ŚWIAT TECHNIKI (7 dni)

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE

PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień
Wyjazd z Warszawy w kierunku Słubic.
Fakultatywnie zwiedzanie Poznania.
Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień
Przejazd do Berlina, Muzeum Techniki, zwiedzanie wybranych działów z przewodnikiem i indywidualnie np. lotniczego, chemicznego, komunikacji drogowej lub szynowej, energii  i innych. Następnie zwiedzanie najważniejszych zabytków Berlina skupionych wzdłuż Unter den Linden i Wyspy Muzeów.
Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Wolfsburga:  zwiedzanie Autostadt reprezentacyjnego miejsca koncernu VW, obejmującego historie i teraźniejszość firmy i innych marek należących do VW (Porsche, Bugatti, Skoda, Seat). Przejazd w kierunku Eisenach.
Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Automobile Welt  Eisenach, Fahrzeugfabrik Eisenach produkujące pierwsze auta w 1898r, znane z marek Dixi i EMW, będących kolebką  samochodów osobowych BMW, potem Wartburga w czasach NRD,  ew.  zwiedzenia jednego z najsłynniejszych zamków średniowiecznych Niemiec - Wartburga. Przejazd w kierunku Bamberg/ Norymberga.
Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień
Po śniadaniu przejazd do Monachium,  zwiedzanie  starej częsci miasta: od Stachusa przez Odeonsplatz do Isartor (kościół NMP, Marienplatz, Nowy i Stary Ratusz, Hofbräuhaus, rynek wiktualiów) i dalej w kierunku Isary do Muzeum Niemieckiego, największego i najstarszego  muzeum techniki i nauki zał. w 1903r. (1,3 mln. eksponatów). Wewnątrz np. pierwszy silnik lotniczy braci Wright, U-Boot U1, pierwszy komputer czy silnik Diesla, maszyna parowa J. Watta. Zbiory samolotów, maszyn drogowych i szynowych itp.  
Wieczorem wizyta w jednej z monachijskich piwiarni.
Obiadokolacj. Nocleg.

6 dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Olimpiapark,  ew. wjazd na wieżę TV,  Stadion Olimpijski i muzeum BMW.
Wyjazd w kierunku Pilzna. Nocleg.

7 dzień
Po śniadaniu przejazd do Warszawy i Białegostoku.

ŚWIADCZENIA:
Przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe i parkingowe.
Pakiet ubezpieczenie NNW + KL.
Opieka osoby ze strony organizatora.
3 noclegi. Wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje.

CENY:
na zapytanie tel. +48858798400, ramisbort@wp.pl

FAKULTATYWNIE:
~ bilety i przewodnictwo ok. 70 €

Dlaczego warto odwiedzić?
Niemcy
- kraj położony na zachód od Polski, miedzy Renem a Odrą, nasz sąsiad, wydawałoby się,  że  dobrze znany większości z nas. Nic bardziej mylnego. Turystycznie kojarzony głównie z Berlinem, Poczdamem lub bawarskimi zamkami Ludwika II. Zwykle traktowany jako miejsce tranzytu. Kraj wywołujący w nas Polakach dziesiątki skojarzeń tych pozytywnych i negatywnych.  A jest  to bardzo zróżnicowany i barwny twór wykuty w czasie  ponad tysiącletniej historii przez spojenie wielu niezależnych państw i księstw. Niemcy to  miejsce wielu wydarzeń historycznych, wspaniałych zabytków, ciekawych miast i muzeów, malowniczych zakątków i krajobrazów.   Niemcy to również znamienita kuźnia europejskiej sztuki, nauki i techniki.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do odwiedzenia z nami tego interesującego kraju. Proponujemy wycieczki stałe jak też wedle indywidualnego zapotrzebowania. Zapewniamy profesjonalna obsługę,  nasi piloci, przewodnicy to pasjonaci tematu.

Muzeum Techniki w Berlinie: utworzone w 1982 roku ze zbiorów przechowywanych w kilku miejscach. Zawiera wiele interesujących eksponatów podzielonych na 16 stałych ekspozycji : m.in lotnictwo, żegluga, pojazdy szynowe i kołowe, fototechnika, automatyka,  chemia i farmacja,  informatyka, produkcja  papieru, automatyka. Muzeum otoczone jest przez duży park, na terenie którego mieszczą się, między innymi, dwa wiatraki, młyn wodny, browar oraz kuźnia. Połączenie przeszłości ze współczesnością reprezentuje bombowiec Douglas C-47, mieszczący się na dachu, tuż nad wejściem do Muzeum Techniki.  Przypomina on o niedawnej przeszłości miasta, kiedy to  w 1948r był ostoją mostu powietrznego dla okrążonego przez Sowietów Berlina.
Więcej informacji na temat muzeum, godziny otwarcia i ceny biletów:
MUZEUM TECHNIKI BERLIN

Autostadt w Wolfsburgu (Niemcy): Centrum wystawowe koncernu VW w jego mateczniku- Wolfsburgu. To prawdziwe małe miasteczko z pełnym zapleczem. Na jego terenie znajduje się kilka pawilonów, w których przedstawiono historię i współczesność motoryzacji wszystkich marek będących w rękach Volkswagena. Znajdziemy tu Porsche, Lomborgini, Skodę, Seata, Audi oraz VW. Wszystko to w bardzo przyjaznym  człowiekowi otoczeniu, wśród mnóstwa zieleni, kwiatów, wody oraz zaplecza gastronomicznego.
Więcej informacji na temat muzeum, godziny otwarcia i ceny biletów:
AUTOSTADT WOLFSBURG

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400