TYLKO WE LWOWIE (3 dni)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Większość historyków uważa, ze w Europie pozostały tylko dwa miasta, które zachowały wszystkie warstwy kultury. Są to Kraków i Praga. Ale można twierdzić, że istnieje jeszcze trzeci przedstawiciel tej skromnej kompanii stróżów europejskich tradycji - Lwów. Jego nazwa pochodzi od królewskiego zwierzęcia- "lwa”, które widnieje w herbie od XIII wieku, a towarzyszyły mu między. innymi korona, godło papieskie, sierp i młot oraz krzyż Virtuti Militari. Tutaj mieszkali ludzie różnych narodowości i religii. Lwów stoi nawet nie na skrzyżowaniu, ale na "gwieździe" dawnych dróg prowadzących do wszystkich stron świata. To cudowne miasto o bogatej historii, pełne zabytków i ciekawych miejsc zawsze należało do wszystkich i do nikogo". O Lwowie powstały dziesiątki książek, legend, piosenek. przewodnicy po Lwowie. W 1998 roku to najpiękniejsze miasto na Ukrainie "Lwów" zostało wpisane na listę obiektów światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Zapraszamy do zapoznania się
z programem imprezy:

I DZIEŃ
Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Lwowa.
W trasie możliwość dodatkowego zwiedzania Zamościa lub Roztocza (dopłata).
(program do dalszego uzgodnienia).
Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.
Zakwaterowanie i nocleg.

II DZIEŃ
08:00 Śniadanie.
09:00 Wyjście z hotelu, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Lwowa.
Spacer po starówce: Opera, pchli targ Wernisaż, Baszta Prochowa, Rynek z m.in. Czarną Kamienicą i Kamienicą Sobieskich, Apteka (z lampą I. Łukasiewicza), Katedra Ormiańska (wnętrze), pomnik A. Mickiewicza, Hotel George, cudowna figura Matki Bożej, Prospekt Swobody z pomnikiem Tarasa Szewczenki, Cerkiew Przemienienia Pańskiego, Kaplica Boimów (bilet). Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich (bilet).
Wycieczka autokarowa: Politechnika, dawny Uniwersytet Jana Kazimierza, biblioteka Ossolineum, Galeria Obrazów, pałace, ulice Gródecka, Akademicka, Piekarska, Łyczakowska, pomnik króla Daniela, cerkiew katedralna św. Jura.
19:00- 22:00 Wieczorem jest możliwość organizacji imprezy/ bankietu z muzyką na żywo lub standardowo obiadokolacja (dopłata).

III dzień:
Śniadanie. Wyjście z hotelu.
Dalsze zwiedzanie miasta. Proponujemy program "LWÓW Z DOŁU I GÓRY" (opłata za bilety wstępów i zestawy głośnomówiące we własnym zakresie). Na tej wycieczce będziecie Państwo mogli poczuć się pierwszymi odkrywcami tajemnych zakątków miejskiej historii, dlatego że większość z atrakcji dopiero niedawno została otwarta dla zwiedzających!  Obejrzymy podziemia kościoła Dominikanów, wejdziemy do dawnej krypty kościoła Jezuitów, zwiedzimy piwnicę "Apteki- muzeum". Następnie spojrzymy na Lwów z góry- aby jeszcze mocniej zapadł nam w pamięć. "Czarodziejski Dom" to nazwa jednej z lwowskich knajp. Zajmuje ona całą kamieniczkę w dawnej dzielnicy żydowskiej starego miasta, a jej fasadę zdobi ziejący ogniem smok i jeżdżący o określonych godzinach wagonik tramwajowy. Wąskimi drewnianymi schodami można wyjść na sam dach, a na nim… przelecieć się trabantem. To właśnie z tego miejsca roztacza się piękna panorama na okoliczne dachy i wieże lwowskich świątyń. Komu za nisko, może wejść do komina. Na sąsiednim znajduje się jedyny we Lwowie pomnik kominiarza. Na sam koniec kolejna atrakcja. Historia Lwowa i historia tramwaju są ze sobą nierozerwalnie związane, o lwowskim tramwaju śpiewano piosenki, a jego kanciasta sylwetka to nieodłączny element krajobrazu ulic miasta. Proponujemy przejażdżkę tramwajem nr 2, którego trasa w całości przebiega przez pełne zabytków stare dzielnice miasta. Wejściówki do zwiedzanych obiektów, bilet tramwajowy, opieka przewodnika oraz specjalne zestawy głośnomówiące "tour- guide": płatne dodatkowo.
Wyjazd w drogę powrotną.
Przyjazd i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.
W drodze możliwy postój na obiad (dopłata).

ŚWIADCZENIA:
2 noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienką, 2 śniadania,
transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe,
pakiet ubezpieczeń NNW + KL,
opieka pilota, usługi przewodników miejscowych we Lwowie.
Bilety wstępów oznaczone jako (bilet), zestawy słuchawkowe oraz obiady nie są wliczone w podaną cenę.

CENA: na zapytanie ramisbort@wp.pl

DOPŁATY NIEOBOWIĄZKOWE:
~ wieczór integracyjny z muzyką DJ-a (3 godziny) wg zaoferowanego menu.
~ zwiedzanie Zamościa lub Roztocza
~ bilety wtępów.
~ zestawy głośnomówiące
~ dodatkowy obiad

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Mamy także ciekawe i nieszablonowe propozycje zwiedzania innych miejsc na Ukrainie.

Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400