KRÓL WACŁAW I KNEDLIKI (3 dni)

WYCIECZKI SZKOLNE » 3 DNI

 
ATRAKCJE PROGRAMU:
HRADCZANY- PRASKA STARÓWKA-
SKALNE MIASTO ADRSPACH LUB CZESKI RAJ-
WROCŁAW I PANORAMA RACŁAWICKA

PROGRAM WYCIECZKI:
1 dzień
Wyjazd w godzinach porannych.
Po drodze zwiedzanie WROCŁAWIA. Stolica Dolnego Śląska położona u podnóża Sudetów, nad rzeką Odrą, poprzecinana jej licznymi dopływami i kanałami, jest wyjątkowym miastem 12 wysp i 112 mostów, nazywany często polską Wenecją”. Zwiedzamy: Ostrów Tumski z katedrą, Rynek z Ratuszem, kamieniczki Jaś i Małgosia, pomnik Aleksandra Fredry, ulica Jatki z pomnikiem zwierząt, wrocławskie krasnale, budynki Ossolineum i Leopoldina.
+ FAKULTATYWNIE PANORAMA RACŁAWICKA [dopłata za bilet]: panoramiczny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami z 1794 r. namalowany z okazji 100-lecia insurekcji.
+ FAKULTATYWNIE SKY TOWER: najwyższy budynek mieszkalny i najwyższy punkt widokowy w Polsce- wjazd windą ekspresową [dopłata za bilet].
Około 22:00 przyjazd w okolice granicy polsko- czeskiej. Zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień
07:00 Śniadanie. Wyjazd z hotelu i przejazd do Pragi.
10:00 Zwiedzanie. PRAGA: stolica Czech, miasto z ponad tysiącletnią historią rozciąga się po obu stronach głębokiej doliny rzeki Wełtawy- jest jedną z najwspanialszych europejskich stolic. Zwiedzamy: STRACHOV: Klasztor Strachowski i Pałac Szternberski, HRADCZANY- dziedziniec Zamku Praskiego i otaczające go budowle (z zewnątrz): Pałac Toskański, Pałac Arcybiskupi, Pałac Schwarcenbergów, katedra św. Wita. Zmiana warty na Placu Hradczańskim i panorama widokowa na Stare Miasto. Fakultatywnie wnętrza (bilet): ekspozycje muzealne, wejście do ołtarza katedry św. Wita, zwiedzanie wnętrz Starego Pałacu Królewskiego, bazyliki św. Jerzego, wejście na Złotą Uliczkę i do Wieży Daliborka, Pałac Sternberk. STARE MIASTO- most Karola z figurą św. Jana Nepomucena i barokowymi rzeźbami świętych, Rynek Staromiejski, ratusz, zegar astronomiczny Orloj, dom pod kamiennym dzwonem, pomnik Jana Husa, Kościół Matki Bożej przed Tynem. VACLAVSKE NAMESTI- czyli Plac Świętego Wacława- największy plac Pragi. MALA STRANA: malownicza dzielnica u stóp zamku praskiego- w której główne atrakcje to ulica Nerudowa, kościół św. Mikołaja, ściana Johnna Lenona (to miejsce swobodnej twórczości i graffiti w okresie socjalizmu; takim miejscem pozostała do dnia dzisiejszego, ciągle się zmienia, a kolejni turyści chcą po sobie zostawić tutaj swój własny ślad).
18:00 Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja regionalna (możliwość zamówienia obiadokolacji na statku). Nocleg.

3 dzień
08:00 Śniadanie. Wyjazd z hotelu i rozpoczęcie zwiedznia.
WIZYTA W CZESKIM RAJU. Ten niezwykły rezerwat przyrody powstał przed wiekami w wyniku osadzania się na dnie morza mezozoicznego piaskowców i margli. Teren posiada ogromną wartość przyrodniczą i kulturową, składa się z wysokich, wysmukłych wież i kolumn, pomiędzy którymi, znajdują sie głębokie i wąskie wąwozy. Centrum skał tworzy pośród ciosów piaskowca romantyczne "skalne miasto", poprzecinane gęstą siecią oznakowanych szlaków turystycznych, z punktami widokowymi, z których można zajrzeć do "wnętrza skalnego miasta" (dopłata za bilet).
ZAMIENNIE PROPONUJEMY: SKALNE MIASTA Rezerwat Przyrody (dopłata za bilet). Przepiękne unikalne formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego malowniczo i wspaniale wyrzeźbione przez Naturę. Znajdziemy tutaj skalny wodospad, piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni otoczone różnobarwną roślinnością. Wiele skał posiada własną nazwę jak: Głowa cukru, Kochankowie czy Starosta i Starościna, Komin Cukrowy, Ząb, itd. Przepiękną atrakcją są również jeziorka. Wokół dużego prowadzi szlak z punktami widokowymi. Natomiast na małym nie lada atrakcją jest pływanie łodziami.
Następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski.
16:00 Obiad w drodze powrotnej. Powrót w godzinach nocnych. 

ŚWIADCZENIA:
2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje.
Transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe.
Pakiet ubezpieczeń NNW, opieka pilota, usługi przewodników miejscowych.
W ofercie znajdują się także propozycje wejść do obiektów- płatnych dodatkowo.

CENA:
~ na zapytanie
Aby otrzymać aktualną ofertę prosimy o kontakt:
tel. +48 858798400, ramisbort@wp.pl

DOPŁATY I PROPOZYCJE DODATKOWE:
~ bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
~ rejs statkiem po Wełtawie z obiadem.

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę.
Dodatkowych informacji udzielą Państwu pracownicy
Biura Podróży "RAMIS"
Białystok, ul. Św. Rocha 13/15 lokal 116
tel. +48 691 798 400