STATKIEM PO TRAWIE (2 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

PROGRAM WYCIECZKI:
1 DZIEŃ
Wyjazd w godzinach porannych.
Przejazd do Fromborka. 
FROMBORK: miasto Mikołaja Kopernika. Ten wielki polski astronom urodził się 19 lutego 1473 roku w Toruniu i tu skończył pierwsze nauki w szkole parafialnej. Po studiach ukończonych na Akademii Krakowskiej i Uniwersytecie w Bolonii objął we władanie kanonię warmińską- zamieszkując w Lidzbarku oraz w Olsztynie. Po przeprowadzce do Fromborka poświęcił się już pracy naukowej, spędzając tu większość życia, pisząc m.in. słynne dzieło „De revolutionibus...”. Tu też zmarł w roku 1543. Teraz zapraszamy do spaceru śladami naszego wielkiego astronoma, który wbrew wszystkim- ruszył Ziemię i wstrzymał Słońce. W programie zwiedzania: katedra (bilet 8 zł), fortyfikacje wokół wzgórza katedralnego, Muzeum lub Wieża Mikołaja Kopernika (bilet 8 zł), Wieża Dzwonna, kanonie oraz seans w planetarium (bilet 10 zł).
W godzinach wieczornych zakwaterowanie, spacery po plaży.
MIERZEJA WIŚLANA: wąski pas lądu o dł. 60 km- wbijający się w powierzchnię Bałtyku. Przejazd przez Stegnę, Kąty Rybackie. Spacer nad morze, panorama kościoła ryglowego, domy rybackie.
Obiadokolacja i nocleg.
Fakultatywnie: obiadokolacja uroczysta (dopłata).

2 DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd z ośrodka.
Przejazd do Elbląga. Rejs "Statkiem po trawie".
Rejs trwa w godzinach: 09:15- 14:00.
Trasa rejsu przebiega przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajdują się m.in.: system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso, która znajdowała się w okolicy jeziora Druzno. Cena rejsu: 110 zł./ os. normalny, 85 zł./ os. grupowy (min. 20 osób).
Następnie dalsza realizacja programu wycieczki.
NIDZICA- zwiedzanie Zamku Krzyżackiego (trasa 1- godzinna).
Poznawanie Warmii i Mazur nie można uznać za kompletne bez obejrzenia stojącego od wieków zamku w Nidzicy. A może taka wycieczka pozwoli nam na chwilę cofnąć się do czasów pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy? Zamek powstał w drugiej połowie XIX w. we stylu gotyckim na niewielkim wzgórzu, a nieopodal płynie rzeka Nida. Zbudowano go na planie prostokąta, który tworzy mały dziedziniec zamknięty czterema skrzydłami. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem (bilet płatny 10 zł z przewodnikiem).
Wyjazd w drogę powrotną. Obiad w trasie.
Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

CENY:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
1 nocleg, 1 śniadanie, 2 obiadokolacje.
Transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe, opłaty parkingowe, pakiet ubezpieczeń NNW, opieka pilota, usługi przewodników miejscowych.
W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

DOPŁATY:
~ kolacja uroczysta: 60 zł/ os. z muzyką mechaniczną
~ obsługa DJa: 600 zł/ grupa.

INNE INFORMACJE:
Oferujemy atrakcyjne ceny dla grup wyjeżdżających z innych miejsc niż Białystok.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400