SKARBY BAŁTYKU (3 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 3 DNI

 

SKARBY BAŁTYKU
PROPONOWANY PROGRAM

1 DZIEŃ
06:00 wyjazd autokarem z miejsca zbiórki.
14:00 przyjazd do miejsca zakwaterowania. Odpoczynek i spacery nad morze.
POSZUKIWACZE SKARBU BURSZTYNOWEGO: autorska gra drużynowa rozgrywająca się na terenie miejscowości nadmorskich, plegająca na poszukiwaniu zaginionych skarbów bursztynowych. Autorski scenariusz dostosowany jest do wieku uczestników. Zabawa polega na interakcji pomiędzy zespołami, które mają określone cele działania. Od decyzji poszczególnego zespołu zależy przebieg gry i finalny efekt czyli odkrycie bursztynowych skarbów. Gra pomyślana jest dla kilku zespołów składających się od 10 do 15 uczestników. W czasie gry uczestnicy wykorzystują urządzenia do lokalizacji "skarbów", nawigację satelitarną, lokalizatory gps oraz mapy topograficzne. Czas zajęć w zależności od wieku uczestników od 1,5 do 2,5 godziny.
19:00 obiadokolacja. Nocleg.
Oferujemy także zakwaterowanie w pokojach o wyższym standardzie: lepsza estetyka pomieszczeń, łazienki oraz tv.

2 DZIEŃ
08:00 śniadanie.
09:00 wyjazd z ośrodka na całodzienną wycieczkę.
HEWELIANUM- Centrum Odkrywania Wiedzy w historycznych obiektach inżynierii wojskowej. Nauka poprzez zabawę i samodzielne eksperymentowanie (bilet). Hevelianum łączy w sobie ideę interdyscyplinarnego miejsca edukacji oraz historii, kultury i rekreacji. SOPOT – spacer na MOLO (bilet). Molo to jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno- imprezowych, wizytówka kurortu. Obiekt składa się z 2 części: drewnianej i lądowej. Część drewniana (spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu ( 511,5 m z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej), pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwają przybijanie statków pasażerskich oraz jachtów. Jeśli czas pozwoli spacer na popularny MONCIAK. Jest to potoczna nazwa zamkniętej dla ruchu kołowego ulicy Bohaterów Monte Cassino. Znajdują się tu liczne restauracje, kawiarnie oraz kluby. W sezonie jest to, obok Drogi Królewskiej w Gdańsku i Skweru Kościuszki w Gdyni, najtłumniej odwiedzane przez turystów miejsce w Trójmieście.
GDYNIA – spacer z pilotem: skwer Kościuszki, port słynnych okrętów: niszczyciel ORP Błyskawica oraz żaglowiec Dar Pomorza nazywany "Białą Fregatą". Od 1929 roku statek związany jest z Gdynią. Został zakupiony z datków społecznych przez Pomorski Komitet Floty Narodowej a jego nazwa została nadana dla upamiętnienia ofiarności pomorskiego społeczeństwa. W ciągu 51 lat służby dla Polskiej Marynarki Handlowej "Dar Pomorza" odbył 102 rejsy szkolne, przebywając pół miliona mil morskich. Na jego pokładzie przeszkolono 13 384 słuchaczy Szkoły Morskiej.

Fakultatywnie proponujemy rozszerzenie programu:
+ ADVENTURE PARK KOLIBKI [+ 45 zł.]: gry i zabawy zespołowe nastawione na: komunikację, współpracę, wyłonienie i rolę lidera, odpowiedzialność i in. Nieograniczona wyobraźnia, fantazja i ukryte zdolności prowadzą do zabawnych dialogów i sytuacji… zamiennie: MUZEUM BURSZTYNU + ORP BŁYSKAWICA [+ 14 zł.]: zwiedzanie dwóch słynnych trójmiejskich muzeów.

3 DZIEŃ
08:00 śniadanie.
09:00 wykwaterowanie z ośrodka i wyjazd w drogę powrotną.
10:30 przyjazd do Gdańska i zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
GDAŃSK STARE MIASTO: Droga Królewska- Brama Wyżynna, targ Węglowy, Wielka Zbrojownia, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Złota Brama, Ratusz, Długi Targ, Fontann Neptuna, Dwór Artusa, Zielona Brama, Żuraw. WESTERPLATTE: Pomnik Obrońców Wybrzeża upamiętniający bohaterską obronę półwyspu.
14:00 swobodny spacer po Starówce z pilotem: czas na zakupy i pamiątki.
15:00 wyjazd w drogę powrotną. Około 17:30 obiad w trasie.
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena:
na zapytanie: ramisbort@wp.pl, +4885878400.

Świadczenia:
2 noclegi w pokojach 2-6 osobowych, 2 śniadanie, 2 obiadokolacja, 1 obiad. 
przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze strony organizatora, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu zgodnie z programem. Poniżej przedstawiamy propozycje fakultatywne- za dodatkową opłatą.

Proponowane dopłaty:
+ 45 zł: PARK PRZYGODY KOLIBKI
+ 14 zł: MUZEUM BURSZTYNU i ORP BŁYSKAWICA (lub DAR POMORZA).
+ 20 zł: LEPSZY STANDARD POKOJÓW, WSZYSTKIE Z ŁAZIENKAMII I TV.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH