4.10 Nad Modrym Dunajem

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE

 

Wiedeń to wspaniałe miasto europejskie pełne cudownych zabytków, pomników, ale także kwitnącej młodej kultury. Jest stolicą Austrii. Leży w północno- wschodniej części tego kraju, nad Dunajem w Kotlinie Wiedeńskiej, u podnóża lasu Wiedeńskiego. Został założony około 500 p.n.e. jako osada celtycka. Prawa miejskie uzyskał w roku 1221, stając się jednym z największych i najważniejszych miast Świętego Cesarstwa Rzymskiego, a po jego upadku – stolicą Cesarstwa Austrii. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX wieku, zostało w 2001 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na bogactwo atrakcji należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy.

"NAD PIĘKNYM, MODRYM DUNAJEM"
PRZYKŁADOWY PROGRAM

1 DZIEŃ

06:00 -- SPOTKANIE UCZESTNIKÓW I WYJAZD Z MIEJSCA ZBIÓRKI.
13:00 -- PRZYJAZD DO ZABRZA. ZWIEDZANIE KOPALNI GUIDO. To jedyna w swoim rodzaju kopalnia węgla kamiennego, do której można zjechać prawdziwą klatką szybową i przekonać się, jak wygląda praca górników pod ziemią. Tak wyjątkowego zabytku techniki górniczej nie ma w całej Europie! Obecnie w Kopalni Guido zamiast pokładów węgla wydobywa się turystykę, kulturę i rozrywkę - na udostępnionych do zwiedzania poziomach 170, 320 i 355 czeka na turystów moc atrakcji. Aby przekonać się, jak wygląda współczesne i historyczne górnictwo, wystarczy włożyć kask, pobrać lampę i ruszyć na spotkanie podziemnej przygody.
15:00 -- WYJAZD W DALSZĄ TRASĘ I PRZEJAZD NA SŁOWACJĘ.
17:00 -- PRZERWA NA OBIAD.
23:00 -- PRZYJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
23:30 -- ROZLOKOWANIE GRUPY W POKOJACH. NOCLEG.

2 DZIEŃ
08:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- WYJAZD Z HOTELU I REALIZACJA PROGRAMU ZWIEDZANIA.
10:00 -- ZAMEK DEVIN: zwiedzamy średniowieczny zespół zamkowy: grobowiec z epoki rzymskiej z IV w., Bramę Morawską, 2 baszty z XV w., ruiny średniej i górnej części zamku, studnia, taras obserwacyjny z widokiem na Dunaj i austriackie wzgórze Braunsberg, wieża dziewicza z zębatymi murami, pozostałości baszty z XIII wieku, platforma widokowa (bilet).
13:00 -- BRATYSŁAWA: spacer po wąskich uliczkach Starego Miasta: trasa od Pałacu Prymasowskiego i Starego Ratusza poprzez elegancki Rynek Główny i kameralny Rynek Franciszkanów ulicę Białą. Przy ulicy Michalskej przejdziemy pod jedną z dominant Bratysławy, Wieżą Michalską. Następnie przejdziemy ulicami Ventúrska i Panská do budowli tworzącej sylwetkę miasta: Katedry Św. Marcina. Najwspanialszą budowlą tworzącą sylwetkę miasta jest Zamek Bratysławski (bilet).
16:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA, MOŻLIWY CZAS WOLNY NA ZAKUPY.
18:00 -- POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA. OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĄ DO WIEDNIA.
10:00 -- PRZYJAZD DO STOLICY AUSTRII. Nasze zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wjazdu na Wzgórze KAHLENBERG (po polsku Łysa Góra) z której w 1683 roku król Jan III Sobieski dowodził odsieczą wiedeńską. Znajduje się tam kaplica Sobieskiego oraz punkt widokowy z panoramą miasta. Następnie zwiedzimy CENTRUM otoczone Ringstrasse- ulicą przy, której znajduje się większość głównych publicznych budynków: opera, parlament, ratusz, teatr, muzea. Nad słynnym Stephansplatz góruje katedra św. Szczepana. Jest to ścisłe środmieście Wiednia, gdzie czuje się prawdziwą atmosferę dużego europejskiego miasta. Mnóstwo kawiarenek, ulicznych grajków i "Mozartów" sprzedających bilety do opery. Na tyłach katedry obejrzymy Figarohaus, czyli dom w którym mieszkał Mozart. Zobaczymy HOFBURG: Pałac Habsburgów- Apartamenty Królewskie, Muzeum Sisi i kolekcję sreber [bilet płatny dodatkowo]. Następnie udamy się na Graben, gdzie wrażenie robi Kolumna Zarazy (Pestsaule) i pod Dom Hundertwassera – austriackiego dziwaka. To jedna z najważniejszych, architektonicznych atrakcji Austrii, która przyciąga turystów z całego świata. Posiada charakterystyczne elementy, a zewnętrzna fasada ozdobiona jest wieloma różnymi kolorowymi elementami, które w niemal magiczny sposób przyciągają wzrok (panorama z zewnątrz). Schonbrunn: z pilotem odwiedzimy letnią rezydencję cesarską gdzie zobaczymy wspaniały budynek palmiarni Palmenhaus oraz parku pałacowy (Schlosspark) w którym podziwiać będziemy fontannę Neptuna, skąd z jednej strony roztacza się piękny widok na sam Schonbrunn, a z drugiej strony możemy obejrzeć Gloriette- pawilon ogrodowy i ruiny rzymskie. Z okien autokaru zobaczymy też Prater i jego symbol: Diabelskie Koło oraz siedzibę ONZ.
16:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA I WYJAZD Z WIEDNIA.
19:00 -- POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
20:00 -- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

4 DZIEŃ
07:00 -- ŚNIADANIE.
08:00 -- WYKWATEROWANIE Z POKOJÓW. WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ DO POLSKI.
11:00 -- Zwiedzamy ZAMEK ORAWSKI należy do największych atrakcji turystycznych północnej Słowacji. To narodowa pamiątka kultury. Tworzy go kompleks budynków na wysokiej na 112 m skale, wznoszącej się nad rzeką Orawą. Teren zamkowy tworzą dolny, średni i górny zamek, bramy, wieże i pałace. W pomieszczeniach zamku znajduje się Muzeum Orawskie (bilet).
13:00 -- WYJAZD W DALSZĄ TRASĘ.
19:00 -- PRZERWA W TRASIE NA OBIADOKOLACJĘ.
--- ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (dokładną godzinę poda pilot).
Niniejszy program jest orientacyjny i poszczególne godziny mogą ulec zmianom.

ŚWIADCZENIA
:
* Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe.
* Usługa przewodnika.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po trasie).
* Ubezpieczenie NNW. Obowiązkowe składki na UFG i TFG.
* Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad w drodze powrotnej.
* 3 noclegi (zwykle w pokojach 2- 5- osobowych)
+ na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
+ Bilety wstępu i zestawy słuchawkowe: płatne dodatkowo.
+ Zwiedzanie opcjonalne [oznaczone pochyłym drukiem w nawiasach]- za dopłatą.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE