WEEKEND W KOŁOBRZEGU

Wycieczki indywidualne

Cena:499.00


Szanowni Państwo!

Zapraszamy nad morze!

Kołobrzeg to największe i najznakomitsze uzdrowisko na polskim Wybrzeżu, leżące w województwie zachodniopomorskim, przy ujściu rzeki Parsęty do Bałtyku. Ponadto jest to morski port handlowy, rybacki, pasażerski i wojenny. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny, gdzie leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów. Mimo że nic nie „pobije” sopockiego mola o długości 511,5 m, Miasto cieszy się pięknym o długości 220 metrów. Oprócz tego działa latarnia morska, która została wybudowana z 1946 roku.

WSTĘPNA PROPOZYCJA PROGRAMU
Program jest orientacyjny i może ulec zmianie

1 dzień - 22.10.2021 (piątek)
12/14:00 wyjazd z Białegostoku i przejazd do Mrzeżyna.
20/22:00 przyjazd na miejsce. Zakwaterowanie.
Dostępne pokoje 2- 3- osobowe z łazienkami.
Pokoje 1- osobowe z dopłatą 100 zł./ os. za cały pobyt.
Nocleg.

2 dzień - 23.10.2021 (sobota)
09:00 Śniadanie.
10:00 wyjście na wycieczkę z pilotem- bez oprowadzania przewodnickiego.
MRZEŻYNO: spacer z pilotem nad morze, zobaczymy ujście Regi do Bałtyku, port morski, pomnik zaślubin z morzem, falochron- i promenadę nadmorską.
Następnie DŹWIRZYNO: spacer na wędrującą wydmę "Patelnia". Przemieszcza się ona rocznie o ok. 2m w kierunku północno- wschodnim.
Przejazd do TRZEBIATOWA. Położone nad rzeką Regą miasto ma rodowód sięgający średniowiecza. Miasto lokowano w średniowieczu i do dzisiaj możemy to poznać po szachownicowej siatce ulic jego najstarszej części. Oprócz układu urbanistycznego do obejrzenia jest w Trzebiatowie kilka ciekawych zabytków: Ratusz Miejski, mury obronne z Basztą Prochową i Pałac Wirtembergów (panorama z zewnątrz).
Po południu powrót do ośrodka. Spacery nad morze i czas wolny.
Obiad we własnym zakresie.
Wieczorny powrót do Hotelu. Nocleg.

3 dzień - 24.10.2021 (niedziela)
09:00 śniadanie.
11:00 wykwaterowanie z pokojów i przejazd do KOŁOBRZEGU.
Po przyjeździe do godziny 21:00 zwiedzamy miasto piechotą- bez poruszania się autokarem.
Średniowieczny układ Starówki zachował się od XIII wieku, kiedy Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie. Ośrodek założono w formie szachownicy z prostokątnym rynkiem. Od rynku odchodziły wąskie uliczki usytuowane względem siebie pod kątem prostym. Miasto było lokowane na prawie niemieckim i już w XV wieku było w całości niemal murowane. Ślady tamtych lat możemy zobaczyć jeszcze na strych uliczkach: Duboi, Kamienna czy Wąska. Na ulicy Dubois stoi Baszta Prochowa- jedyny zachowany obiekt średniowiecznego systemu obronnego Starego Miasta.
Zwiedzanie Muzeum Oręża Polskiego (bilet 25 zł).
Następnie spacer z pilotem, w czasie którego zapoznamy się z miastem. Zobaczmy Bazylikę Wniebowzięcia NMP- to monumentalna, cenna budowla pięcionawowa z przełomu XIV i XV wieku. Wewnątrz zachowało się kilka zabytkowych elementów wyposażenia, a na jej wieży dostępny jest taras widokowy. Ładny jest również monumentalny neogotycki Ratusz przy ul. Ratuszowej. Przed nim, w miejscu dawnego pomnika króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III stanęła obecnie ciekawa fontanna w formie kuli ziemskiej obracającej się na wodzie. Następnie Plac Ratuszowy i Baszta Prochowa oraz przejście do części uzdrowiskowej. Zobaczymy tam Latarnię Morską, Nadmorski Bulwar Szymańskiego, Pomnik Zaślubin Polski z morzem, Molo, Plażę Centralną i Port Morski. Po południu czas wolny- spacery po plaży, molo i parku.
Dodatkowo proponujemy REJS STATKIEM po Bałtyku (ok. 40 minut).
20:00 Wspólna obiadokolacja kończąca wycieczkę (dopłata 40 zł).
21/22:00 Wyjazd w drogę powrotną do Białegostoku.
Powrót w godzinach porannych.

Świadczenia: Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
Ubezpieczenie NNW. Opieka osoby ze strony organizatora.
2 noclegi ze śniadaniami. Pokoje 2- 3- osobowe. Pokój 1- os. = dopłata 100 zł.

Bilety wstępu do wybranych muzeów opłacamy we własnym zakresie.
Przyjmujemy płatności BONEM TURYSTYCZNYM.

Można zgłoscić dowolną liczbę uczestników.
UMOWA ORGANIZACJI IMPREZY TURYSTYCZNEJ

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400