BAŁTYCKI EXPRESS

--» OFERTA GRUPOWA » 3 DNI

od 979 zł


Państwa nadbałtyckie często są postrzegane jako identyczne, a tymczasem każde z nich jest zupełnie inne. Litwę, Łotwę i Estonię łączy jednak wiele cech wspólnych: wszystkie mają urocze miasta, piękne parki narodowe i zabytki UNESCO. I leżą blisko Polski.

"BAŁTYCKI ŁAŃCUCH"
PROPONOWANY PROGRAM WYCIECZKI
Podany program jest orientacyjny i może ulec zmianie.

1 DZIEŃ:
03:00 -- SPOTKANIE W MIEJSCU ZBIÓRKI I ODJAZD NA WYCIECZKĘ!
12:00 -- PRZYJAZD DO RYGI. Jest to miasto położone nad Dźwiną, stolica Łotwy. Wpisana na listę Unesco starówka oraz słynna ryska secesja to dwa największe magnesy, którymi Ryga przyciąga do siebie turystów. Architektura miasta bez wątpienia jest wyjątkowa. Zwiedzimy tam zamek- siedzibę zakonu w Inflantach, katedrę, kościół św. Jakuba. W czasie spaceru zobaczymy kamieniczki Trzej Bracia, Dom Bractwa Czarnogłowych, budynek Gildii i Pomnik Wolności. Rzucimy też okiem na budynki zaliczane do tzw. "ryskiej secesji".
17:00 -- OBIADOKOLACJA W STREFIE GASTRONOMICZNEJ (PŁATNA WE WŁASNYM ZAKRESIE)
21:00 -- PRZYJAZD NA MIEJSCE ZAKWATEROWANIA. NOCLEG.

2 DZIEŃ:
06:00 -- WYJAZD NA CAŁODZIENNĄ WYCIECZKĘ. ŚNIADANIE W FORMIE SUCHEGO PROWIANTU.
07:30 -- ZAOKRĘTOWANIE NA PROM I REJS PRZEZ ZATOKĘ FIŃSKĄ DO HELSINEK. Sercem miasta jest otoczony klasycystycznymi budynkami Plac Senacki i górująca nad nim katedra luterańska. Prowadzą do niej monumentalne schody. Przed katedrą stoi pomnik Cara Aleksandra II. W czasie spaceru z przewodnikiem zobaczymy budynek Uniwersytetu Helsińskiego i zabytkowy Dom Handlowy "Stockman". Zwiedzimy też Sobór Uspienski: największy sobór prawosławny w Europie Zachodniej wybudowany w 1868 r., zerkniemy na Teatr Szwedzki, przejdziemy promenadą Esplanadia - reprezentacyjną ulicą miasta, wokół której skupiają się najważniejsze budowle i instytucje i zobaczymy "Havis Amanda" – fontannę z posągiem Syreny, która jest jednym z najważniejszych symboli miasta. W przerwie zwiedzania- OBIAD. Na zakończenie pobytu w stolicy Finlandii wizyta w Kościele na Skale.
Uwaga. Tr
+ OPCJONALNIE: WYCIECZKA DO PORVOO [+ dopłata]. Porvoo- jest jedynym z najstarszych i jednym z najpiękniejszych miast w Finlandii. Liczy niemal 50 000 mieszkańców i jest zlokalizowany niemal 60 kilometrów na wschód od Helsinek, co sprawia że jest bardzo popularnym celem wycieczek ze stolicy kraju. Porvoo zachowało swój średniowieczny układ ulic, ale największą atrakcją są małe, drewniane budynki z XVII w. wieku, które nazywane zostały perłą fińskiej architektury. Podczas naszej wycieczki będziemy mogli podziwiać panoramę starej częsci miasta Porvoo od strony rzeki Porboonjoki i zwiedzić Stare Miasto (Vanha Porvoo), ze średniowieczną Katedrą i najważniejszymi historycznymi budynkami, dochodząc do nadbrzeżnych czerwonych domów, które zostały pomalowane na przyjazd Gustawa - króla Szwecji.
Ok. 18:00 -- POWRÓT NA TERMINAL PROMOWY.
19:00 -- OPUSZCZAMY HELSINKI REJSEM POWROTNYM DO TALLINA.
Ok. 22:00 -- POWRÓT DO HOTELU. NOCLEG.

3 DZIEŃ:
07:00 -- ŚNIADANIE.
09:00 -- SPOTKANIE Z PRZEWODNIKIEM I WIZYTA TALLINIE. Zwiedzamy park Kadrioru i barokowy pałac, amfiteatr Pole Śpiewu z panoramą miasta, centrum olimpijskie z portem jachtowym. Wejdziemy także na Górne Miasto, gdzie zobaczymy słynną basztę "Długi Herman", zamek i wzgórze Toompea (które jest siedzibą parlamentu), sobór Aleksandra Newskiego, katedrę luterańska Toomikirik. Po zejściu na Dolne Miasto zobaczymy ratusz, budynek Wielkiej Gildii kupieckiej, dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa, zespół kamienic "Trzy Siostry" oraz basztę Gruba Małgorzata.
13:00 -- ZAKOŃCZENIE ZWIEDZANIA I WYJAZD W DROGĘ POWROTNĄ DO POLSKI.
17:00 -- OBIAD W TRASIE.
--- PÓŹNYM WIECZOREM ZAKOŃCZENIE WYCIECZKI (godzinę poda pilot).

ŚWIADCZENIA:
* 2 noclegi (zwykle w pokojach 2- 5- osobowych)
+ Na życzenie pokoje o wyższym standardzie: 2- 3- os. z łazienkami i TV.
* Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje.
* Usługa przewodnika.
* Opiekun grupy/ pilot (istnieje możliwość że będzie wsiadał po trasie).
* Przejazd autokarem, opłaty parkingowe i drogowe.
* Pakiet ubezpieczeń NNW + KL.
* Obowiązkowe składki na UFG i TFG.
+ Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, oznaczone symbolem [+ dopłata].
+ Rejs promem Tallin- Helsinki- Tallin [+ dopłata].
+ Zwiedzanie opcjonalne [oznaczone pochyłym drukiem w nawiasach]- za dopłatą.

UWAGI:
* Cena zależy od terminu i miejsca wyjazdu oraz liczebności grupy.
* Optymalna liczba uczestników:
A. Grupy SZKOLNE: 42 uczniów + 3 opiekunów
B. Grupy DOROSŁYCH: ok. 40 osób.
* Aby otrzymać aktualną ofertę proszę o kontakt z doradcą:
+48 793 809 546
, ramisbort@wp.pl

Po jej akceptacji zarezerwujemy nocleg, autokar, wejściówki do wybranych atrakcji oraz przedstawimy spersonalizowany program.
_____
ZAPRASZAMY TEŻ NA WYCIECZKI PRYWATNE
2023