6.01 Lazurowy Adriatyk

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE

od 1749 zł


"LAZUROWY ADRIATYK"      

PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ
»
15:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I RUSZAMY!
-- PRZEJAZD PRZEZ POLSKĘ, SŁOWACJĘ I WĘGRY.
-- WJAZD DO CHORWACJI.

2 DZIEŃ »
-- PO POŁUDNIU PRZYJAZD W OKOLICE MIASTA RIJEKA.
-- ROZMIESZCZENIE GRUPY W POKOJACH.
-- OŚRODEK WYPOCZYNKOWY 2**, DOMKI MUROWANE TYPU BUNGALOW Z ŁAZIENKAMI.
-- SPACERY, PLAŻOWANIE, CZAS WOLNY.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ »
-- ŚNIADANIE.
+ POPOŁUDNIU WYCIECZKA FAKULTATYWNA NA JEZIORA PLITWICKIE (cena: 59 €/ może się odbyć przy min. 30 os). W programie w pierwszej kolejności odwiedzimy RASTOKE. To mała i urokliwie położona na połączeniu dwóch rzek – Slunjčica i Korana miejscowość. Slunjčica przepływa przez kilka wodospadów i wpada kaskadami do rzeki Korany. To zjawisko nazywane jest barierami tufowymi, które nadają wodospadom ich unikalny kształt. Za dodatkową opłatą zwiedzanie skansenu osady młynów, z których najstarsze pochodzą z XVIII w. Następnie przejazd do PARKU NARODOWEGO JEZIOR PLITWICKICH, jednej z największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Park słynie z 16 pięknych, niedużych jezior połączonych aż 92. wodospadami i figuruje na liście UNESCO. Długość wszystkich jezior wynosi około 8 km, a ich powierzchnia to 200 ha. Bilet wlicozny w cenę wycieczki fakultatywnej.
-- POWRÓT DO HOTELU.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

4 DZIEŃ »
-- ŚNIADANIE.
-- DZIEŃ WOLNY, SPACERY, PLAŻOWANIE, CZAS WOLNY.
+ WYCIECZKA FAKULTATYWNA (płatna na miejscu).
# 1. WYSPA KRK: 20 €. Przejazd do miasta KRK. Spacer po Placu Kaplin, Kasztel Frankopański, Bazylika Najświętszej Maryi Panny. Następnie przejazd do VRBNIKA położonego na klifie, skąd można podziwiać piękne widoki na katedrę, wąskie, kręte uliczki, ruiny wież i winnice, z których jest wytwarzane jedno z najsłynniejszych win: Vrbnička žlahtina. Dodatkowo degustacja wina i lokalnego sera: dopłata 10 €. Wycieczka się odbędzie przy 30 min. osobach chętnych.
# 2. REJS STATKIEM 1,5 GODZINY. Wycieczka zachwyca przede wszystkim dzięki wspaniałym krajobrazom, zatoczkom, plażom Adriatyku i widokiem na malowniczą Wyspę KRK (wycieczka na zamówienie, cena: 18 €).
# 3. Przejazd w okolice Novigradu na Istrii, gdzie znajduje się największy park wodny w Chorwacji ISTRALANDIA. W parku znajduje się m.in. jeden z największych basenów ze sztuczną falą w rejonie Morza Śródziemnego, dwupoziomowy basen z hydromasażem, liczne zjeżdżalnie oraz animacje dla dzieci i dorosłych (wycieczka niedostępna).
-- WIECZOREM OBIADOKOLACJA.
-- NOCLEG.

5 DZIEŃ »
-- ŚNIADANIE.
+ WYCIECZKA FAKULTATYWNA (18 € płatne na miejscu).
Przejazd do RIJEKI. To dziś największy port w Chorwacji, niegdyś kluczowy dla całych Austro- Węgier- będąca jego oknem na świat. Dziś uważana jest za miasto otwarte i zróżnicowane, co w dużej mierze zawdzięcza swojej bogatej historii. Po raz pierwszy została zasiedlona przez Rzymian, którzy nazwali ją Tarsaticae. Na miejscu odwiedzimy: Promenadę KORZO i wieżę zegarową- to serce miasta i symbol Rijeki, KATEDRĘ ŚW. WITA, która wyszła spod rąk znakomitych włoskich architektów, ZAMEK TRSAD- kolebka dzisiejszego miasta w którym zaczęła pisać się historia Rijeki. Na jego szczyt prowadzą urokliwe schody i już podczas wspinaczki na górę, można podziwiać niesamowite widoki. Zwiedzanie zakończymy wizytą na TARGU. Ten kolorowy bazar jest ucztą i dla oczu i dla duszy. Oprócz owoców, warzyw i przypraw znaleźć na nim można wiele lokalnych wytworów rzemieślniczych, a ceny są bardzo przystępne. Następnie udamy się do miasteczka KASTAV. Leży ono na stromym zboczu, z góry podziwiamy przepiękny widok na Rijekę i Adriatyk.
-- POWRÓT DO HOTELU.
-- OBIADOKOLACJA.
-- NOCLEG.

6 DZIEŃ »
-- ŚNIADANIE.
-- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW W GODZINACH PORANNYCH.
-- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
-- W CZASIE PODRÓŻY DŁUŻSZY PRZYSTANEK NA OBIADOKOLACJĘ (we własnym zakresie).
-- PRZEJAZD PRZEZ WĘGRY I SŁOWACJĘ.

7 DZIEŃ »
-- PRZEJAZD PRZEZ POLSKĘ.
-- W GODZINACH PORANNYCH ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
* Przejazd autokarem do Chorwacji i z powrotem w załodze 2- osobowej.
* Opłaty drogowe i autostradowe.
* 4 noclegi.
* Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje.
* Pakiet ubezpieczeń NNW oraz KL.

ŚWIADCZENIA PŁATNE DODATKOWO:
+ Wycieczki fakultatywne: ceny są podane przy grupie min. 30 osób chętnych.
+ Wyżywienie w czasie podróży.
+ TAXA klimatyczna: 10 € (płatna na miejscu).
+ Obowiązkowa składka na TFG oraz UFG: + 20 zł.