KRĘĆ SIĘ WRZECIONO (2 DNI)

WYCIECZKI SZKOLNE » 2 DNI


KRĘĆ SIĘ WRZECIONO
PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Łodzi.
ŁÓDŹ to jedno z większych miast w Polsce, położone w środkowej części kraju. Mimo, iż w większości kojarzone jest z dużym ośrodkiem przemysłowym, Łódź to także historia - niezwykle ważne wydarzenia, które odcisnęły swój ślad na dziejach całej Polski. Faktem jest, że przemysł w Łodzi jest wysoko rozwinięty, jednak to także ma swoje odzwierciedlenie w ważnych wydarzeniach historycznych. Historia tego miasta wyróżnia pewne okresy, których nazwy ściśle związane są z sytuacją gospodarczą (Łódź Rolnicza, Łódź przemysłowa, Łódź Wielkoprzemysłowa).
Zwiedzanie MUZEUM KINEMATOGRAFII. To jedyne takie muzeum w Polsce, obejrzymy historyczne projektory, kamery, materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii itd.
Zwiedzanie MUZEUM WŁÓKIENNICTWA: to miejsce, gdzie odkryjemy historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego. W Muzeum poznamy dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin i codzienną pracę dawnych robotników. Wystawa prezentuje zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki. Zobaczymy jak pracują zabytkowe krosna i posłuchamy historii opowiadanych przez dawnych pracowników.  Muzeum Fabryki przedstawia również długą drogę bawełny z plantacji, poprzez fabrykę, do sklepu.
WIZYTA W SERCU ŁODZI: ULICA PIOTRKOWSKA. To reprezentacyjna ulica Łodzi, jedna z najdłuższych handlowych ulic Europy (ok. 4,2 km). Początkowo trakt handlowy, teraz zamieniona w rodzaj deptaka. Budowle, urbanistyka, instytucje, restauracje, kluby i puby umieszczone w pobliżu tej ulicy tworzą obecnie szczególną jej atmosferę o kultowym charakterze.
W godzinach wieczornych zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień
08:00 Śniadanie, wyjazd z ośrodka.
Przejazd do Centrum Nauki i Techniki EC1
. Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc powstałych niedawno w Łodzi. Mieści się ono w budynku kultowym dla miasta- w zrewitalizowanej elektrociepłowni EC1. Centrum zostało podzielone na trzy części. To ścieżki edukacyjne, które zaopatrzą nas w wiedzę z zakresu „Przetwarzania energii”, „rozwoju wiedzy i cywilizacji” oraz zagadnień „mikro- i makroświata”. Największą atrakcją jest trasa odwołująca się do historii. Już stojąc przed CNiT-em, obserwujemy plac węglowy. Stąd konwejerami - dalej - transportowano czarne złoto do kotłów. Całą ich drogę możemy przemierzyć samemu. Do kotłów wchodzimy i spacerując po rusztach, obserwujemy podsycany węglem żar i dym unoszący się znad paleniska. Na gości czeka też grupowa gra, w której mogą sterować elektrownią. Pozostałe ścieżki przyniosą równie wiele frajdy. „Mikro- i makroświat” to wizyta w kosmosie i naturalne uzupełnienie oferty Planetarium EC1. Przypięci do specjalnej uprzęży staniemy na księżycu, Wenus i Marsie. Zakładając google VR zmienimy się w pilotów statku kosmicznego. Chętni mogą też skorzystać ze specjalnej bieżni, która chroni kosmonautów przed zwiotczeniem mięśni. Duże wrażenie robią trójwymiarowe pokazy w kinie sferycznym mieszczącym się w ogromnej kopule znajdującej się tuż za turbogeneratorem firmy Brown Boveri.
PLANETARIUM: obiekt zaprasza na niezwykłą podróż, właściwie do granic wyobraźni. Najnowocześniejsze w kraju i jedno z nowocześniejszych w Europie planetarium powstało w zrewitalizowanym budynku dawnej elektrociepłowni EC1 Wschód. J
est ono obiektem wyjątkowym z kilku względów. Po pierwsze - rozdzielczość projekcji jest najwyższa w Polsce – 32 mln pikseli na całej kopule. „To jest na tyle duża rozdzielczość, że pojedyncze piksele są nierozróżnialne dla oka, a więc widzimy gładki, piękny obraz nieba z gwiazdkami o bardzo małej średnicy” - podkreślił. Znakomity obraz to także zasługa 6 projektorów wysokiej rozdzielczości sterowanych przez nowoczesne komputery, a wrażenie potęguje dźwięk dolby surround 5.1.
14:00 Wyjazd w drogę powrotną.
17:00 Obiad w trasie.
20:00 Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena: na zapytanie ramisbort@wp.pl
Świadczenia:
1 nocleg w pokojach 2-6 osobowych,
wyżywienie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad w drodze powrotnej.
Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe, ubezpieczenie NNW,
usługa przewodnika w wyznaczonych miejscach, opieka osoby ze storny organizatora,
bilety wstępu zgodnie z programem, opłaty drogowe i parkingowe.

Proponowane dopłaty:
~ NOCLEG w HOTELU (pokoje 2- 3 os. z łazienkami): 15- 25 zł.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA NASZE
WYCIECZKI DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH