BOCIANIM SZLAKIEM

--» OFERTA GRUPOWA » 1 DNIOWE

od 104 zł

 

Podlaski Szlak Bociani został utworzony w 2002 roku z inicjatywy Północnopodlaskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Szlak przebiega przez najcenniejsze pod względem przyrodniczym tereny nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Łączy najpiękniejsze miejsca województwa podlaskiego, w tym 4 parki narodowe: Białowieski, Narwiański - nazywany polską Amazonią, Biebrzański. Podlaski Szlak Bociani jest najdłuższym znakowanym szlakiem rowerowym województwa podlaskiego liczącym 412,5 km. Dzięki tablicom informacyjnym można poznać życie i zwyczaje Bociana Białego oraz dowiedzieć się o miejscowościach i atrakcjach turystycznych na szlaku.

"PODLASKI SZLAK BOCIANI"
PROGRAM WYCIECZKI
:

09:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ODJAZD.
10:00 -- PRZYJAZD DO KUROWA: Początki tego miejsca sięgają XV- wieku. Zobaczymy tam zabytkowy budynek dworku, który jest siedzibą Parku Narodowego oraz pójdziemy na spacer "Kładką wśród bagien" (bilet), gdzie po raz pierwszy spotkamy się z przyrodą rzeki Narew. Następnie odwiedzimy OŚRODEK EDUKACYJNY "MŁYNARZÓWKA" (bilet). Powstał on w zabytkowym 100-letnim domu młynarza. Obejrzymy film o genezie powstania doliny Narwi, zapoznamy się z systemem rzeki wielokorytowej na multimedialnej makiecie a niewątpliwą atrakcją jest duże akwarium z rybami Narwi. Diorama przyrodnicza prezentuje zbiorowiska występujące w Parku. Przedstawiona została również ornitofauna Parku, życie bobrów oraz bezkręgowców. Diorama kulturowa porównuje użytkowanie doliny dawniej i obecnie. Na ekspozycji są również stoły multimedialne, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Na zewnątrz budynku znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz altanki służące do odpoczynku.
11:30 -- ODWIEDZAMY TYKOCIN, miasto które zestarzało się z klasą – pogodnie i pięknie. Dawny gwar zamienił na ciche czekanie. Kiedyś Tykocin był jednym z najważniejszych miast Podlasia. Dziś – raczej pusty i senny – delektuje się własnym lenistwem. Ale na pewno ma co wspominać. Spacer po mieście i zwiedzanie kościoła Św. Trójcy. Ponadto zobaczymy pomnik hetmana Stefana Czarnieckiego oraz nowowybudowany bulwar nad rzeką Narew.
12:30 -- DWÓR PENTOWO to stary, ponad stuletni dwór szlachecki. Stoi w samym sercu Podlasia, nad starorzeczem Narwi, niedaleko sławnego Tykocina. Obecny dwór został zbudowany na fundamentach poprzedniego, który doszczętnie spłonął jeszcze przed rokiem 1900. Ten zbudowany jest z dębowego drewna, ściętego w Puszczy Białowieskiej. Dotarło tu nie lądem, lecz spławione rzekami, prastarym wodnym szlakiem, jaki przez wieki łączył Litwę i Koronę. „WIOSKA BOCIANIA”: Pentowo to wspaniałe miejsce dla miłośników ptaków. Ten czarujący zakątek wspólnie z miastem Tykocin nosi tytuł Europejskiej Wsi Bocianiej, który Pentowo otrzymało w 2001 roku z rąk niemieckiej fundacji Euronatur. Tytuł ten przyznawany jest tylko jednemu takiemu miejscu w  kraju. Z 2 wież widokowych można obejrzeć 25 gniazd bocianich.
+ OPCJONALNIE:
# 1. MORUSY
[+ dopłata]: wizyta w gospodarstwie agroturystycznym na odpoczynek, gry i zabawy przy ognisku oraz domowy posiłek: rosół, kiełbaski, pieczywo, bułka drożdżowa, miód, ser domowy, mleko, herbata.
# 2. JAZDA KONNA [+ dopłata]: jeśli nie wiecie jak wygląda świat z końskiego grzbietu- czas najwyższy aby to zmienić. Tylko na tej wycieczce z wielką przyjemnością spełnimy marzenia najmłodszych o przejażdżce konnej, a wszystko to pod czujnym okiem instruktora. OGNISKO: pieczenie kiełbasek, zabawa i integracja. Prowiant własny lub na zamówienie.

14/15:00 -- ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROGRAMU I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ
14:30/15:00 -- POWRÓT POD SZKOŁĘ.

Świadczenia:
* Przejazd autokarem, opłaty drogowe.
* Opieka osoby ze strony organizatora (może dołączyć po trasie).
* Ubezpieczenie NNW.
* Bilety wstępów do wyszczególnionych obiektów.
+ Fakultatywne opcje zwiedzania i wyżywienie płatne dodatkowo.

Uwagi:
Optymalne grupy:
A. Szkolne min. 42 uczniów + 3 opiekunów, B. Dorosłych: min. 40 uczestników.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Czas trwania: ok. 5/6 godzin (© 2023).
--
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH