ŚWIĘTOKRZYSKA PRZYGODA

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

od 699 zł


GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE w Koronie Gór Polski chronologicznie są pierwsze od końca- więc śmiało możemy stwierdzić że są stare jak świat. Jedne z najbardziej tajemniczych gór w Polsce, niegdyś trudno dostępne, pełne jaskiń, formacji skalnych i rumowisk od wieków pobudzały wyobraźnię gawędziarzy. Głazy na zboczu najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich – Łysicy to przecież stołki zbierających się tu w noc świętojańską czarownic, a ślad na skale leżącej przy szlaku prowadzącym na Łysiec, czyli Święty Krzyż, to nic innego jak stopa diabła uciekającego w popłochu przed światłem dziennym.

ŚWIĘTOKRZYSKA PRZYGODA  
PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ

07:00 -- WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI.
12:00 -- ORIENTACYJNA GODZINA PRZYJAZDU.
KAZIMIERZ NAD WISŁĄ: to urocze miasteczko o zabytkowym rozplanowaniu urbanistycznym i renesansowej zabudowie. Miasto, nazywane Małym Gdańskiem, leżało na szlaku handlowym z Małopolski nad Bałtyk. Śladów przeszłości znajdziemy tu wiele- od skamieniałych amonitów przez zamek Kazimierza Wielkiego (bilet) i kościół farny (z zewnątrz) po Rynek z kamieniczkami a na nim drewnianą słynną studnię. Spojrzymy też na miasto z Góry Trzech Krzyży (bilet).
+ FAKULTATYWNIE: KRZEMIONKI OPATOWSKIE (bilet): zwiedzamy ogromną sieć kopalń pochodzących z epoki neolitu, a więc sprzed pięciu tysięcy lat. Badacze twierdzą, że kopalnie krzemienia w tej okolicy funkcjonowały pomiędzy IV a II tysiącleciem przed naszą erą
-- LUB ŻYWE MUZEUM PORCELANY (bilet): zapraszamy na wycieczkę do świata porcelany i poznania tajników jej produkcji oraz jej historię. Odryjmy świat sztuki i designu przez dotyk, słuch, węch, zobaczymy obserwując na żywo jak ręcznie powstaje porcelana. W programie wizytty: Żywe Muzeum Porcelany – pokaz produkcji, Wystawa Starej Porcelany – historyczne zbiory, Warsztaty Porcelanowe – program Róża (uczestnik zabiera ze sobą wykonane dzieło – w stanie surowym).
17/18:00 -- W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH OBIADOKOLACJA.
-- PRZYJAZD DO MIEJSCA NOCLEGU.
ROZMIESZCZENIE GRUPY W PENSJONACIE LUB OŚRODKU WYPOCZYNKOWYM W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH Z ŁAZIENKAMI. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ
Ok. 08:00 -- ŚNIADANIE.
Ok. 09:00 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ I REALIZACJA PONIŻSZEGO PROGRAMU ZWIEDZANIA:
Naszą przygodę z górami zaczynamy w NOWEJ SŁUPII. To miejscowość, w której odkryto pozostałości dawnych pieców hutniczych tzw. dymarek. Przy „drodze królewskiej” na ŚWIĘTY KRZYŻ znajduje się kamienna figura przedstawiająca klęczącego człowieka. Nazywana jest Emerykiem lub pielgrzymem. Figura jest wykuta z kamienia kwarcowego. Stąd wyruszamy szlakiem na Łysą Górą- zwaną Świętym Krzyżem, gdzie odwiedzimy opactwo Benedyktów z XII wieku. Na wierzchołku góry leży pięknie położony klasztor i kościół Św. Krzyża. Zobaczymy też Muzeum Misyjne Księży Oblatów (wstęp), kaplicę Relikwii Krzyża Świętego- Oleśnickich (bilet), krypty Jeremiego Wiśniowieckiego, oraz zachwycimy się panoramą świętokrzyskich gołoborzy (punkt widokowy/ bilet).
KIELCE: zwiedzamy miasto z koroną w Herbie. Biskup Ferdynand Jagiellończyk postanowił, że godłem Kielc będzie złota korona i litery CK. Zobaczymy PAŁAC BISKUPÓW (z zewnątrz), KATEDRĘ wzniesiona w 1171 r. oraz ulicę SIENKIEWICZA, która jest główną promenadą miasta z zabytkowymi budowlami.
W dalszej kolejności złożymy wizytę w JASKINI "RAJ" (bilet). To najpiękniejsza polska jaskinia krasowa, która rozwinęła się w wapieniach. Ukształtowała się najprawdopodobniej w trzeciorzędzie i czwartorzędzie. To właśnie tam zostały odnalezione szczątki narzędzi używanych przez neandertalczyka używane przed 50 000 lat.
Niezwykłą atrakcją będzie także ZAMEK W CHĘCINACH (bilet). Jest to zamek królewski wzniesiony w XIII i XIV wieku z wapienia oraz piaskowca. Ze względu na swoje położenie na wzgórzu wysokości 360 m. był niezwykle trudną do zdobycia warownią. Składa się z zamku górnego oraz przygródka z dziedzińcem. Górują nad nim dwie okrągłe wieże i czworokątna baszta. Dla Władysława Łokietka przez pewien czas stanowił nawet centrum administracyjne i polityczne. Stąd wyruszały wojska na słynną Bitwę pod Płowcami w 1331 roku.
OK. 18:00 -- PO ZAKOŃCZONYM ZWIEDZANIU POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIE.
Ok. 19:00 -- OBIADOKOLACJA. NASTĘPNIE NOCLEG.

3 DZIEŃ
Ok. 8:30 -- ŚNIADANIE.
Ok. 9:30 -- WYKWATEROWANIE Z OŚRODKA I REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
Tego dnia zobaczymy ZAMEK KRZYŻTOPÓR w Ujeździe. To pełna magii i tajemniczości ruina zagubiona wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej, z dala od głównych dróg i szlaków. Jest zabytkiem klasy międzynarodowej, wyjątkowym, chociaż mocno zniszczonym. Zwiedzimy ruiny pałacu Krzysztofa Ossolińskiego, zbudowanego w stylu włoskim typu palazzo in fortezza (bilet).
Ok. 14:00 -- POSTÓJ NA OBIAD.
--- POWRÓT NA MIEJSCE ZBIÓRKI I ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (DOKŁADNĄ GODZINĘ PODA PILOT).

Świadczenia:
* 2 noclegi w pokojach 2- 4- osobowych.
* 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej.
* Usługa przewodnika, opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że pilot może dołączyć po trasie).
* Bilety wstępu: Zamek i Baszta oraz Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu, Kopalnia Krzemienia, Świętokrzyski Park Narodowy, Kaplica Oleśnickich, Jaskinia Raj, Zamek w Chęcinach, Zamek Krzyżtopór.
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
* Organizacja imprezy, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* Ubezpieczenie NNW.
W nawiasach [...] podane są propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 42 uczestników.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546