrzańskie szczyty: Gerlach, Sławkowski Szczyt i Łomnicę, a na południe piękną panoramę całych Niżnych Tatr. Następnie przez popularny szczyt Hrebienok zejdziemy do Starego Smokowca. Jest to najstarsza tatrzańska osada znana z górskiej scenerii u podnóża Tatr. Osada potrafi olśnić turystów swoim nieco staroświeckim charakterem, licznymi budynkami willowymi, a także zielonymi terenami pośród górskiej scenerii. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł architektury jest Grand Hotel, który został wybudowany tu już w 1904 roku. Tu będziemy mogli odpocząć po górskiej wędrówce i zjeść słowackie, regionalne dania w jednej z licznych lokalnych restauracji.
Ok. 18:00 -- PRZYJAZD DO PENSJONATU. NASTĘPNIE NOCLEG.

22.01.2024- PONIEDZIAŁEK » GUBAŁÓWKA + ZAKOPANE
08:30 -- ŚNIADANIE.
09:30 -- WYJAZD Z PENSJONATU I REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Poznajemy TATRY- szalenie piękne góry, które usadowiły się na granicy Polski i Słowacji. Urokliwe doliny, wielkie, granitowe, kopulaste szczyty, okraszone tradycyjną drewnianą architekturą i kuchnią góralską- tworzą niepowtarzalną magię tego miejsca. GUBAŁÓWKA I SZYMOSZKOWA: wycieczka zaczyna się od widowiskowego wjazdu koleją gondolową (bilet) na Polanę Szymoszkową. Stamtąd zaczynamy spacer na Gubałówkę podziwiając panoramę Tatr i śpiącego rycerza- majestatycznego Giewontu (z pilotem- bez oprowadzania). Następnie odwiedzimy ZAKOPANE uważane za „zimową stolicą Polski". Zobaczymy tu sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu, podziwiamy architekturę miasta i budynki w stylu zakopiańskim. Poznamy także inne postacie związane z miastem: m.in. Tytusa Chałubińskiego i ludowego gawędziarza Sabałę, których pomnik stoi przy trasie do Kuźnic. W programie nie może zabraknąć wizyty przy WIELKIEJ KROKWI. Jest to największa skocznia narciarska w Polsce, jej uroczystego otwarcia dokonano już w 1925 roku. Budowlę podziwiamy z perspektywy ulicy Bronisława Czecha.
+ OPCJONALNIE: BASENY TERMALNE [dopłata]: wody termalne cieszą się ogromną popularnością. Termy relaksują i odprężają nasze ciało, woda termalna zawiera potas, krzem, żelazo, magnez, siarkę, chrom, mangan, selen i wapń, a te pierwiastki należą do grupy niezbędnych dla ludzkiego organizmu. Mają też korzystny wpływ na pracę serca, eliminują bóle mięśni i stawów, podkręcają metabolizm, obnizają poziom stresy, stabilizują system nerwowy. Warto również wspomnieć o korzystnym działaniu na kondycję skóry, ujędrniają ją, wygładzają i usprawniają proces regeneracji.

23.01.2024- WTOREK » RUSINOWA POLANA
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW I WYJAZD W DALSZĄ TRASĘ.
Ostatniego dnia naszej wycieczki zapraszamy na RUSINOWĄ POLANĘ. Trasa jest wyjątkowo piękna ze względu na rewelacyjne panoramy Tatr. Wspominał już o nich z zachwytem Tytus Chałubiński pisząc o „widoku na 100 szczytów i przełęczy”. Odwiedzimy także pięknie położone Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, wiele par zawarło tu związek małżeński, a woda ze znajdującego się obok źródełka powszechnie uważana jest za uzdrawiającą. Indywidualny zakup biletów i spacer pod kierunkiem pilota grupy.
--- PO ZAKOŃCZENIU PROGRAMU WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
--- W TRASIE POSTÓJ NA OBIAD (NP MC DONALD). PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE.
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI W GODZINACH WIECZORNYCH.
Powyższy program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

CENA ZAWIERA:
* Przejazd autokarem. Opłaty drogowe i parkingi.
* 3 noclegi (pokoje 2- 4- osobowe z łazienkami).
* Opiekun grupy/ pilot.
* Usługi przewodnickie.
* Pakiet ubezpieczeń NNW, KL.
* Obowiązkowe składki na TFG i UFG.
* Wyżywienie: 3 śniadania.

PŁATNE DODATKOWO:
+ bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
+ obiadokolacje.

+ pokój 1- osobowy: dopłata 250 zł.

_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA POZOSTAŁE WYCIECZKI PRYWATNE
© 2024