LETNI FESTIWAL ŚWIATŁA

--» OSOBY PRYWATNE

Cena:182.00
W tej cenie: 3 wolne miejsca.

 

19 SIERPNIA 2023 (SOBOTA)
Jak co roku - w sierpniu Toruń zamieni się w bajkową scenerię Festiwalu Światła. To niepowtarzalna okazja aby zobaczyć miasto w innym świetle— dosłownie oraz w przenośni. Kolorowe iluminacje oraz gotycka architektura stanowią połączenie, którego nie widzi się na codzień. Na festiwal składają się instalacje, których podstawową materią jest światło. Rozproszone w wielu punktach miasta świetliste dzieła sztuki, projekcje, interaktywne prezentacje przygotowane są przez międzynarodowe grono artystów. Dzięki podświetleniom i projekcjom swój kształt zmieniają budynki i place, zyskując nowe, nieznane dotąd oblicze.
OFICJALNA STRONA FESTIWALU ŚWIATŁA http://www.bellaskyway.pl/

LETNI FESTIWAL ŚWIATŁA W TORUNIU
CENA REGULARNA: 219 ZŁ

PROGRAM WYCIECZKI
:
08:00 -- WYJAZD Z BIAŁEGOSTOKU
14:00 -- PRZYJAZD DO TORUNIA
14:30 -- CZAS WOLNY LUB ZWIEDZANIE OPCJONALNE:
Na rozpoczęcie programu wizyta w PLANETARIUM [+ dopłata za bilet normalny 25 zł./ wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa], bo jakże mógłby się kopernikowski gród obejść bez niego. Nowoczesne wyposażenie, efekty specjalne gwarantują niezapomniane wrażenia. Tutaj można w środku dnia zobaczyć rozgwieżdżone niebo, odbyć kosmiczną podróż na odległe planety, przelecieć przez pierścienie Saturna czy spojrzeć w kosmiczną przestrzeń z innych planet. Bilet należy zarezerwować w naszym biurze.
ZAMIENNIE WIZYTA W MUZEUM PIERNIKA [+ dopłata za bilet normalny ok. 40 zł./ wcześniejsza rezerwacja jest obowiązkowa]: tutaj odbędziemy naszą podróż do krainy zmysłów, tutaj również będziemy mogli wypiec własny piernik dekoracyjny, który, mamy nadzieję, stanie się najpiękniejszą pamiątką z wizyty w Toruniu. Po przekroczeniu progów muzeum poznamy przyprawy używane do wyrobu pierników (m.in. goździki, anyż, kardamon, miód, mąka). Dowiemy się również, z jakich krajów docierały one w średniowieczu do Polski. Bilet należy zarezerwować w naszym biurze.
16:00- 19:00 -- ZWIEDZANIE MIASTA Z PRZEWODNIKIEM
Nasz wspólny spacer umożliwi Państwu poznanie najpiękniejszych zaułków miasta. Zobaczymy: Łuk Cezara, Kościół Mariacki NMP a w nim nagrobek Anny Wazówny, Rynek i Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa. Przejdziemy Piernikową Aleją Gwiazd, zerkniemy na gospodę flisaczą i Fontannę Flisaka, pomnik Mikołaja Kopernika i tzw. Dom Kopernika (z zewnątrz), Gospodę Pod Modrym Fartuchem, kościół św. Ducha i Kamienicę Pod Gwiazdą. Przyjrzymy się także Krzywej Wieży- która tak jak jej słynna imienniczka z Pizy, sprawia wrażenie, że niedługo runie na ziemię. Liczymy jednak, że tak się nie stanie, bo obiekt ten stanowi interesującą atrakcję. Dowodem na to są turyści, którzy z obowiązkowym selfie podtrzymują budowlę jedną ręką. Pomimo aż tylu atrakcji w programie nie może zabraknąć spaceru Drogą Królewską do katedry świętych Janów. Pokażemy Państwu także sklepy firmowę, w których możemy zrobić ZAKUPY PIERNIKÓW. Pycha!
19:00- 20:30 -- OBIAD [+ dopłata]
20:30- 22:30 -- FESTIWAL ŚWIATEŁ [+ dopłata za bilet]. Tegoroczna edycja ma nawiązywać do Mikołaja Kopernika. Czekamy z niecierpliwością na szczegóły imprezy.
23:00 -- WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ
-- POWRÓT DO BIAŁEGOSTOKU W GODZINACH NOCNYCH/ PORANNYCH.
Podany program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

ŚWIADCZENIA BIURA PODRÓŻY:
* przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe
* usługa przewodnika w Toruniu
* ubezpieczenie NNW.

OPŁATY DODATKOWE:
+ BILET WSTĘPU NA FESTIWAL + POSIŁEK: ok. 70 zł  (cena może ulec zmianie).
+ FAKULTATYWNE ZWIEDZANIE:
# 1. PLANETARIUM 25 zł (normalny),
# 2. MUZEUM PIERNIKA 40 zł (normalny).
REZERWACJA W/W WEJŚCIÓWEK JEST OBOWIĄZKOWA.

BARDZO WAŻNE
:
Osoby które chcą skorzystać z dodatkowych opcji zwiedzania muszą to obowiązkowo zgłosić w biurze gdyż liczba miejsc jest ograniczona i pula biletów w tym terminie w każdej chwili może zostać wyczerpana.

--
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH
© 2023