DNIEPR SZEROKI JAK MORZE (KIJÓW)

Wycieczki indywidualne

Cena:779.00
  • Fot. Pixabay
    Fot. Pixabay
  • Fot. Ramis
    Fot. Ramis
  • Fot. RAMIS
    Fot. RAMIS

          Kijów to gród nad rzeką Dniepr, stolica i największe miasto Ukrainy. "Miasto wieczne" mówią o nim kijowianie, stawiając je w jednym szeregu z nieśmiertelnym Rzymem i Konstantynopolem. W istocie mają rację, ponieważ ta naddnieprzańska metropolia została założona już w V wieku. Ławra Peczerska, Majdan Niezależności, Dniepr szeroki jak morze, Złota Brama i Chreszczatyk- to wszystko czeka na nas.
A my serdecznie zapraszamy do wspólnego podróżowania.

PROPOZYCJA PROGRAMU
13.08.2020 (czwartek)

Poranny wyjazd autokarem z Białegostoku.
Przejazd autokarem do KIJOWA.
W trakcie podróży przekraczamy granicę polsko- ukraińską.
Należy posiadać ważny paszport, wizy nie są wymagane.
Następnie dalsza podróż.
W godzinach wieczornych przyjazd do Kijowa.
Zakwaterowanie i nocleg.

14.08.2020 (piątek)
Pobudka.
Śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczkę.
Zobaczymy Majdan- Plac Niepodległości czyli plac Pomarańczowej Rewolucji. W podziemiach Majdanu jest również centrum handlowe. Chreszczatyk – główna ulica miasta. Podczas wojny został zniszczony, ocalały tylko pojedyncze budynki. Ulica na której znajduje się mnóstwo sklepów, budynek Rady Miasta z siedzibą Prezydenta Kijowa, oraz słynne Kino Kijów. Pomnik Przyjaźni Narodów – gigantyczne stalowe półkole. Pod nim stoją dwie postacie, symbolizujące zaprzyjaźnione niegdyś narody – ukraiński i rosyjski. Wspaniały widok na Dniepr, port rzeczny i starą część miasta czyli Padół. Podół – dawne przedmieście Kijowa. Centrum Podołu stanowi plac Kontraktowy (nazwany tak od tradycyjnych targów), wokół którego znajdują się cerkiew Matki Bożej Pirgotis, budynki Akademii Kijowsko- Mohylańskiej, klasztor żeński św. Flora i liczne inne cerkwie, w tym rewelacyjnie zachowana XII-wieczna Kyryliwśka Cerkwa. Andrzejewski Zjazd – ulica jakby żywcem przeniesiona z XIX wieku; ze Wzgórza Zamkowego nad ulicą (wejście po schodach) można oglądać panoramę Podołu i Dniepr. Cerkiew św. Andrzeja. Bulwar Szewczenki z parkiem, Opera, Złote Wrota, pomnik Chmielnickiego, Monastyr o Złotych Kopułach z soborem św. Michała Archanioła.
W godzinach wieczornych czas wolny, spacery. Dla chętnych obiadokolacja.
Powrót do hotelu, nocleg.

15.08.2020 (sobota)
Pobudka.
Śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczkę.
Główną atrakcją miasta jest wzniesiony przez Jarosława Mądrego XI-wieczny Sobór Sofijski (Mądrości Bożej), w którym zachowały się do tej pory fragmenty oryginalnych mozaik i fresków, m. in. słynnych przedstawień orszaku rodziny księcia Jarosława i wizyty księżnej Olgi u cesarza bizantyjskiego Konstantyna Porfirogenety (wstęp płatny). Pięknie błyszczące w słońcu, wypolerowane złote cebulki cerkwi, katedr i zespołów klasztornych to element, z którego uczyniono symbol Kijowa. Peczerska Ławra to jeden z pierwszych klasztorów w Kijowie i największy na świecie. Zmarli mnisi byli chowani w podziemnych pieczarach, a ich groby szybko stały się miejscem pielgrzymek – są nim zresztą do dziś. Kompleks jest podzielony na część państwową i kościelną; to trzeba zobaczyć! (wstęp płatny).
Meżyhirja: będąc w Kijowie nie można przepuścić okazji, aby pojechać do rezydencji byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza. W lutym 2014 r. w każdej chyba gazecie na świecie ukazały się zdjęcia z willi, która stała się symbolem zepsucia i skorumpowania ukraińskiej głowy państwa. Po ucieczce Janukowycza, ukraiński parlament przejął własność luksusowej posiadłości. Została ona udostępniona dla każdego, kto chciałby ją zobaczyć (wstęp płatny).
W godzinach wieczornych czas wolny, spacery. Dla chętnych obiadokolacja.
Powrót do hotelu, nocleg.

16.08.2020 (poniedziałek)
Pobudka w godzinach porannych oraz śniadanie.
Wyjazd w drogę powrotną do Białegostoku.
Postój w trasie na obiad.
Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie: 3 noclegi w pokojach 2- 3- os., 3 śniadania.
Przejazd autokarem klasy lux, opłaty drogowe oraz parkingowe.
Opieka pilota, ubezpieczenie NNW + KL.
Opłaty dodatkowe:
Podatek turystyczny miasta Kijów i bilety wstępów: 28 €
Wyżywienie: 3 obiadokolacje: 27 €
Dopłata do pokoju 1-os.: 70 €.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE
I ŻYCZYMY WIELU MIŁYCH WRAŻEŃ