POŁONINY I PAŁACE (3 DNI)

WYCIECZKI DLA FIRM » WYCIECZKI KRAJOWE

 

POŁONINY I PAŁACE
PAŁAC W ŁAŃCUCIE- PĘTLA BIESZCZADZKA-
KRASICZYN- LEŻAJSK

PROGRAM WYCIECZKI:
1 dzień
Wyjazd z Białegostoku. Przejazd autokarem do Łańcuta.
* ŁAŃCUT: rezydencja pałacowa słynna z wystroju wnętrz, stajnia powozownia- zbiór karet i powozów, park- rosną tu dęby, platany, tulipanowce, jałowce chińskie, magnolie, tuje (bilet jest płatny).
Wieczorem przyjazd w rejon Bieszczad. Zakwaterowanie w wybranym wariancie. Nocleg.

2 dzień
08:00 Śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczkę w Bieszczady.
Zwiedzamy Ustrzyki Dolne - MUZEUM MŁYNARSTWA. Przejazd Pętlą Bieszczadzką pod Połoniny- jeśli czas i pogoda pozwoli- wejście na Połoninę Caryńską (wstęp jest płatny). Wizyta na Zaporze Wodnej w Solinie. GÓRZANKA: drewniana cerkiew, wyjątkowy skarb pogranicza bojkowsko – łemkowskiego. PARK MINIATUR CERKWI i KOŚCIOŁÓW (prawie 200 obiektów!) oraz OGRÓD BIBLIJNY w Myczkowcach (bilet jest płatny)
18:30 Powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień
07:00 Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną.
10:00 KRASICZYN: zwiedzanie zamku Krasickich, to jeden z cenniejszych zabytków w Polsce, nazywany perłą polskiego renesansu (bilet jest płatny).
12:30 Przyjazd do LEŻAJSKA. Zwiedzanie Muzeum Ziemi Leżajskiej- Ekspozycja Browarnicza (bilet jest płatny).
14:30 Obiad z leżajskim piwem.
Przyjazd do Białegostoku i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.
Powyższy program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

ŚWIADCZENIA:
2 noclegi, 2 śniadania, 3 obiadokolacje.
Transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe.
Pakiet ubezpieczeń NNW.
Usługi przewodnickie, opieka pilota.
Opłaty parkigowe i opłaty drogowe.
Bilety wstępów płatne we własnym zakresie.

OPIS ATRAKCJI:

* BIESZCZADY: to pasmo górskie leżące w Beskidach Wschodnich należących do Karpat Wschodnich. Jego teren jest ograniczony dwiema przełęczami – Łupkowską i Wyszkowską. Bieszczady znajdują się nie tylko na terenie Polski, ale również Słowacji i Ukrainy, przy czym ich wschodnia część leży wyłącznie na ziemiach ukraińskich. Najwyższy polski szczyt Bieszczad do Tarnica, która mierzy sobie 1346m n.p.m. Jest, więc idealnym miejscem dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z górami. Szlak czerwony, niebieski i żółty sprawiają, że każdy wybierze taką trasę, która będzie dla niego możliwa do pokonania. Podczas przemierzania kolejnych szlaków, warto zwracać uwagę na pomniki przyrody, które znajdują się tu w wielu miejscach. W trakcie wędrówki otoczymy się malowniczymi krajobrazami roztaczającymi się w całych Bieszczadach. Wnikliwi obserwatorzy zauważą rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Na trzech piętrach flory znajdziemy m.in. jodły, olchy oraz buki, w tym te karłowate, a także różnorodne trawy. Wśród fauny spotkamy naprawdę rzadkie okazy – mieszka tu ok. 70% polskich niedźwiedzi. Poza nimi, na tym terenie żyją wilki, żbiki, żubry, rysie. Nie brakuje też wyjątkowych ptaków, w tym puchaczy, orłów przednich czy puchaczy halnych.
Ze słynnych połonin podziwiamy fantastyczne widoki i piękno natury. W programie objazd Pętli Bieszczadzkiej, wejście na wybrany szlak pieszy: Połonina Caryńska.
* MUZEUM MŁYNARSTWA. Możliwość poznania historii młynarstwa oraz skomplikowanego procesu mielenia zboża. Chętni mogą także zapoznać się z nieomal stuletnią i zaskakująco ciekawą historią tego budynku oraz okolicznych terenów. Ustrzycki młyn parowy powstał w 1925 r. i przeznaczony był przede wszystkim do produkcji wysokogatunkowej białej mąki. Po roku 1945 Ustrzyki Dolne wraz z pobliskimi terenami, znalazły się w granicach ZSRR. Dopiero w 1951 r. na mocy umowy o wymianie terenów przygranicznych, ta część Bieszczadów została zwrócona Polsce. Budynek młyna przetrwał w dobrym stanie zarówno wojnę, jak i sześcioletnią przynależność administracyjną do Związku Radzieckiego. Kiedy jednak przybyli do Ustrzyk nowi osadnicy, nie zastali w młynie ani jednej maszyny. Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych jest jednym z niewielu muzeów w Polsce dającym możliwość poznania kompletnych linii służącących do czyszczenia i mielenia zboża w młynach z nowoczesnym napędem. Do zwiedzania przeznaczonych jest 1100 m kwadratowych na czterech kondygnacjach. Eksponowane maszyny pochodzą z przełomu XIX i XX w., a więc ze stulecia określanego mianem: "wiek pary i elektryczności" , w którym to czasie w Europie pojawiło się, a następnie dynamicznie rozwijało młynarstwo parowe. Jak ten proces przebiegał można uzmysłowić sobie w naszym Muzeum, ponieważ wszystkie maszyny znajdujące sie w jego zbiorach wymyślono w tym właśnie wieku.

* ŁAŃCUT: zamek zbud. w XV/XVI wieku przez Pileckich później w rękach Stanisława Stadnickiego, awanturnika zwanego diabłem łańcuckim. W latach 1629-1641 odbudowany od podstaw przez marszałka wielkiego koronnego Stanisława Lubomirskiego. Nowy zamek miał plan czworoboku z dziedzińcem i wieżami narożnymi po późniejszej przebudowie barokowej w XVIII wieku zachował to założenie. Otoczony systemem fortyfikacji oparł się najazdowi szwedzkiemu w 1655 roku i wojsk Rakoczego w 1657 roku. Posiada komnaty w stylu biedermeier, rokoko i klasycystycznym. Obecnie Muzeum Wnętrz i Powozów.
* KRASICZYN – zamek wybudowany w stylu renesansowo-manierystycznym, pierwotnie zbudowany na przełomie XVI i XVII w. Budowę zamku rozpoczął Stanisław Krasicki. Charakterystyczne dla niego są 4 odmienne wieże narożne: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Zamek jest otoczony parkiem.
Trasa zwiedzania obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne.
* LEŻAJSK - zapraszamy do odwiedzenia Ekspozycji Browarnictwa, która znajduje sie w jednej z oficyn Dworu Starościńskiego. Wystawa przedstawia historię browarnictwa światowego, proces produkcji piwa, eksponaty związane z piwowarstwem oraz kufle, etykiety i nagrody które zdobył leżajski browar. Zwiedzający w trakcie projekcji dwóch filmów mają okazję poznać zarówno historię światowego browarnictwa jak również tradycję i dzień dzisiejszy piwowarstwa na ziemi leżajskiej.
 

Biuro Podróży RAMIS Białystok zaprasza także na wycieczkę:
SPISZ i SŁOWACKI RAJ