KOZIOŁKI POZNAŃSKIE

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

od 419 zł


Skąd się wzięły koziołki na poznańskim ratuszu? Odkryjmy tę zagadkę na naszej wycieczce. Jak głosi legenda gdy po wielkim pożarze miasta odbudowano ratusz, postanowiono zamówić u mistrza Bartłomieja z Gubina specjalny zegar na ratuszową wieżę. Rada miejska postanowiła hucznie uczcić to ważne wydarzenie. Zaplanowano wydać wielką ucztę, na którą miały zjechać do Poznania najważniejsze osobistości. W trakcie przygotowywań jeden z kuchcików spalił udziec sarni, który miał być zaserwowany gościom. Aby ukryć swoja „zbrodnię” postanowił upiec dwa koziołki, które ukradł gdy pasły się na łące. Plan się nie powiódł. Koziołki uciekły z kuchni i czmychnęły na wieżę ratusza. Widok koziołków na wieży rozbawił dostojników. Wojewoda darował kuchcikowi jego przewinę, a zegarmistrzowi Bartłomiejowi nakazał dobudowanie do zegara mechanizmu z koziołkami.

KOZIOŁKI POZNAŃSKIE
PROGRAM WYCIECZKI

1 DZIEŃ:
-- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI.
-- WYJAZD AUTOKARU I PRZEJAZD DO POZNANIA.
-- ZWIEDZANIE OSTROWA TUMSKIEGO: nad brzegiem Warty- w miejscu, gdzie rozpoczęła się historia Polski - czas płynie powoli. Ten fragment miasta jest najbardziej urokliwy w Poznaniu: z katedrą, kościołem NMP, brukowanymi ulicami i stojącymi w ogrodach zabytkowymi domostwami kanoników. W ponadtysiącletnie dzieje Ostrowa Tumskiego wpisane są najważniejsze momenty historii Polski, stał się on "relikwiarzem" pamiątek narodowych. Ale każde z miejsc, które warto tutaj zobaczyć, świadczy o formacie i talentach sławnych poznańskich biskupów, bez których działalności Poznań byłby inny. Zobaczymy tam Bazylikę Katedralną, a w niej Złotą Kaplicę- wg tradycji miejsce pochówku Mieszka I i Bolesława Chrobrego (bilet).
-- NASTĘPNIE ODWIEDZIMY BRAMĘ POZNANIA, która jest wyjątkową w skali kraju instytucją kultury - pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa kulturowego, które wprowadza - w sposób dosłowny i zarazem symboliczny - w historyczną przestrzeń poznańskiego Ostrowa Tumskiego. Tu każdy może odbyć fascynującą podróż w czasie, od początków państwa polskiego poprzez wielowiekową historię tego miejsca po współczesność. Wizyta w Centrum pozwala odkryć tajemnice, które skrywa Ostrów Tumski i jego zabytki. Historia prezentowana jest tu w wyjątkowy sposób. Przez multimedialne prezentacje, projekcje filmowe, interaktywne makiety i wizualizacje.
-- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA.
-- CZAS WOLNY NA DROBNE ZAKUPY.
-- PRZEJAZD DO MIEJSCA ZAKWATEROWANIA.
-- OBIADOKOLACJA. NOCLEG.
ZAKWATEROWANIE GRUPY W POKOJACH 2- 4- OSOBOWYCH. NA ŻYCZENIE GRUPY KWATERUJEMY W POKOJACH O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE 2- 3- OSOBOWYCH [OPCJONALNIE].

2 DZIEŃ:
-- ŚNIADANIE.
-- WYKWATEROWANIE GRUPY I POWRÓT DO POZNANIA.
-- ZWIEDZANIE MUZEUM ARCHEOLOGII w Pałacu Górków- jest jednym z najstarszych i największych muzeów archeologicznych w Polsce. Cenne zbiory i ciekawe wystawy m.in. „Tu powstała Polska”, „Obelisk Faraona Ramzesa” i „Sztuka naskalna” (bilet).
-- WIZYTA NA STARYM RYNKU. POZNAŃSKIE KOZIOŁKI to część zabytkowego ratuszowego zegara- biją się codziennie o 12:00. Poznański ratusz to dawna siedziba rady miejskiej, jeden z najcenniejszych zabytków architektury renesansu w środkowej Europie. Najstarsza wzmianka o jego istnieniu pochodzi z 1310 r.
-- NASTĘPNIE ODWIEDZAMY ROGALOWE MUZEUM (bilet). Muzeum poświęcone jest tradycji wypieku rogala, mającej już 150 lat. Zwiedzanie muzeum ma charakter interaktywny. Zwiedzający w trakcie pokazu poznają sposób produkcji rogala według oryginalnej receptury. Muzeum ma na celu promować poznańską kulturę i historię, której najbardziej charakterystycznymi elementami są: rogale świętomarcińskie, gwara poznańska i koziołki na wieży Ratusza.
-- PO ZAKOŃCZONYM ZWIEDZANIU WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ.
-- OBIAD W TRASIE.
-- POWRÓT W GODZINACH WIECZORNYCH.

Świadczenia:
1 nocleg w pokojach 2- 4- osobowych,
1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad w drodze powrotnej.
Usługa przewodnika w Poznaniu.
Opieka osoby ze strony organizatora (istnieje możliwość że może dołączyć po trasie).
Przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
Ubezpieczenie NNW, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Bilety wstępu płatne dodatkowo.

UWAGI:
Optymalna grupa minimum 40 osób.
Powyższy program jest przykładowy, a kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
W razie zainteresowania wycieczką należy zgłosić akceptację naszej oferty- wówczas zarezerwujemy autokar, nocleg, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
___
Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:

P.T.T. RAMIS-BORT BIURO PODRÓŻY
15-879 BIAŁYSTOK, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
ramisbort@wp.pl, +48 793 809 546