4.9 Za Króla Sasa

--» OFERTA GRUPOWA » ZAGRANICZNE


„Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa” to szlacheckie przysłowie opiewające beztroskę i dobrobyt czasów, gdy w Rzeczypospolitej panowali królowie z saskiej dynastii Wettynów. Jednym z nich był August II Mocny- elektor saski i elekcyjny król Polski. Podczas gdy w naszym kraju panował chaos, który przyczyniał się do jego upadku ekonomicznego i militarnego, w sąsiedniej Saksonii do historii przeszedł jako dobry zarządca. Pod jego naciskiem rozpoczęto produkcję słynnej porcelany miśnieńskiej. Już w 1736 roku w Dreźnie odsłonięto pomnik elektora Saksonii i króla Polski. Czym monarcha, który przez większość polskich historyków oceniony został negatywnie, zasłużył sobie na pozłacaną statuę?


"ZA KRÓLA SASA"                  
PROPOZYCJA PROGRAMU

1 DZIEŃ
-- ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW I ROZPOCZĘCIE WYCIECZKI.
-- PODRÓŻ AUTOKAREM PRZEZ POLSKĘ.
-- PRZYJAZD DO LEGNICY.
To trzecie co do wielkości miasto na Dolnym Śląski i jedno z najstarszych w regionie. Zasłynęła z powodu bitwy z Mongołami, która rozegrała się w 1241 roku. Zwiedzimy tu XIV- wieczną katedrę ozdobioną kamiennymi portalami, Mauzoleum Piastów, Rynek z Ratuszem i zabytkowymi kamienicami oraz barokowe fontanny. Rzucimy też okiem na bryłę Zamku, który był pierwszą murowaną warownią na ziemiach polskich oraz Akademię Rycerską czyli dawną męską szkołę średnią, w której nauki pobierali synowie polskiej arystokracji.
-- ZAKWATEROWANIE I ROZMIESZCZENIE GRUPY W POKOJACH.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

2 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- CAŁODZIENNA WYCIECZKA DO NIEMIEC.
-- PRZYJAZD DO MIŚNI – miasta słynącego z produkcji najstarszej europejskiej porcelany, zwiedzanie Starego Miasta z katedrą z XIII wieku, Rynkiem Staromiejskim i zamkiem Albrechtsburg, w którym w 1717 r. August II Mocny założył Manufakturę Porcelany Miśnieńskiej. Zwiedzanie Manufaktury Miśnieńskiej: muzeum z kolekcją zastaw stołowych wykonanych na zamówienie najznakomitszych europejskich dworów, udział w warsztatach ukazujących proces produkcji porcelany, wizyta w sklepie firmowym oferującym wyroby Manufaktury Miśnieńskiej (bilet płatny).
Następnie przejazd do DREZNA – miasta, które zatrzymało się w epoce baroku. Większość Polaków nawet nie wie, że Drezno swój barokowy klimat zawdzięcza naszemu, polskiemu królowi – Augustowi II Mocnemu. To on postanowił stworzyć Drezno, na miarę nowoczesnej metropolii, czerpiąc inspiracje z Paryża czy Wiednia. Zwiedzamy Stare Miasto, gdzie zobaczymy m.in. Zwinger – zaliczany do najbardziej znanych zabytków Europy, Operę Drezdeńską, Frauenkirche, katedrę, konny pomnik Augusta II zwany „Złotym Jeźdźcem”, Tarasy Bruhla zwane „Salonem Europy”, Residenzschloss - dawną siedzibę władców Saksonii.
-- POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

3 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
-- CAŁODZIENNY WYJAZD NA ZWIEDZANIE SAKSONII.
Na początek odwiedzimy zamek WACKERBARTH. Tutaj u stóp winnych wzgórz Radebeul, u bram Drezna saksoński dwór celebrował swoje huczne uroczystości i święta. Wackerbarth to synonim saksońskiego stylu życia i zabawy oraz szlachetnych win i szampanów. Tutaj w najpiękniejszym swoim wydaniu prezentowana jest 850-letnia tradycja uprawy wina w regionie [+ bilet].
Następnie MORITZBURG- jeden z najpiękniejszych pałaców na wodzie, porównywany do wspaniałych zamków nad Loarą. Spacer po romantycznym parku angielskim, otaczającym posiadłość Wettynów [+ bilet].
Przejazd do PILNITZ- to jedna z najpiękniejszych dzielnic Drezna. Zobaczymy tu zespół pałacowo- parkowy. Pałac & Park Pillnitz uznawany jest za najznamienitszy przykład stylu chinoiserie w Europie. Zarysowujący się na tle winnych wzgórz zespół pałacowy, łączący w sobie architekturę i sztukę ogrodniczą, wpasowuje się pięknie w krajobraz doliny Łaby.
Jeśli będą chcieli Państwo zakupić wina bezpośrednio od producenta, dobrym pomysłem będzie wizyta w Sklepie winnym w winnicy KLAUS ZIMMERLING.
-- POWRÓT DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.

4 DZIEŃ
-- ŚNIADANIE.
Następnie zwiedzamy ZAMEK CZOCHA– jeden z najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. Kręcono tu m.in. „Sensacje XX wieku” i „Tajemnice Twierdzy Szyfrów”, zwiedzimy Salę Rycerską, Salę Marmurową, Komnatę Książęcą, Skarbiec, Bibliotekę; w trakcie zwiedzania usłyszymy wiele legend i historii z „dreszczykiem”; z zamkowej wieży rozpościera się imponujący widok na okolicę.
WROCŁAW– wizyta na Rynku Starego Miasta zaliczanym do jednych z najpiękniejszych w Europie z pieczołowicie odrestaurowanymi kamienicami mieszczańskimi, sukiennicami, gotyckim ratuszem i kościołem św. Elżbiety. Pobyt bez przewodnika.
Wyjazd w drogę powrotną.
Obiad w trasie.
Powrót do Białegostoku w późnych godzinach wieczornych.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

Świadczenia:
Transport wysokopokładowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC i DVD.
Opieka licencjonowanego pilota – przewodnika.
Przewodnicy lokalni na zamkach: Książ i Czocha.
3 noclegi w hotelu w pobliżu granicy polsko - niemieckiej
3 śniadania, 3 obiadokolacje, obiad ostatniego dnia.
Ubezpieczenie NNW i KL.

Dopłaty:
Bilety wstępu płatne dodatkowo: Manufaktura Porcelany w Miśni, zamek Wackerbarth, zamek Książ i palmiarnia, zamek Czocha, zamek Moritzburg, zamek Pilnitz.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400